Místo klasické menstruace hnědé špinění + plus pozitivní ovulační test. Máte radu?

19. kvě 2022

Zdravím holky, v pondělí jsem to měla dostat jenomže jsem místo toho pondělí, úterý hnědě špinila s příměsí trochy krve. Před menstruací vždy špiním 2-3 dny a pak se rozjeté klasická MS jenomže tentokrát jsem začal špinit, pak to pondělí a úterý malinko silněji s tou trochou čerstvé krve a teď už skoro nic, jen dneska ráno malinko na toaletním papíru. Cítím, že jsem taková jakoby nafouklá a docela mě pobolíva podbřišek a kupodivu mám hodně ovulačního hlenu, prostě divné... Než budu alarmovat gynekologa, chci se zeptat zda by někdo neměl radu či zkušenosti a popřípadě, jak menstruaci "vyvolat"? Děkuji
Jinak těhotná být nemůžu, protože poslední sex byl sice okolo ovulace (alespoň jsme si myslela, že proběhla), ale je to už 14 dní a těhotenské testy (zkusila jsem tři značky - abfarmis, best a life light) mám negativní. To bylo včera. Dnes jsem si udělala ještě ovulační test, který teda mám jasně pozitivní (viz. foto). Myslíte, že se prostě jen jedná o posunoutou ovulaci nebo jaký může být jiný důvod, máte někdo zkušenosti? Díky za rady. 😊

klokanka31
19. kvě 2022

Nemohla jsi mít posunutou ovulaci, že bys teda otěhotněla později? Já při třetím těhu jeden den špinila, ms z toho nebyla, těhotenský test negativní. Pořád ale bolelo břicho i záda, asi po týdnu jsem udělala další test, a tam už dálnice 😊

ivya
19. kvě 2022

No, sex sice mohl být 14 dní zpátky, ale ovulace mohla proběhnout třeba až 10 dní zpátky, takže na těhotenský test může být prostě jen brzy ;)

elwe
19. kvě 2022

Buď posunuta ovulace, nebo jsi těhotná... Někomu se ukáže čárka na testu až později. Já bych na tvém místě dál testovala, klidně i ovulačními testy, když nebudou slabnout, nejspíš to bude těhotenství. K doktorovi bych nespechala, ale já nejsem velký zastánce vyvolavacky.

autor
19. kvě 2022

@elwe to právě ani já, proto bych byla raději abych dostala ms přirozeně a nemusela to řešit pomocí vyvolávačky, ale teď jsem teda zmatená, protože kdyby to byla posunutá ovulace, tak by asi ms přišla až někdy za 14 dní nejdřív ne? Já nevím no tohle se mi teda ještě nestalo 🙄 já sice mívala problémy s cyklem jako dlouhé ms krvácení nebo dlouhé cykly, ale to bylo v důsledku neléčení štítné žlázy, se kterou se léčím půl roku a od té doby cyklus ukázkový akorát teď tohle 🙄

autor
19. kvě 2022

@klokanka31 no i kdyby, tak by nebylo čím vajíčko oplodnit 😅 jak říkám, před 14 dny byl poslední sex 🤷‍♀️ no nevím jsem z toho zmatená 🙈

autor
19. kvě 2022

@ivya ty testy mají citlivost 10, takže i kdyby, tak by už musely něco ukázat ne 🤷‍♀️

elwe
19. kvě 2022

Ano, dostala bys to až cca za dva týdny... ale já osobne se klonim spíš k těhotenství.

ivya
19. kvě 2022

Pokud jsi včera byla 8–9 dpo? To by fakt nic ukázat nemusely ;) Za dva až čtyři dny zkus znovu, ideálně Mamatest, a uvidíš...

autor
19. kvě 2022

@ivya ale třeba alespoň slabého ducha, ne? Tady fakt nebyl ani duch, prostě sněhobílo .....no jsem sama zvědavá, co z toho bude 🙈 spíš to vidím na tu ovulaci když už 😅

autor
19. kvě 2022

@elwe no tak uvidíme co z toho bude 🤔

ivya
19. kvě 2022

Takhle brzo by tam nebylo opravdu nic, ty testy jsou citlivé, ale mají také své limity ;)

ivya
19. kvě 2022

Plus záleží na množství barviva v testu, desítkové testy taky nejsou srovnatelné – na jednom už může být 10dpo duch, na druhé značce se objeví až o dva dny později, protože ač stejně citlivý, má méně barviva a výsledek do té doby nebyl vidět. Proto doporučuji Mamatest, tam jsem opravdu stěží viditelný náznak skutečně viděla asi 9dpo (a to jsem tak brzo testovala jen kvůli silvestrovské oslavě ;))

cherie24
19. kvě 2022

Buď je to těhu nebo ta ovulace. Mě se takhle taky posunula ovulace o 2 týdny a mám z toho první dceru 😁 Tenkrát se zrovna stala nehoda a kondomem, ale říkám v klidu, už mám dávno po ovulaci. Druhý den jsem si ale říkala, že mě nějak podivně píchá v boku, no na testu dálnice, tak prášek po a 2 týdny na to dálnice i na mamatestu. 😄 I když ty příznaky by trošku mohly být i těhotenské. Záleží jak normálně cítíš ovulaci. Já mám ovulaci mnohem bolestivější než MS. 🙈

autor
20. kvě 2022

@cherie24 tak to je dobrý 😅 no já u sebe sázím na tu ovulaci, hlen a bolesti by tomu odpovídaly 🤔

kmarie81
20. kvě 2022

Zkus si udelat tehu test, budes moudrejsi

autor
20. kvě 2022

@kmarie81 dělala jsem včera, sněhobílo 🙈😅

autor
20. kvě 2022

No holky takže dneska ovu testy jasně negativní, takže opravdu to musela být posunutá ovulace 😅