Menstruační pomůcky po porodu-bolestivost. Máte zkušenost, radu?

marta_kovar
24. kvě 2022

Ahoj holky, jdu za Vámi s dotazem ohledně menstruačních pomůcek. Jsem asi rok a půl po porodu, měla jsem nástřih a mám tedy i vnitřní stehy. Asi rok jsem v klidu mohla používat tampony a menstruační kalíšek, jak jsem byla zvyklá. Bohužel z ničeho nic nemohu v sobě nic mít. Když už to zkusím, musím tampon ihned vyndat protože mě začne bolet ještě víc břicho a při vytahování kolikrát až brečím protože to hrozně bolí. Kalíšek mám ještě z dob před otěhotněním (nejmenší velikost) a stejný případ i tampony. Musím používat momentálně vložky, což mi není moc pohodlné a moc se v tom “necítím”. Nevím, zdali se poporodní poranění dá řešit i takto po delší době. Ale už jsem přemýšlela i o nějaké reoperaci. Nemáte s tím některá zkušenost či nějakou radu?
Buda Vám všem moc vděčná. ☺️

gbp
24. kvě 2022

@marta_kovar jako ze jsi nejdriv po porodu normalne pouzivat mohla a ted ti to zacalo najednou vadit?
nemas spis nejaky zanet, kvasinku nebo neco? to je divne tak z niceho nic. me to teda po porodu taky vadilo, asi tak rok mi to bylo hrozne neprijemne, ale to bylo hned po porodu.
zasla bych na gynekologii, aby te zkontrolovali, tam ti urcite poradi i s tou pripadnou plastikou, urcite se da udelat i pozdeji.

marta_kovar
autor
24. kvě 2022

@gbp Přesně tak, mohla jsem používat co jsem chtěla teď víc jak už půl rok mám tenhle problém. Mám pocit že mi hrozně natečou ty vnitřní stehy a nějak celkově mě to tam začne zlobit. Ale když používám vložku, jsem bez problému ale jakmile cokoliv zavedu, tak je to hned znát. Na gyndu se chystám, jen jsem byla jen zvědavá zda někdo neřešil nějaký podobný problém. ☺️ Ale děkuji za zkušenost.

gbp
24. kvě 2022

@marta_kovar tak to bych poresila na te gynekologii, muze to byt nejaky zanet nebo treba i alergie 🤷🏼‍♀️ zkousela jsi nejaka probiotika? nebo probioticke tampony?
rikam, taky mi to vadilo, ale teda hned po porodu a spis bych rekla, ze to bylo psychicke, ze sem proste mela problem cokoli do sebe vpravit.

j.a.n.i
24. kvě 2022

@marta_kovar Tak mě od porodu vadí tampony, musí okamžitě ven (a to už je ten porod před dlouhou dobou), ale kalíšek v pohodě.

tridvajedna
24. kvě 2022

@marta_kovar zkus menstruační kalhotky. Mně se osvědčila německá zn. Dorina, ale je jich na trhu spousty. Začala jsem je používat po porodu a je to fakt pohodlné.