Návštěva urologie. Máte zkušenosti?

Zdravím holky, chtěla bych se zeptat...za měsíc jedu na urologii a zapoměla jsem se paní zeptat, zda vadí když budu krvácet nebo ne?! Nevíte jestli mi budou dělat jen sono nebo mě prohlížet jako na gynekologii?! Máte někdo zkušenosti? Děkuji 🙂

hancazivocich
2. dub 2012

Když budeš mít MS, tak si vezmi tampon - pokud by tě cévkovali, tak to stejně zvládnou i při tom... Nevím, co máš přesně za problém, ale u nás je odběr při problémech akutních - odběr cévkované - vzácně načůrané moči.. A při MS by byl v načůrané stejně nález - krvinky....
Ale pokud máš až za měsíc, tak je to asi kvůli něčemu jinému... Tak např... Si zkus třeba zakoupit v lékárně ,,sterilní" zkumavku, hodně se osprchovat - při MS, odčůrat trošku do sprcháče a pak se zkusit trefit přímo.. Nebo nějakou větší sterilní - třeba na BK a pak přelít do menší sterilní... Možná v tomhle případě by tě cévkování minulo - ale jen pokud jsou benevolentní a netrvají na vyš. moče.. Pokud tam jdeš kvůli bolestem, podezření na porušenou funkci ledvin, zvýšenému tlaku... Co já vím...
Zkus písnou IP - jsem ,,urologická" sestra
Při první návštěvě by ti nic ,,dole" dělat neměli... Teoreticky... Při sonu je jedno, jestli máš MS

boobinka
3. dub 2012

mě dělali jen sono, dali mi sterilní zkumavku, kterou jsem obratem dala sestře. Chtěli cévkovat, ale nakonec se na to vyprdli. Při MS určitě cévka, ale není to nic hrozého. 😉

slundo
3. dub 2012

Na urologii většinou moč berou , u nás rovnou cévkovali kvůli sterilitě. Ale není se čeho bát, malinko to štípne a toť vše 🙂