Může nepravidelná menstruace ovlivňovat početí?

petruna
1. únor 2007

Může nějak nepravidelná menstruace ovlivňovat početí ? Asi se ptám hloupě a v první řadě mě pošlete ke gynekologovi, ale dřív než se tam dokopu bych ráda věděla, jaké máte zkušenosti s nepravidelnou menstruací. Já jí měla nepravidelnou skoro vždy...Jeden čas i pravidelně jednou za 2 měsíce, pak jsem brala prášky, které už od srpna neberu, tak nevím, jestli to mám teď nepravidelný v souvislosti s vysazením prášků. Srpen už je přecejen dávno pryč. Teď jsem to nedostala cca měsíc a pořád nic, těhotná bych být neměla, chráníme se a žádné příznaky těhotenství nepozoruju. Díky za jakékoliv rady a zkušenosti.

d.vokablondyna
21. črc 2009

ach jo holky přála bych si aby nám to všem hodně brzy vyšlo🙂

lichtakova
21. črc 2009

to víš, že jo 😉 , naděje umírá poslední

lena27
23. črc 2009

holky nebojte, určitě to vyjde 😉 🙂

malaika
24. črc 2009

Už mě nebaví cpát se práškama.... Teď jsem měla 2x po sobě Duphaston, protože nebyl Utrogestan a vůbec mi po tom nebylo dobře, pak i zpoždění.... 20 DC jsem zase měla začít brát Utrogestan, ale rozhodla jsem se čekat.. 32 DC a nic (těhotná nejsem), i když tedy nevím, co jsem čekala....

alisek
6. srp 2009

Holky tak jsem si začala měřit BT, sehnat na to spec.teploměr je teda něco ale sahnal se 🙂, cyklus se mi taky docela ustálil na stejné hodnotě ale zdá se mi, že je mám docela dlouhý- 35 dnů. zatím nic na nepravidelnou men. neberu a snad ani nebudu muset, ted to budeme zkoušet a jak radila Andělka..sledovat sekret, tak se snad brzy zadaří.

andelka
6. srp 2009

alisek: 35 dnů je úplně v normě 🙂 Takže držím všechny palce co mám 😵

d.vokablondyna
11. srp 2009

Ahojte holky chci se zeptat zda je jedna aspoň mezi Vámi která už má dítě pač v poslední době mi bývá po ránu špatně ze začátku jsem si myslela že to je nervama ale není to tak.Tak jsem šla k doktorovi a výsledky dopadly dobře nic mi není a když si dělám test tak je negativní a na gynekologii taky nic ☹ .Dokonce mám i citlivé poprsí vážně nechápu co to semnou je kdybych byla těhotná tak jo ale když mi vše vychází s pravým opakem.Doufám že mi pomůžete nějak.Děkuji moc 🙂

malaika
11. srp 2009

No sice dítě nemám, ale zeptám se, jak jsi na tom s cyklem? Mně taky často bolely prsa, před menstruací. Nesouvisí to s jen těhotenstvím.

d.vokablondyna
13. srp 2009

Malaika:No jo ale ja jsem nikmdy s citlivostí poprsou neměla víš a menstruaci pravidelnou nemam musim chodit na vyvolani.

evaav
28. srp 2009

Ahoj přidám se k vám mě mseli menstruaci vyvolat v 16letech několikrát chodila nepravidelně vždy to vyvolali injekce pak jsem brala několik let HA a chodilo to jak hodinky asi po třech letech jsem vysadila a mrcha zase nikde tak zase naběhli injekce,jenže jsme chteli munčo a furt to nešlo tak jsem musela nakonec podstoupit IVF a naštěstí se to povedlo a máme rok a osm měsíců starou Verunku. Jenže po porodu mi doktok naordinoval antikonc v injekcích Depo proveru a to menzes nechodí vůbec chodí se na ní po třech měsících a hlavně mi neřwkl že po vysazení to má dost dlouhý účinek tak jsem si dala poslední v dubnu ted před třema týdnama jsem byla na vyvolávačce a furt nic správně jsem se měla po 14dnech ukázat kdyby nic ale mají tam už přes týen volno takže mám smůlu tak jsem zvědavá co mě čeká dál

d.vokablondyna
16. zář 2009

evaav:Ahojky prosím tě můžu se tě zeptat co to znamená to IVF?Pač zatím chodím na vyvolání měsíčky pravidelné nemám ted čekám zda je dostanu nebo ne když ne tak půjdu zase na vyvolání a doktorka semnou nebude nic dělat dokud měsíčky nedostanu sama od sebe tak že asi tak rok čekám co vlastně semnou je.Díky moc🙂

evaav
20. zář 2009

Ahoj d.vokablondyna IVF je umělé oplodnění já totiš ani neměla pravidelnou ovulaci tak nám nešlo otěhotnět ale nevím jestli to má vliv na to že měsíčky nechodí pravidelně podle všeho co jsem tady na koníku. Já bla před 14dni na další silnější injekci a konečně mi to přišlo a těd mi doktor říkal že když to do prosince nezačne bez injekcí chodit tak asi se mnou něco udělají nevím co antikoncepci nechci chci druhé mimi ale když to bude nezbytné tak s tím nic neudělám oni to tak nekdy dělají že to skouší práskama rozběhat ale u mě tomu moc nevěřím. No přeji ti at se to to brzo srovná a jen se zeptám ty to máš nepravidelně odjakživa nebo po antikoncepci tak zatím 🙂

d.vokablondyna
21. zář 2009

evaav:Ahoj děkuji ti já to mám nepravidelné od té doby co jsem přestala brát antikoncepci jinak před jsem měla sem tam spoždění ale jen třeba dva nebo tři dny jinak jsem ji dostávala.Ale ted ji nemám vůbec třeba se mi stalo že jsem ji neměla i tři měsíce v kuse.Jinak děkuji a hodně štěstí 🙂

taggy
10. říj 2009

Ahojky holky,
přidám se k vám.....
taky si moc přejeme miminko....vysadila jsem HA po šesti letech v dubnu a první MS přišla po 26dnech, další 41DC, další dokonce 56DC a toť vše.....teď jsem už 48DC a na MS čekám......tak nevím no......

olusenka
10. říj 2009

Taggy: přesně můj případ ze začátku. Zašla bych si ke gynekologovi, zvlášť když si moc přejete miminko. Když to máš takhle rozházené, nikdy pořádně nevíš, kdy máš ovulaci. To za prvé. A za druhé, když jsou takhle dlouhé cykly, tak je těch ovulací do roka málo, než když je cyklus do těch 30ti dní, a potom i šancí na otěhotnění je tím méně. A tak dlouhé cykly třeba okolo 50ti dní, to už taky není dobře. Záleží na tom, jak se cítíš. Já kolem 50.dnu jsem už byla taková bolavá, jak je to břicho překrvené. Dobré je nechat si udělat hormonální profil z krve.

taggy
10. říj 2009

olusenka: jj, jak píšeš....jsem 48DC a pořád se břicho tváří, jako že MS brzo dojde......
k doktorovi bych měla jít tento měsíc, tak mu to řeknu....
a jak jsi to řešila ty? a jak jsi na tom teď s cyklem?

olusenka
10. říj 2009

Nejdřív mi nasadili Proveru na srovnání cyklu a častější MS (kterou polykám vždy 1-0-1 od 15.DC do 25.DC), ale pak mi udělali radši hormonální profil a zjistili vysoký prolaktin. Ten blokuje MS, ovulaci i možnost otěhotnění. Ale prášky se to dá srazit, ty teď taky beru. Ale ze mě si příklad neber, může to být čímkoliv, ale k doktorovi si zajdi a poraď se s ním.

taggy
10. říj 2009

aha, tak zkusím ho poprosit o ten hormonální profil a uvidíme.....
a jak dlouho se snažíte, jestli se můžu zeptat?
já chvilku myslím na možné problémy a chvilku na holky, které otěhotněly napoprvé i s mega dlouhým cyklem....tak uvidíme......a jde z toho hormonálního profilu zjistit, jestli probíhá ovu? ty víš, jestli jsi ji měla nebo máš?

d.vokablondyna
22. lis 2009

Ahojte holky nedávno jsem tady psala o problémech že nemužu otěhotnět a tak Vám jen chci říct že se zadařilo a jdu do druheho mesice tak Vám preji hodne stesti at Vam to brzy také vyjde. 🙂 🙂

d.vokablondyna
9. pro 2009

😎

andelka
10. pro 2009

blondyna: Gratuluju 🙂 Taky jsem si tu před časem stěžovala na cykly a otěhotnět nakonec šlo raz dva 🙂
Takže kdo máte podobné problémy, nevěšte hlavu 😉

veruska007
11. pro 2009

Caute,
taky mam nepravidelnou ms - 25 - 60 dni. Parada 😠 . Prvni miminko se nam povedlo druhy mesic, ted chceme druhe, ale zatim nic (snazime se od zari). Cyklus mam jeste horsi jak driv. Piju kontryhel, ale ucinek zatim zadny. Merila jsem i BT, ale absolutne to u mne nefunguje - pred ovulaci mam klidne i 37,5, naopak po otehotneni jsem mela 36,6. Tak doufam ve druhy zazrak. Dite je proste dar.

andelka
11. pro 2009

veruska: držím palce, aby druhý zázrak brzy přišel 🙂
A můžu se zeptat - nemáš náhodou ještě někde záznam z měření BT a následného otěhotnění? To jak nefunguje bych chtěla vidět, zajímalo by mě to - ze studijních důvodů. Děkuji.

martinaj23
16. pro 2009

Ahoj, také mám 1.cyklus s Proverou, zároveň jsem měla dělat graf BT, ale bohužel nevím, jestli nemůže být zkreslen právě tou Proverou. HA jsem brala více jak 10 let a vysadila ji v dubnu - od té doby 1 vyvolávací injekce, pak cyklus 54 dnů, 32,34 dnů a nakonec opět vyvolávací injekce. Nově teď nasazena ona Provera. Chtěla bych otěhotnět, tak uvidíme jak se povede

beru3nek
16. pro 2009

Ahoj holky, tak mám stejný problém jako vy po vysazení HA. Brala jsem jí 14 let, skončila letos koncem srpna a mám cykly cca 45 dnů, ale hlavně máte někdo problém s velmi slabou menstruací? Nepřijde mi to až tak normální, dr. se mě zeptal, jestli jsem si dělala těhu test, ten je vždy negativní. tak nevím co s tím. 😠

lajla
16. pro 2009

beru..ja mam takovy dojem ze slaba menstruace nejak souvisi s anovulaci... 😒 😒 😒 ale nedam na to hlavu...to ti dr k tomu nic nerekl? a 45 dni je taky docela hodne..si myslim, ze je to hormonalni nerovnovaha..ze telo nefunguje jak ma 😖 😖 😖

martinaj23
17. pro 2009

Tak jsem si včera odpoledne a dnes ráno test udělala - a světe div se - je pozitivní 🙂
k doktorovi jsme obědnaná na pondělí - nyníá bych podle tabule měla být 4+1, tak uvidíme jestli i tam to bude OK

olusenka
17. pro 2009

Martinaj23: moc gratuluju! Taky doufám, že se nám to podaří do Silvestra anebo aspoň do narozenin (únor). Taky beru Proveru,ale začínám krvácet ještě před dobráním, což vím, že není dobře. Většinou je to dva dny před koncem braní. Beru ji 15.-25.DC, teď mám změnit na 18.-25.DC a když to bude pokračovat, nasadí mi asi Norethisteron. Měla jsi taky zkušenost s krvácením o něco dřív nebo bylo vše v pořádku? Já teď poslední cyklus dokonce začala před MS tči dny špinit, takže špinění 3dny+hned se rozběhla MS 7 dní, takže celkem 10. Fakt žůžo! 😀 😒

andelka
17. pro 2009

beru: Záleží na tom, co je slabá. Ono asi nejde říct, jaká by měla MS být. A cykly 45 dní jsou ještě dobré, záleží na tom, jestli jsou tak vždycky, pravidelně. Někdo je má prostě sám od sebe takhle dlouhé. Nemusí to znamenat problém. Od srpna to ještě není dlouhá doba.

marti: No téda - gratuluju 🙂 Tak ať je vše i nadále jak má být 😵

olusenka: Já jsem taky vždycky před MS pár dní (den dva) špinila, přirozeně, bez čehokoliv ( a MS taky 7 dní, takže též jako žádná slast). Co jsem četla na různých poradnách, tak doktoři tvrdí, že několikadenní špinění, které přechází do MS pro otěhotnění nevadí. Já jsem špinila fakt vždycky, kromě cyklu, ve kterém jsem otěhotněla - i proto jsem to tušila dost brzo, ještě před testem. Čekala jsem špinění a ono nic.

laurinka.22
17. pro 2009

ahoj holky,
jen se chci podělit o zkušenost, měla jsem cykly i šedesát dní a doktor zjistil, že nemám vůbec ovulaci, napsal mi clostilbegyt a ovulace přišla čtrnáctý den cyklu......takže ted jsem v očekávání, jestli se miminko povedlo, ale už by tomu nemělo nic bránit...

tak vám chci jenom říct, řešte to.......protože já to půl roku nechala tak a čekala jsem a zbytečně........