Nedostatek gestagenu po chybějící ovu. Co dál?

reeeza
4. kvě 2022

Ahoj holky
par dni pred ocekavanou ovu jsem chytla kovid, ktery me na par dni uplne dorazil. Ovu neprisla.
Ted mam jiz 5 dni zpozdenou menses a docetla jsem se, to muze byt nedostatkem gestagenu, ktere v tele vznikaji po prodelane ovu. Mohl by to byt muj pripad.

No ale ted nevim co dal? Musim si zajit na gyndu pro injekci napr. Agulutinu, aby mi to vyvolalo menses?
Co se stane, kdyz proste nebudu tento mesic menstruovat? Bude telo bez menstruace natolik hormonalne rozladene, ze treba pristi mesic zase nebudu mit ovu a naslednou menses? Nebo ty cykly nejsou az tak vzajemne propojene a podminene?

Diky moc , jsem z toho trochu sova 🙂

andelka
5. kvě 2022

Podle mě takhle provázané nejsou. Jednorázově může cyklus ovlivnit nemoc,stres.. Snad každá žena má občas anovulacni cyklus. Já měla z 65 naměřených asi 3. A další třeba hodně dlouhé, nebo se špiněním,nebo s krátkou druhou fází..K Dr bych nespěchala, až když by se ms neobjevila do 60 dnů od poslední ms. 5 dní zpoždění není nic. Ovulace mohla být později,o to bude cyklus delší. Nebo bude cyklus bez ovulace a ten bývá někdy též delší.