Narodí se mi zdravé miminko? Pravděpodobnost vrozených vývojových vad a syndromů

barca2332003
13. čer 2018

Ahoj maminky,
S blížícím se prvním porodem ( termín za 8 dni) začínám mít víc a víc strach, jestli se mimi narodí zdravé. Krev jsem měla v pořádku ale i tak se bojím různých syndromů a nemoci. Jaké zkušenosti máte vy ? ❤️

priefi
13. čer 2018

@barca2332003 ja byla vyhukana az na pudu a mela jsem strach, ze se neco po pri porodu. Jakmile byl maly venku a rekli mi,.ze je vse v poradku, spadl mi balvan ze srdce. Je prirozene mit strach 😉 Neboj, miminko bude v poradku

xkalisto
13. čer 2018

Zrovna včera jsem měla takový chvilkový stres že co když bude hluchá, slepá, nebo bude mít něco vzácného a po pár letech o ní přijdeme. Matka příroda je neúprosná :/

Ale ber to tak. Každý den se rodí tisíce dětí a naprostá majorita z nich jsou úplně v pohodě. Jo může se stát že jí něco bude, ale taky se může stát že tě zítra na chodníku sráží nějaký opilý magor.

Takže bych věřila statistice, tohle jsou jenom takové záchvěvy před velkou změnou, jako když člověk týden před svatbou panikaří jestli vlastně dělá dobře, ale na 99% je to prostě pohoda.

Nevím jak moc tě to teda uklidní, ale mě od úzkosti tyhle racionalizace docela pomáhají 😇

cherris
13. čer 2018

Každá se bojíme, je to normální. Bát se budeš už napořád, ale stojí to za to 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru