Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

vercav
3. kvě 2007

já jdu taky na laparoskopii do nemocnice,, proto máte ty čekací lhůty delší ☹ No jsem zvědavá jak holky dopadneme 🙂

vercav
3. kvě 2007

Dagino neboj,, já začala pit čas s medunky at si trošku ty nervíčky uklidním. Je to¨ho na mě něják moc ☹ Tak si taky dej a měj dobrý pocit z toho,,že to budeš mít prv¨ní z nás zasebou 🙂

zuhav
3. kvě 2007

zdravim vsechny cekajici,jsem cerstve po laparoskopii (duvod: jiz rok a pul se nedari otehotnet + posledni 2 mesice problem se krvacenim mezi periodami). pani doktorka mi laparoskopii doporucila v breznu, jen jsme pockali na prichod nejblizsi MS a hned podle ni mi objednala termin na konci dubna v hloubetinskem gyncentru. ted si pripadam jak po skvele dovolene - odpocata, psychicky a kupodivu i fyzicky 🙂.Pece v gyncentru suprova, hlavne vas porad o vsem srozumitelne informuji,co proc vam delaji,proc vam davaji jaky lek,coz me osobne psychicky hodne pomahalo(kdyz se mi prisel rano pred zakrokem na pokoj predstavit na pokoj anesteziolog a do detailu mi vysvetlil,jak me budou uspavat, tak jsem se na operaci zacala tesit🙂. za ubytovani se sice plati, ale odmenou je krome profesionalniho pristupu personalu pobyt v prostredi, ktere vubec nepripomina to nemocnicni (zjistila jsem, ze ciste nemocnicni prostredi jde vytvorit i bez smradu sava, bilych kachliku a bilych pruhovanych prosteradel a tvrdych perin se zapranym razitkem OUNZ🙂.takze pro ty, kdo se pred laparoskopii tresou jako ja jeste pred nekolika dny - jde si to i uzit,kdyz se o vas staraji profesionalove! tak drzim palce!P.s. jo a pri LPSK mi zjistili srusty po slepaku, ktere odstranili - takze nic tragickeho a snad zacne vse fungovat tak, jak ma🙂.

dagina
4. kvě 2007

Všechny zdravím 🙂, týýýýjo Verčo, na nervíky je dobrá meduňka, jo?? To jsem měla vědět dřív 🙂. Také jsem už dost vyčerpaná, navíc v práci Kocourkov, už se docela do nemocnice těším, že si tam opravdu odpočnu. Zuhav, teď jsi mě zaskočila, že jsi platila za ubytování. Já jdu sice také do soukr.kliniky, ale mají normálně smlouvu s mojí pojišťovnou, tak bych nic platit neměla....., alespoň doufám. Jak dlouho jsi byla prosím na neschopence? Přeji ti, ať se brzy dočkáš mimi 🙂 . pa

zanetik
4. kvě 2007

Ahoj holky, tak jsem se objednala před 14dni na předoperační vyšetření na gyndě mi řekly, tak týden před laparkou, ale sestra u obvoďáka mě objednala radši skoro 3týdny před laparkou no ještě že. Dnes jsem tam byla a že mi obvoďák to neudělá a poslal mě na internu, tam mě sestra natočila EKG poslala mě na krev a moč a na rentgen srdce a plic a ještě 5dní před nástupem jdu na internu a možná i na kardiologii, no super!
Jinak v práci toho mám taky hafu tak se těším do nemocnice a na neschopenku abych si odpočala, ale já jsem blázen a určo o vycházkách budu do práce na pár hodin chodit.

vercav
4. kvě 2007

zdravím holky,, je třeba si na tom najit to pozitivum, u mě v práce taky šrumec tak se začínam už těšit že trocha spočnu 🙂 Je vidět, že my ženy si to nakonec umíme i pěkně odůvodnit a začíname nacházet v tom ty pozitiva 🙂
Dagino tobě držíme palečky at to projde hladce at můžeš opravdu v klidu spočívat!!!A Zanetiku,,ty mě docela zaskakuješ, Já byla zatím jen u anesteziologa ,tam mi měřila tlak,k¨rev+moč a k obvodnímu zaskočim příští týden. doufám ,,že mě už nebude ale nikde honit jak tebe. Měla jsi nějáké špatné výsledky ,,že musíš na tolika vyšetření?

zanetik
4. kvě 2007

Já žádné výsledky zatím nemám, ale je to asi proto, že jako mimi jsem měla šelest na srdci, tak chtěj mít jistotu. Jinak jsem na operaci byla jen jednou a to se slepákem, kterej byl za 5min.12, tak jsem žádná vyšetření nikdy neměla.
Ale další pozitivum konečně se dozvím krevní skupinu 😀

vercav
4. kvě 2007

No super Zanetiku,,další pozitivum 🙂 To podrobné máš určitě kvůli tomu srdíčko,, Tak doufám,že já to budu mit rychlovku. Musím to zase stihnout před praci at pořád někde nelitám a pak nemocenská 😉

zuhav
4. kvě 2007

ahoj vsem, odpoved pro daginu: pojistovna mi zaplatila laparoskopii (to je normalne pojistovnou proplaceny ukon), ale uz ne ubytovani, protoze to bylo nadstandardni (pisou "hoteloveho typu" - coz fakt i bylo🙂 - no a to pojistovna uz neproplaci. takze neplati (podle meho), ze v soukromem zarizeni ti nemusi projistovna zaplatit ubytovani, jen asi musi asi zapadat do nejake kategorie. ale o tom by te meli pri "prihlaseni" na laparoskopii v tom tvem zarizeni informovat - jestli nabizeji pouze ten placeny nadstandard(coz bylo v mem pripade) nebo nabizeji i normal placeny pojistovnami. Neschopenku mam zatim psanou na 14 dnu po provedeni zakroku, vychazky nepisi, protoze te chteji ochranit pred infekcemi (to mi rekla sestricka). Musis ale zaroven hodne chodit, aby se ti pak nevytvorily nove srusty, takze to resim v tomto nadhernem pocasi aspon prochazkami okolo baraku.

zuhav
4. kvě 2007

jinak vercav a zanetiku, muzu potvrdit, ze si fakt od prace odpocinete. ja ted v duchu chvalim doktorku, ze me na tu LPSK poslala, protoze to byla asi jedina moznost, jak se dostat z pracovniho kolotoce a trochu si odpocinout (protoze jsem typ, ktery si dovolenou sam nenaordinuje..).Kdyz mi rekla pred LPSK ma doktorka, ze mam celkove pocitat min. s 14 dny neschopenky, tak jsem sla do kolen, ze tak dlouho mimo praci nemuzu byt. ted vim, ze si tech celych 14 dnu maximalne uziju, vycistim si hlavu a do prace se opravdu driv nez po tech 14 dnech nepozenu (zdravi mame jenom jedno, no a kolegove si holt budou muset jednou poradit beze mne 🙂. i kdyz priznavam, hned po navratu z nemocnice jsem mrkla na mail, co tam mam z prace🙂 - ale vse jsem predala k reseni dal kolegum a mail rychle zase vypla🙂. Jo a pro vercav jeste jedno pozitivum LPSK - vratis se z nemocnice tak s 3 kg dolu 🙂a nastaveny dietni rezim budes muset jeste chvili dodrzovat po navratu z nemocnice (ale neni to nic drastickeho, pred casem plavek se to hodi, ne 😉

dagina
4. kvě 2007

Ta naše klinika není určitě hotelového typu 🙂 , tak snad po mě žádné prachy chtít nebudou 😉 . To by mi určitě řekli, že se mám připravit na nějaký doplatek. S tím také počítám že něco schodím, po clostilbegitu jsem něco přibrala, to by bylo fajn, kdybych to zase schodila 😉. Také si myslím, že budu doma tak 14 dní, to bude paráda, na práci ani nepomyslím 😉. Žaneto, kde se dozvíš krevní skupinu???? Teď hledím na tu lékařskou zprávu a na výsledky z laborky a tam nic takového není. Je fakt, že je asi potřeba aby v CAru věděli krev. skupinu, ale to si asi budou zjišťovat sami??!! S těma vycházkama to je také na houby, pokud je nenapíší ☹ . Ach jo.

luucia
4. kvě 2007

Dagino ,jestli jdeš na LPS do Sanusu, tak tam se za ubytování platí a je to tam opravdu hezké! Myslím, že rozhodně stojí za to si připlatit a být v hezkém prostředí! 😉 Myslím, že kdybys mohla porovnat pokoj v Sanusu a v některých státních nemocnicích, tak si ráda připlatíš! 😉

dagina
4. kvě 2007

Jdu do Sanusu, díky, že jsi mi to řekla, abych tam pak neměla trapas, že nemám sebou dost peněz 😉. Říct mi to sestra ale mohla. Jsem tam na ně opravdu moc zvědavá, snad na mě budou hodní 🙂 . Mimochodem Luci, máš zde krásné fotoalbum, jsi opravdu pěkná mamina a sněhuláček také 🙂 🙂. Pa

luucia
4. kvě 2007

Dagi, to ti teda rozhodně říct mohla!! Jestli tě poučovala taková starší blondýna, tak se nedivím, že ti nic neřekla! Ta je dooost divná! 😝 A hlavně nepříjemná! 😠 Děkuju za pochvalu, jen mi nechce vylízt břicho, nevím kde toho sněhuláka mám?! 😅

dagina
4. kvě 2007

Určitě ho máš na správném místě 🙂 🙂 .

luucia
4. kvě 2007

Budu ti držet pěsti, aby všechno bylo v pořádku! A třeba hned další měsíc po LPS otěhotníš!! 😉

dagina
4. kvě 2007

To bych byla opravdu ráda, kdyby se to po LPS povedlo třeba hned další měsíc. Tak ať ti sněhuláček pěkně roste 🙂 🙂. Pa

dagina
5. kvě 2007

Ahojky, tak jsem už zbalená, zítra vyrážím, za chvíli to bude za mnou, snad bude vše OK. Pak budu informovat 😉. Mějte se a brzy zase zde 🙂 🙂. Pa

minicka
5. kvě 2007

Držím palce, neboj dá sa to zvládnuť a zas budeš o krok bližšie k mimi. 🙂

dagina
6. kvě 2007

Děkuji 🙂 🙂 , je mi zle, jako bych šla na popravu ☹ . Ještě jsem nikdy pod narkozou nebyla. Pa

hancam
7. kvě 2007

Ahoj děvčata, dnes mě propustili z nemocnice po LPS. Nebyla jsem v žádném nadstand.pokoji a zvládla jsem to též. Stejně v den operace i po jste rády, že jen ležíte a hotovo. Naštěstí mi nic nenašli, takže mám jen 1 malou dirku u pupiku na 1 steh. Asi proto také nemusím držet žádnou dietu. Naopak, apetit jsem dostala hned třetí den po operaci a protože jsem se nudila, tak jsem si hezky v posteli při dívání na televizi mlsala, takže kila dole žádná 🙂. Chci vás všechny povzbudit, opravdu se to dá zvládnout, není to nic příjemného po probuzení, ale dle mého je návštěva zubaře horší. A klystýr také žádná tragédie. Chci se zeptat kdo už jste po, jak dlouho máte doporučený sex.půst? A co cvičení (jízda na kole a bruslení)? Mě totiž řekli, že podle toho, jak se budu cítit můžu s cvičením začít. Co se týká půstu, tak mám dodržet šestinedělí ☹

pappo
7. kvě 2007

hancamtak ja som zacala cvicit tak po mesiaci, to korculovanie neviem to je asi namahave, to asi neskor. ale snazilkovali sme asi po tyzdni. 🙂

hancam
7. kvě 2007

Téda, už po týdnu. Tak to se dosela bojím, sice mi nic kromě diagnostiky nedělali, ale přesto jsem dnes 3 den po operaci a trochu špiním. Prý je to normální. A naopak s tím sportem to snad měsíc nevydržím, jakmile se udělá krásně,tak mám roupy. Hlavně máme jet 20.5 na sportovní víkend s kolegyněma z práce.

theresa
8. kvě 2007

hancam: Po laparoskopii mi doporučili se ihned začít pokoušet o miminko a doslova řekli. Můžete dělat vše co Vás nebude bolet. Když to bude bolet počkejte. Tak že bych se řídila asi těmito slovy.

zanetik
8. kvě 2007

Ahoj holky já souhlasím s theresou mě dr. říkal, že největší šance otěhotnět je 3měsíce po laparce, tak proč čekat šestinedělí 😀
Jinak Dagina už to má taky za sebou, tak jsem zvědavá jak se cítí (doufám že dobře).

rajeca
9. kvě 2007

baby tak ta laparoskopia nie je nic hrozne? Da sa to vydrzat? Ja sa bojim toho uspatia,ze sa uz nezobudim 🙂 a tie zrasty vacsinou byvaju vtedy,ked si operovana na nieco? 😕

hancam
9. kvě 2007

Mě vlastně při laparce nic nenašli, tudíž nic neodstraňovali, takže nevím, zda i tak je ta šance na otěhotnění během 3 měsíců vyšší. U mě je to asi jedno. Tak já to vyzkouším dříve a uvidíme 🙂

dagina
9. kvě 2007

Všechny moc zdravím, před chvílí jsem přijela z nemocnice.Přežila jsem to, ale procházka růžovou zahradou to rozhodně není. Včera jsem měla šílený střevní potíže, málem jsem lezla bolestí po zdi, doktorka říkala že to je normální, dávají na to prášky. Mě sice také nic nenašli, ale dírky mám dvě - v pupíku a těsně v podbřišku. Vžádném případě to nevidím na snažení o milování tento měsíc, jizvy ještě bolí a vůbec se na to necítím, třeba jsem jen srab 😒 . Za 14 dní mám teprve přijet na kontrolu, takže doma budu tak 3 týdny?! Není rozhodně kam spěchat. Mějte se, všem držím pěsti. Pa

hancam
9. kvě 2007

Téda, je to zvláštní, že máš dírky dvě. Na pokoji byla se mnou ještě holčina, u které také bez nálezu a měla stejně jako já pouze jeden vpich. V den operaci i 1 den po mi také nebylo nejlépe, ale asi mám jiný práh bolesti, protože já jsem ani žádné prášky nepotřebovala. Jen jsem byla bez síly a pouze ležela. Teď už jsem OK. Ale je fakt, že na sex nemám ani pomyšlení. Já mám jít na kontrolu ke své gynekoložce do týdne, takže i prac. neschopnost budu mít zřejmě kratší. A co u tebe bude dál? Já mám dnes 18 den cyklu a zatím žádná ovulace. Jen doufám, že brzo přijde menstruace.
Jinak držím palečky, ať už to máš jen bez problémů. Kde jsi vlastně ležela?

pavlinka3
9. kvě 2007

dagina tak to je dobře, že nic nenašli, ne? a chuť na milování určitě brzo přijde 😉