Může se brát ATB nebo Xorimax v těhotenství?

sylvka
8. dub 2008

Ahoj všichni,dnes jsem byla u lékaře,mám zánět močového měchýře.Doktor mi napsal ATB,které v lékarně neměli a lékarnice mi místo toho dala Xorimax.(že prý je to to samé)Na příbalovém letáku stojí,že s účinky na těhotných není zkušenost,pouze ne zvířatech.Na netu jsem se ale dočetla,že toto ATB není v těhu vhodné 😒 Nevíte někdo?

gerena
8. dub 2008

ahoj sylvka. uz som ti niekam pisala, neviem ci si to nasla, tak este raz pisem............zinnat a xorimax su identicke lieky, ktore sa zvykli v tehotenstve pouzivat, nikdy nikto ziadne lieky na tehotnych zenach neskusal, takze info otom nie su. predpisal ti ho gynekolog? a v ktorom si mesiaci?

sylvka
autor
8. dub 2008

gerena,gynekolog mi napsal zinnat a ten neměli.jsem v 16 TT,tzn.konec 4 lun.měsíce...

gerena
8. dub 2008

som sa pytala, len zato ze gynekolog ma stym urcite skusenosti......musi sa zvazit ci zisk prevazi risk, z tych atb co sa davaju na mocove cesty, toto je asi najmenej skodlive..............ale pokial mas pochybnosti vrat sa do lekarne, nech ti daju original cize zinnat, ale cim skor by si mala zacat uzivat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru