Negativní spermiogram, našly se spermie při TESE?

hanickas1
24. led 2015

Ahoj devcatka.Mam na Vas dotaz.Snazime se o mimi,respektive jezdime do Reprofitu do Brna.Ceka nas IVF ja musim mit darovana vajicka a nedavno jsme byli na spermiu a partnerovi zadne nenasli.Tak nas ceka dalsi spermio a pak mozna TESE.Mate nekdo s tim zkusenost,ze nevyslo spermio a pri TESE se nakonec nasli nejake spermie? Jsme zoufali.Nestaci,ze ja nemuzu mit dite,ale jeste partner.Ten se te operace boji a spatne to snasi.Na spermiu nam nenasli ani jednu jedinou spermii.Tak podruhe,kdyz se nezadari,tak jedine operace.Ale mame strach,jestli tam se neco najde.Podle urologa je partner naprosto v poradku. Moooc dekuju vseeem :-*

sisinka74
24. led 2015

vim,ze to zni ostre, ale nebude tedy pro vas snadnejsi, rychlejsi, levnejsi a bezbolestivejsi cesta darovane embryo?

hanickas1
autor
24. led 2015

Ja to rikam take,i pani doktorka rekla,ze je to pro nas nejsetrnejsi a nejrychlejsi zpusob.Jenze partner nechce.Ze to si muzem adoptovat.Tak do nej hustim,ze pokud mimi budu nosit v brisku,bude u porodu,bude mit jeho jmeno,tak proste je to jine.Ja si tim chci projit a spise si myslim,ze se boji
Ze ma strach,a chapu to.Ale dneska mi rekl,ze embrio nechce.Nevim jak mu to vysvetlit ze i presto bude mimi tak ci tak nase,i kdyz ne s nasima genama.☹

sisinka74
24. led 2015

je to opravdu rozdil. Teda nic proti adopcatkum, ale ty nemusis cekat radu let na adopci, prochazet stresama a podobne. Nez vam priradi embryo, daji vam pouze otazky, jake mate vdelani a konicky a podle toho a vaseho vzhledu vam vyberou vhodne darce. Ty ho pak krasne odnosis, porodis, nakojis a u vseho bude tvuj manzel a hlavne od samotneho zacatku. V tom vsem vidim velmi podstatny rozdil mezi adopci a dar.embryem. A h lavne to nemusi z vaseho okoli nikdo vedet 🙂

lejla29
24. led 2015

@hanickas1 a to byl první spermiogram? My máme všechny spermie mrtvé, ale těch 5-7 kusů tam zatím vždy našli. Ale taky se vždy modlím, aby je tam měl. Byla nám taky doporučena TESA, ale my to vždy risknem. Z 2.IVF mám holčičku a pak jsem jednou čekala dokonce dvojčata, ale to bohužel nedopadlo. A to má přítel opravdu spermie, že se dají počítat na prstech jedné ruky. Jinak jí vitamíny Fertilan. Zkuste ho nasadit, hodně lidem to pomohlo. Jinak kamarádky přítel také nemá žádné spermie a doktor mu nasadil hormonální léčbu clostibegytem, bral ho každý den po dobu 8 týdnů a spermie se našli, nebyl to žádný zázrak, ale z 0 se dostal na milión. Předepisuje to androlog nebo urolog přímo v caru, ale musíš se o tom zmínit. Oni se do toho moc nepouštějí. Ale za zkoušku to stojí.

jahodi
24. led 2015

Můj manžel byl zatím na operaci, kde mu měli zprůchodnit chámovody, ale dopadlo to jinak - nicméně pár dní po operaci to bylo samozřejmě drsný, ale už za necelý měsíc byl zpět v práci.
Doktoři nám zatím tvrdí, že tam spermie může mít, jen ten poslední vyjádřil obavy, že mohou být hodně nekvalitní, ale vše se uvidí až ho "otevřou", takže zatím neklesejte na mysli.
V blízké době patrně půjde taky na TESE, ale ještě musí proběhnout nějaké moje vyšetření.... My rozhodně nejdřív zkusíme vlastní buňky. Já jsem nejspíše v pořádku (vše samozřejmě teprve ukážou moje vyšetření), ale už jsme toho zkusili dost, tak půjdeme i do tohoto....
Myslím si, že jedna operace manžela a měsíc v neschopnosti za tu zkoušku stojí... je to těžké rozhodování...

jamia
24. led 2015

Mně se taky víc líbí možnost darovaného embrya - takhle adoptujete miminko ještě v zamražené formě, takové, které by jinak možná bylo zničené. Pokud ale muž bude chtít zkusit TESE, tak ať to zkusí. Možná je toho na něj prostě jen moc najednou, je to strašná rána pro ego. A když mu při operaci nic nenajdou, třeba bude více nakloněný jiným možnostem.

sisinka74
24. led 2015

@jamia to ano, chlapi to berou jinak.
@hanickas1 At si jde teda na operaci a uvidite. Budu drzet palce, at je vse ok 🙂

martina8383
25. led 2015

Ahoj hanickas1, určitě bych šla do TESE. Můj manžel dle spermiogramu neměl ani jednu a po TESE jich měl dvanáct. ANO! dvanáct. Pro chlapa je to důležité vědět že pro to udělal maximum. Později by mohl litovat a od dítěte se odcizit, tedy takto nám to vysvětlil i psycholog. Jinak bát se operace nemusí, je to prý docela bezbolestné a rychle se to hojí. Pár dnů bude ležet u telky a ledovat🙂 a pak to bude OK. Pokud by ses chtěla na cokoliv zeptat, ráda ti odpovím, tedy můj manžel 😉

martina8383
25. led 2015

Ještě bych chtěla dodat, jsem v 19 tt po prvním IVF, měla jsem štěstí že to vyšlo na poprvé. Manžel je nadšený a na TESE by si ani nevzpomněl, kdybych mu to včera nepřipomněla. 😎

delfi75
25. led 2015

@hanickas1 ahoj, i my chodíme do RF, partner má také azoospermii, proběhl 2x spermiogram, pak mu vzali odběry - hormony, genetika, toto v pořádku a byl odeslán k urologovi. Dr. TESE doporučil. Zákrok trval cca 20 minut - tedy od doby, kdy odjel z pokoje, do doby, kdy se na něj vrátil. Řez byl asi 1,5 cm, 2 dny si vzal v práci dovolenou ( fyzicky pracuje). Hojilo se to bez komplikací. Spermie našli, nakonec i nějaké zamrazili. Držte se!!!

hanule80
25. led 2015

Ahoj, manžel má stejnou diagnozu, navic prodelal ve 13 letech rakovinu, chemo a ozařování. Naděje nedavali skoro žádné. Vysledek tese-mesa r.2007 syn, a podruhé v r.2011 to bylo i na zamrazeni a z té posledni zamrazene davky pri 4 ivf jako samoplatci tak čekáme dvojcatka 🙂
Držíme palce!

hanickas1
autor
25. led 2015

Dekuji vsem.In se proste boji ten muj.Ma pocit,ze selhal a nechce se nechat rezat,ne ze by nechtel mimi,ale pry se boji,ze mu tam nic nenajdou.Tak nam bylo rovnou navrzeno to emrijko a to zase nechce.Je to tezke.Uz se to resi skoro rok,a ja nechci cekat dalsi rok nez se on rozhodne.Ale zase na nej tlacit,no je to tezke.Al3 jsem rada,ze je tu hodne pozitivnich komentaru k TESE

delfi75
25. led 2015

@hanickas1 Pokud TESE doporučí urolog v RF v Brně, tak prý najdou spermie vždy!!!

lu777
25. led 2015

@hanickas1 ono chlapi jsou děsně opatrní na sebe a doktorů se bojí jak čert kříže...
můj muž byl taky na TESE a našli 😉
ono chlapi nechápou, že ženská nemůže čekat donekonečna, holt tam víc tlačí ten věk...

jinak spermiogram významně zlepšila čínská medicína, dokonce si v laborce mysleli, že popletli výsledky 🙂

hanickas1
autor
25. led 2015

@lejla29 my jsme brali Reproman a nenasli nam ani jednu jedinou.Ted byl na UZ jestli tam neco nema a pry je uplne v poradku,tak jdeme jeste na jedno spermio.Ale kdyz ani to nedopadne,tak TESE :-/

hanickas1
autor
25. led 2015

@jahodi A jak to bere vas chlap,ze by se musel nechat rezat? Mluvite o tom s nim doma? Nebo radeji,ho nechavate v klidu?

hanickas1
autor
25. led 2015

@jamia To jo,on je z toho uplne vedle...Hold se citi,ze selhal ☹

hanickas1
autor
25. led 2015

@delfi75 ano tam nas ceka Tese.Byli jsme u oana primare,ten rekl,ze je vse v poradku a ted se rozhoduje co dal.RF je dobra klinika..doufam

delfi75
25. led 2015

@hanickas1 no, tak ať se nebojí a jde do toho🙂 ale naprosto chápu, jak se cítí, taky partner měl pocit, že"je k ničemu".

hanickas1
autor
25. led 2015

Holky a jeste jedna vec.Pani doktorka mi patek psala,ze pokud se rozhodneme pro TESE je to priprava na dlouho dopredu.Co vsechno bude muset podstoupit pred zakrokem?

delfi75
25. led 2015

@hanickas1 pokud je manželovi/partnerovi nad 40, tak bude potřeba předoperační vyšetření, jinak nějaká zvláštní příprava není...

jahodi
25. led 2015

@hanickas1
Myslím, že pomáhá "nechat" mu jeho pocity, často třeba slyším, jak lidi okolo řeknou jen "Nebooj to bude dobrý, to půjde", ale ten člověk často zvládá líp když se to okolí ponoří do těch jeho negativních pocitů, třeba já nevim, říct něco jako "Takovej život je úplně na prd, chtěl jsi mít mimino normálně viď..." Aspoň u nás to dost jako pomáhá, rozvinou se z toho hovory na hodiny a nakonec sám chlap řekne "Ale to určitě dopadne dobře.." 🙂
Myslím že je důležitý umět mu aspoň pár dní nechat ty jeho pocity že do toho jít nechce a podobně, já nevim, třeba říct "Asi do toho nechceš jít proto a proto... třeba že máš pocit, že jsi k ničemu".... a snažit se pár dní nebo aspoň jeden rozhovor nepřipomínat to, že tebe čas tlačí... ono mu to může dost pomoct, že ty jeho momentální pocity nejsou nevítaný...

jarkalada
25. led 2015

@hanickas1 musí na to přijít sám, aby chtěl vědět, jestli "tam" něco má nebo ne. Zákrok trvá asi 20 minut, řez kolem centimetru.. druhej den o tom vědět nebude. Co to je proti ženský, která si projde komplet ivf, těhotenstvím a porodem... 😉
Hodně zdaru!

hanickas1
autor
25. led 2015

No prave.Ja mam za sebou ve 22 letech rakovinu a pet operaci spodku a konecne jsem nasla chlapa snu,konecne jsme se rozhodli pro miminko a kdyz u me by to melo jit,tak nastal problem u nej.Samozrejme se ho snazim podporovat a jak rikate,snazim se s nim bavit o jeho pocitech,ale je to vsechno tak sileny a tezky.Zensky to berou jinak.Proto me zajimala tato diskuze,jak to vydite vy a jake jsou zkusenosti.Ale spouste vam to vsechno vyslo dobre a nam to dodava viru,ze se zadari taky.Preci jen IVF uz podstupuje tolik paru ☹ az je to k neuvereni

hanickas1
autor
25. led 2015

No prave.Ja mam za sebou ve 22 letech rakovinu a pet operaci spodku a konecne jsem nasla chlapa snu,konecne jsme se rozhodli pro miminko a kdyz u me by to melo jit,tak nastal problem u nej.Samozrejme se ho snazim podporovat a jak rikate,snazim se s nim bavit o jeho pocitech,ale je to vsechno tak sileny a tezky.Zensky to berou jinak.Proto me zajimala tato diskuze,jak to vydite vy a jake jsou zkusenosti.Ale spouste vam to vsechno vyslo dobre a nam to dodava viru,ze se zadari taky.Preci jen IVF uz podstupuje tolik paru ☹ az je to k neuvereni

hanickas1
autor
25. led 2015

@martina8383 moc dekuju.Takze to tvuj muz snasel dobre? Muzu se jen zeptat,za kolik dni sel do prace? Pritel by umrel doma a jeste urcite s depkama.🙂 Joooo a mooc gratuluji ze to vyslo.Je to super 🙂

hanickas1
autor
25. led 2015

@delfi75 Ta genetika a hormony je povinne vysetreni pred TESE?

hanule80
25. led 2015

@hanickas1 u nás to šlo rychle, manzelovo mudr.čekal spíš na mně, odběr byl ve stejný den jako odběr vajíček. Ale nevim, jak to bude u vás a každé centrum to má trochu jinak.

lucijete
25. led 2015

Doporučuju přečíst tento článek:
https://www.modrykonik.cz/blog/mirecka90/article/jak-jsme-k-nestesti-prisli-35ujek/

Jinak my čekáme miminko po IVF. Na 1.spermiu nic moc, 2.kontrolní taky žádná sláva po 3 měsících užívání Repromanu a když manžel odevzdával spermie v den mého OPU tak se našli 2!!! spermie........oplodnili se jimi moje dvě vajíčka a z jednoho za pár dnů budem mít miminko. Takže za mě určitě jít do TESE, určitě tam něco bude. Držím pěsti

jarkalada
25. led 2015

@hanickas1 u nás šel do práce následující den - a to fakt nesedí nikde v kanceláři..Jak jsem psala, dva dny to cítil, a pak pohoda.
Jinak jak to u nás dopadlo - viz mé info.. 😎