MTHFR heterozygot, řeší to gynekolog v těhotenství?

luu_ca
21. čer 2017

Ahoj,

chci se zeptat, vy které máte genetickou mutaci MTHFR heterozygot, zda to Váš gynekolog nějak řeší (vyšetření navíc, hematologie, léky, injekce) nebo vás bere jako běžnou pacientku?

Jsem v 7tt a nerada bych potratila kvůli zanedbání péče...

Děkuji

marki00
21. čer 2017

Mam protrombinovou mutaci a hned jak mi dr.potvrdil tehotenstvi, tak jsem sla na hematologii na injekce. Jinak mam prohlidky u gynekologa casteji.

terezz870
21. čer 2017

Mam MTHFR heterozygot a na hematologii to v tehotenstvi nijak neresili.

mari90
21. čer 2017

Ja jsem sice homozygot,ale ano muj dr. resi i heterozygoty, doporucuje Femibion a ja si v tehu i picham injekce na redeni

luu_ca
autor
21. čer 2017

Femibion beru sama již nějakou dobu, plus mi dal ještě navíc listovku. a mám teď Utrogestan. Ale můj bývalý gynekolog mluvil o injekcích atd, proto mě zarazilo, že tento to neřeší.

Všem děkuju za reakce

mari90
21. čer 2017

@luu_ca tak zkus zavolat na nejblizsi hematologii a oni urcite poradi

psya
Autor odpověď smazal
Zobraz
lavender21
21. čer 2017

@luu_ca tiež som MTHFR heterozygot, gynekologička ma síce poslala na hematológiu, ale úplne zbytočne, tam mi vraveli že to je dnes polovica populácie a nie je to rizikový faktor... akurát je ozaj dobrý ten Femibion, lebo tam máš naštiepenú tú kyselinu listovú, lebo z normálnej čo prijímeš tvoje telo vie spracovať asi 10%, keďže ti chýba na to ten enzým. Ale keď ti dali tú na recept tá je dosť silná, tak to stačí... 🙂

marki00
21. čer 2017

@luu_ca tak si zajdi na hematologii a budes mit jistotu, lepsi tam jit zbytecne, nez neco zanedbat🙂

muhehehe
21. čer 2017

Jsem homozygot a u mne neřeší ani to.. chodím na dobrou gyndu (Helios v Brně; ale jsem tam řadový pacient, nemám žádné potíže). U prvního těhotenství mi akorát zkontrolovali z krve hladinu homocysteinu. Teď u druhého ani ten. Jsem v úplně normálním režimu.

muhehehe
21. čer 2017

A ještě mám tu mutaci jednu ;) Nevzpomenu jakou (ale Leiden to není). Takže asi takový problém to není, pokud standardní vyšetření jsou v pořádku.

valisovasara
22. čer 2017

Já byla zrovna minulý týden jako homozygot a nic. Říkali že mutace MTHFR jako taková se už v hematologii neřeší. Udělali odběry homocysteinu a Ddimerů ale byly i ukázkové hladiny díky femibionu

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru