Nefunkční svěrač po porodu. Máte zkušenosti?

makky225
13. kvě 2022

Ahoj maminky měl taky někdo tento problém po porodu? Rodila jsem před 10ti dny, mám nástřih který se trhnul až ke konečníku, ale svěrač nezasahl. Přesto prostě nefunguje jak má. Od porodu mám strašně řídkou stolici, kterou prostě nejsem schopná udržet 😥😥. Už jsem z toho strašně špatná, bojím se vyjít ven. Neodvážila jsem se ani s kočárkem na procházku. Přitom to nechápu konečník poraněný není tak nevím kde je problém. Už jsem z toho v depresi, držím dietu ať se střeva uklidní (což u kojení není ideální) a nevím co dál. Prožene mě i hlt hole vody. Navíc se mi rozjelo šití tak jdu na opravu. Takhle jsem si to nepredstavovala - čekala jsem uplakane miminko nebo problémy s kojením ale nee toto. Co mám dělat má někdo zkušenosti?

lentilkah
13. kvě 2022

@makky225 Se sveracem jsem problemy nastesti nemela, ale prujem jsem po porodu mela hrozny. U me to bylo ze zeleza- neberes ho take?

lentilkah
13. kvě 2022

Jinak u me to doslo do stadia, ze jsem skoncila na kapackach- mela jsem velky vahovy ubytek- nevolnosti, pak dieta kvuli cukrovce, celkove unava z nevyspani a ten prujem byl posledni hrebicek.

marimanta
13. kvě 2022

Po porodu jsem si koupila tuhle knihu - https://www.ivafis.cz/kniha-ivafis/
Jsou tam i příběhy a četla jsem tam i toto, možná je to i na tom webu v sekci proměny. A cvičením se to vrátilo vše zpět.

makky225
autor
13. kvě 2022

@lentilkah nee železo neberu

lentilkah
13. kvě 2022

@makky225 Tak je to mozna jen tim, jak maji najednou streva vice prostoru. Urcite se to casem srovna, jsi cerstve po porodu.

cuuza
13. kvě 2022

Nahlaš to dr až půjdeš na opravu, třeba na něco přijde. Jinak určitě kontaktuj fyzio se specializací na poporodní stavy.

qistyna
13. kvě 2022

Ja mam zkusenost a znam i ten strach z prochazek,.. bohuzel. Zlepsovat se to bude az se to zacne vice hojit, chce to cas. Cviky jsou, me nepomohly. Ja mela poskozena i nervova zakonceni v konecniku (zjistili pak z UTZ) v porodnici na to meli nejaky spesl kreslo (chodit se melo na 30min sezeni asi 12x) ja nemohla chodit, nemela jsem hlidani, ale pry je to zazracny a pomaha to.. proste se pres to musis povznest a pockat, az se vse zahoji. Na hojeni mi pomahal Herbalon s dubovou kurou a poctive se tim myt.

hojda
13. kvě 2022

@makky225 To chce proktologa.

codal
13. kvě 2022

Já jsem po porodu měla problém, že jsem vůbec necítila, že potřebuju na záchod, měla jsem to tam dole úplně mrtvé (močení bylo v pohodě), stolici jsem poznala až ve chvíli, kdy to bylo skoro "za zatáčkou" a pak to šíleně bolelo. Myslela jsem si, jestli to nezpůsobil epidural, ale doktor říkal, že se to u porodu stát může i bez epiduralu a že by se to do konce šestinedělí mělo srovnat a naštěstí to po šestinedělí opravdu odeznělo.

makky225
autor
14. kvě 2022

@marimanta kouknu děkuji

makky225
autor
14. kvě 2022

@qistyna ten používám a ve sprše jsem tak 10x denně

guliii
14. kvě 2022

Jen mě napadá na průjem můžeš zkusit probiotika a pomáhá i pít matonka. To jediné mi na průjem pomáhá.

makky225
autor
14. kvě 2022

@guliii matonku jsem zkoušela a nic, teď zkouším magnezku a probiotika jím

lenulen
14. kvě 2022

@makky225 mozna se hloupe zeptam, ale jak vite, ze nedoslo pri nastrihu k poraneni/poskozeni sverace? Znam jeden pripad, bohuzel i toto se muze stat 😞

makky225
autor
14. kvě 2022

@lenulen vlastně nevím 🤔 spoléhám na to, co je napsané v propouštěcí zprávě od porodu. A také vím, že se pa s doktorkou bavily u šití o tom, že se epiziotomie roztrhla a končí 2mm od konečníku - že mám fakt štěstí

lenulen
14. kvě 2022

@makky225 otazka, jestli by doktor chybu priznal. Zkusila bych jineho lekare.

nnnadja
14. kvě 2022

@makky225 magnezku nepij,je tam horcik a ten projima

makky225
autor
14. kvě 2022

@nnnadja aha děkuji to mi vůbec nedošlo, tak se vrátím k matonce a čaji