Máte tu někdo zkušenosti s Gynprodylem?

darlinkajanis
1. kvě 2016

Jsem po dvou potratech. Tak nechci aby se to opakovalo! 😖 moc děkuji holky za odpověd. 😉

kopretinkaa183
2. kvě 2016

Taky jsem dnes dostala od doktorky. Dám večer před spaním jak je uváděno. Tak uvidím ale snad to pomůže. Jsem po ZT v říjnu tak musím zkusit vše. Už jsi začala brát?

darlinkajanis
autor
2. kvě 2016

ano už je beru tak 14dní.. a zatím vše v pořádku🙂

m.e.a.
2. kvě 2016

Take po dvou potratech,nyni teprve 5+3 a take beru (vaginalne)bez jakychkoliv nez.ucinku

kopretinkaa183
10. kvě 2016

Vaginálně? Je tam napsáno perorálně, takže polykat. Já jdu zítra na kontrolu ale asi je to opět zamlklé těhu. Krom lehce zvětšených prsou žádné příznaky a i ty od včerejška nic. Najednou přestaly bolel a "splaskly" na původní velikost. Tak jako předtím, takže si jdu zítra pro špatnou zprávu ☹

darlinkajanis
autor
10. kvě 2016

@kopretinkaa183 to mě moc mrzí:( také jsem si tim prošla. Držím palečky ad to příště dopadne!!!

m.e.a.
11. kvě 2016

@kopretinkaa183 jak jsi dopadla? Ja vse v poradku,temer bez priznaku,prsa mam bezne mensi,nepatrne se zvetsily,zamlkle mam za sebou,to jsem se citila uplne fit,ostatne jako ted,takze to vzdy nemusi byt..Po gynprodylu se citim ok.gynekolozka mne ujistila,ze opravdu v poradku vaginalne,i kdyz je predepisovan usty

kopretinkaa183
12. kvě 2016

@m.e.a. Naštěstí je to dobrý. Snad to tentokrát vydrží. Já se ješte ptala a znovu mi rekla že polykat. Tak já teda fakt nevím

m.e.a.
12. kvě 2016

@kopretinkaa183 zavadim a problemy to taktez necini,je to ucinejsi nez usty.Zatim klid,verim,ze i tobe se brzy splni to,co si vsechny prejeme..

kopretinkaa183
30. kvě 2016

@m.e.a. A jak dlouho tomáš užívat? Já dobírád druhé platíčko a k dr. jdu az za 3 týdny tak nevím jestli si mám zavolat o recept nebo to už přestat brát.

dvoracek
3. čer 2016

Gynprodyl se holky bere pouze ústně, obal není uzpusoben na to aby se tableta zaváděla a správně vstřebala. Já beru každý cyklus od ovulace 10 dní a beru 2 x denně tabletu. Měla jsem dost šílené vedlejší učinky, vždy jsem byla malátná, usínala jsem, motala se mi hlava, trvalo to vždy hodinu až dvě po polknutí.

hualenka
25. čer 2016

Také mám předepsány, beru teprve 5den... Z jakého konkrétně důvodu vám byl předepsány? Mě na ustálení ovulace. Ale zvětšili se mi trochu prsa a jejich citlivost hlavně pravé...

m.e.a.
25. čer 2016

Gynprodyl jsem dobrala vaginalne do 13.tydne a nyni vysazuji.Vse je v poradku.

mirin89
2. črc 2016

@hualenka Já beru gynprodyl kvůli úpravě menstruačního cyklu, konkrétně kvůli dlouhému krvácení, beru od 17. dne cyklu a mám ho brát 10 dní, dneska budu brát osmý prášek, tak zatím nevím, jestli u mě zafunguje, ale snad jo. Bereš taky od 17. dne cyklu nebo jsi testovala ovulaci a začala až potom, co se ti ovulace potvrdila?

mirin89
2. črc 2016

@hualenka Koukám, že jsi 5. prášek brala už 25., takže bys měla mít už těch 10 dní dobraných, můžu se zeptat, kdy přišla po dobrání posledního prášku menstruace?

hualenka
3. črc 2016

@mirin89 beru 8dní. MS přišla po 8prášku

hualenka
3. črc 2016

@mirin89 taky 17ty den cyklu

mirin89
3. črc 2016

@hualenka Díky a brala jsi teda osmý den večer a devátý den došla hned menstruace? Já že jedeme dovolenou a docela by se mi hodilo kdyby po tom mém posledním 10. prášku to trvalo chvilku déle než přijde MS 🙂

hualenka
3. črc 2016

Ano 🙂 ,ale aby to taky nebylo individualní, přiznam se, že příbalový leták jsem moc pozorně nečetla a tak mě MS hodně zaskočita...

mirin89
3. črc 2016

@hualenka No, tak se nechám překvapit, jak to bude u mě 🙂

jkoubi
6. črc 2016

@mirin89 možná už je to mimo mísu, ale také beru gynprodyl a po prvním cyklu braní mi MS přišla druhý den po dobrání...

Ale měla bych jiný dotaz, třeba s tím máte ostatní nějakou zkušenost... je možné, aby ovulace přišla i v průběhu braní těhle prášků? Zkouším testovat a přijde mi, že čárka na testu sílí teprve teď, co je zase beru.. 😨

mirin89
6. črc 2016

@jkoubi Diky ja brala posledni prasek v pondeli vecer a MS zatim neprisla, tak uvidim kdy dorazi. Jinak k te ovulaci, ja nekde cetla, ze se gynprodyl zacina brat 17. den cyklu, protoze v tu dobu by uz melo byt po ovulaci, pry kdyz se berou pred ovulaci, tak pusobi jako antikoncepce, ale nevim, co je na tom pravdy, cetla jsem to na nejake diskuzi.

jkoubi
6. črc 2016

@mirin89 Jo tak něco podobného jsem někde zahlédla k utrogestanu..
Takže zas nic... chjo..

Každopádně díky 😉

hualenka
11. črc 2016

@mirin89 ahoj, tak jak ? 🙂

mirin89
11. črc 2016

@hualenka Ahoj, zatím nic, ale zrovna včera jsem studovala na netu a někdo začal menstruovat až 10 dní po dobrání léku s progesteronem, u mě je to dnes týden od dobrání, tak uvidím...

hualenka
11. črc 2016

@mirin89 aha, to je zajímavé, musím se pořádně kouknout na leták... a myslis že by se u vás mohlo zadarit, že MS nepřichází?

mirin89
11. črc 2016

@hualenka Jako možné je všechno, testovat budu kdyžtak až na konci týdne. A v letáku právě nic konkrétního není a na netu přímo o gynprodylu je toho minimum, takže jsem hledala aspoň diskuze o lécích s obsahem progesteronu a tam jsem se právě dočetla, že někdo MS dostal až po 10ti dnech, ale psaly tam i holky, co to nedostaly dýl, ale to tam pak nebylo dořešený, čím že to bylo, tak nevím. Stejnak jsem počítala, že půjdu na gyndu v druhé půlce července (mám přijít po první menstruaci po gynprodylu), takže kdyžtak tam půjdu tak jako tak i kdyby MS nepřišla, aspoň budu vědět na čem jsem.

hualenka
11. črc 2016

@mirin89 to máš starostlivou dr. ta moje ní to naplánovala až do září, pak že mám zavolat. Ale to se nestane, presla jsem k jinam a tam budu 19ho volat a objednávat se na prohlídku, musi se počkat až mi tam dojde karta. Tak dej vedet 🙂
Ale jde mi že všeho hlava kolem, úplně ziram jak to máme každá úplně jinak ale řešíme stejný problém...
Jo a jak se píše o "hlenu" tak je to poprvé co ho tento měsíc nemám...

mirin89
11. črc 2016

@hualenka Mně moje doktorka dala recept na Gynprodyl, kde je 45 tobolek, ale chce mě právě vidět po první MS, abych jí řekla, jak MS probíhala, protože jsem jí měla hodně dlouhou a ten Gynprodyl by to měl spravit. Právě kvůli té dlouhé MS mi ještě předtím brala krev na hormonální profil, zjistila mi z toho mírně vyšší hranice testosteronu a hormonu nadledvinek, tak mě poslala na endokrinologii, tam mi zase řekli, že ty hodnoty jsou nízký na to, aby je řešili nějakou léčbou a tak jsem šla zpátky na gyndu a dostala právě ten Gynprodyl, no a uvidíme, co bude dál, pak dám určitě vědět 🙂 Hlen teda nějak extra nesleduju, takže ani moc nevím, jak to je u mě. A ještě mě napadlo, jak máš silný ten Gynprodyl? Já 200 mg. A díky na diskuzi, kouknu na ní 🙂

hualenka
11. črc 2016

Taky 200mg, ale beru těch 8 ale brání; MS byla 4-8.6 brát sem měla od 21-28.6, pak MS přišla 28.6-2.7 a brát mám od 17-24.7.
Nevim, nerozumím tomu, ale fakt mi nepřijde že by měla dr.nejaky zájem , tak sem ráda že sem se rozhoupala k odchodu a doufám že to bude pak lepší.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru