Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

miisaa
2. kvě 2009

Ahoj holky,
mohly byste mi, prosím, některá napsat, jestli je po hysteroskopii pracovní neschopnost? Možná jste to tu už řešily, ale než bych přečetla všech 89 stran, tak už by byly nejspíš Vánoce 😉
V pondělí jdu k dr., kde se mám dovědět, jestli na hystero... půjdu nebo ne, taky abych byla v obraze. Díky 🙂

wodanka
2. kvě 2009

ahoj misa.. ja som po hysteroskopii bola tyzden PN..

miisaa
2. kvě 2009

Ahoj wodanka, díky za info 🙂

bobovci1
2. kvě 2009

ahojky, mala by som tiež jeden dotaz 🙂 za mesiac mám laparoskopiu a potrebovala by som vedieť či PN mi dajú v nemocnici, alebo musím ísť pred tým do CARu? nejako som sa na to zabudla spýtať. Díky moc za odpovede 🙂

nadis.h
2. kvě 2009

Bobo neschopenku Ti napíšou ve špitále až půjdeš domů. 😉 Aspon v mém špitálu to tak bylo.

anty
2. kvě 2009

Ahoj holky po hysteroskopii jsem byla v nemocnici do večera a pak jsem pádila domů. A nemocenku jsem měla týden, jinak obavy z hysteroskopie mít nemusíte, nic to není. Mějte se pěkně

bobovci1
2. kvě 2009

nadis, ďakujem 🙂 dobrú noc všetkým 🙂

sonka.77
3. kvě 2009

Ahoj holky, ještě k tomu drénu, já měla hemoragickou cystu na vaječníku, kterou mi z něj "vydloubli" a drén jsem ani tak neměla. 🙂

dasa.77
3. kvě 2009

sonka..............ja mela taky hemoragickou cystu.Rovnou dve.Ale jednu vydloubli,jak pises ty,druhou kuchali,tak asi proto jsem dren mela

sonka.77
3. kvě 2009

Aha, takže zálěží, jak se povede cystu odstranit.

dasa.77
3. kvě 2009

pry cysty starsi 6 mesicu jdou dobre.ja mela tu jednu docela cerstvou.

dasa.77
3. kvě 2009

a musela jsi se potom nejak hormonalne lecit?

sonka.77
3. kvě 2009

No tak to já nevím, jak byla ta moje stará, dr. mi jí našel v lednu, laparka byla v dubnu a poslední předchozí UTZ loni v červnu, takže tam klidně mohla být víc jak půl roku. Kdo ví, neměla jsem žádné bolesti.

dasa.77
3. kvě 2009

jsem z5.blbne mi net.

dasa.77
3. kvě 2009

a jak dlouho po te laparo jsi nedostala MS? Ja jsem byla na lapatoskopii 9.4.,posledni MS mela 27.3. a stale cekam a cekam

sonka.77
3. kvě 2009

Daso, ještě nevím, na laparo jsem byla 6DC a teď jsem 23DC, mívám pravidelný cyklus, tak jsem zvědavá kdy přijde. 🙂
Hormonálně se léčit nebudu, jdeme hned na IVF.

dasa.77
3. kvě 2009

ty mas nepruchozi vejcovody? me uz se to plete.ASI jo,ze,a nechali ti je,ze vypadaji zdrave.uz jsem si vzpomela.musim jit,budu tu kolem 18h.ahoj

sonka.77
3. kvě 2009

Jo jo, to jsem ja. 🙂 Ahojky.

ma.ja
4. kvě 2009

ahoj holky, jdu k vám na rady, čeká mne laparka za měsíc, a vůbec nevim, co mne čeká ☹

anty
4. kvě 2009

ma.jo vůbec se nemusíš bát nic to není. mně vůbec nic po ní nebylo, když mně přivezli ze sálu, tak mi sestřička říkala ať spím, ale já jsem spát nemohla a tak jsem našim psala hned zprávu, že jsem v poho. A to jsem z té operace byla fakt totálně vytřepaná. Jediné co mi trochu vadilo byl ten zavedený dren, ale nebolel jen vadil. Neboj dáš to, tak pa

ma.ja
4. kvě 2009

anty dík, pořád si říkám, přežily to ostatní, přežiju to taky, ale... navíc můj chlap je trochu citlivka, tak snad ani doma nebudu říkat, o co půjde. Jen se mi nechce být v enmocnici přes noc, třeba nebudu nebo třeba budu ráda, že o mne budou pečovat

anty
4. kvě 2009

ma.jo já jsem byla v nemocnici poprvé a fakt jsem se bála a manžílek za mnou přijel každý den, ale měli jsme super partu, takže z našeho pokoje se hrnuli hordy smíchu až nás musela někdy sestřička krotit. Neboj se všechno bude O.K.. Jak dlouho se snažíš o mimi?

ma.ja
4. kvě 2009

desátý měsíc,
máme za sebou spermiogram-oligozoospermie, dva cykly s Clostilbegytem
když tady čtu příběhy holek, co se snaží už mnohem dýl než my...tak si říkám, že je to nespravedlivý, kdo děti nechce, ten je má a na nás nezbyly ☹

kocina7
4. kvě 2009

Ahoj ženský. já mám za sebou už dvě laparoskopie jednu mi dělali v Pelhřimově a druhou v Jihlavě. Přestala jsem brát antikoncepci a ukazalo se že se mi udělala cista na pravém vaječníku tak mi doporučili laparoskopii měla jsem obavy ale bylo to v poho ned moje očekavání až na tu narkozu. mám jen 3 malinkaté jizvičky ale lepší než normální operace. Tet jsem zrovna 6 dní po druhé laparoskopii znova jsem měla cistu na tom samem místě zítra jdu na vyndaní stehu a snad to bude vše v poho protože by jsme s přítelem chtěli miminko tak doufám že se nám to už povede. Ale proč to všechno píšu chtěla jsem podpořit všechny které to teprv čeká ta laparoskpie a ubezpečit je že to opravdu nic není že je člověk za 3 dny doma. když by měl někdo zajem na toto téma popovídat tak budu moc ráda. Tak se držte ahoj Janča

stavba
4. kvě 2009

Ahojky, taky mě tento měsíc čeká laparo+hysteroskopie (21.5.), tak čím víc se to blíží, tak tím víc se bojím. Vím, že je to dá se říct malá operace (teda pokud nic nenajdou), ale i tak mi vadí to "umělé" vyvolání spánku (narkóza). Už jsem ji zažila 2x a i když ji snáším dobře, mám prostě blbý pocit, když mě někdo uspí "násilím". No, snad to všechny zvládneme a potom už bude doufám líp. Já teda nejdu s konkrétním problémem, spíš mě chtějí uvnitř prohlédnout, protože zřejmě budeme muset podstoupit IVF.

nadis.h
4. kvě 2009

Ahoj Jani, po laparce bývá větší úsoěšnost těhu. Tak na to co nejdříve vlítněte s manželem. 😉

nadis.h
4. kvě 2009

Stavbo ničeho se neboj. Já byla na laparce v březnu,odebrali mi oba vejcovody neprůchodné, odtsranili srůst velký po slepáku a jak mi bylo blbě po ní, tak jsem říkala,že bych na ní už nikdy nešla. Ale ted bych šla klidně na další kdyby bylo potřeba. Není to nic strašného. IVF nás čeká taky.Ted v květnu už.

alca26
4. kvě 2009

ahojky, také mě čeká laparka, také je to moje první operace, tak nevím do čeho vubec jdu.. ☹

nadis.h
4. kvě 2009

Alco neboj. Budeš chrupat a o ničem nebudeš vědět. 🙂 S čím tam jdeš? Máš nějaký důvod? Jako že bolesti,nebo cystu? A tak...

alca26
4. kvě 2009

nadis.h asi endometrioza ☹