Nemám menstruaci a chtěla bych otěhotnět

luca77
6. led 2014

Ahoj, potřebovala bych poradit. Je to už 5let co nemohu otěhotnět. Mám za sebou 1x IUI, laparoskopii, lázně, 2x pokus o IVF, ale vždy mi to bylo zrušeno, nereagovala jsem na stimulaci, nerostly mi folikuly nebo byly malé 😒 V CARu mi dr. doporučila zkusit IVF s darovanými vajíčky (zavedeno 11/2012 a 03/2013), to jsem podstoupila 2x a neúspěšně! Poslední cca tři roky bojuji s menstruací, po užívání Utrogestanu jsem to celkem dostávala, někdy jsem si nechala píchnout i Agolutin. Zavádění Utroše mě moc nebavilo, tak jsem to řešila spíše tou injekcí, než do sebe cpát pořád hormony. Teď je to tak, když si nechám píchnout Agolutin, který jsem si nechala v CARu předepsat , tak MS téméř nemám. Spíš jen při utírání papírem. Naposledy jsem si to nechala píchnout někdy v září. Od září jsem MS vůbec neměla. Diagnóza zní: Neplodnost! AMH mám 5,32. Zkoušela jsem od srpna 2013 pít bylinné čaje, užívat různé preparáty na podporu MS atd. , před vánoci jsem se vším skončila. Je mi 36 let. Co by jste mi poradily? Děkuji.

luca77
autor
16. únor 2014

@nikolav A jak dopadly tvé výsledky????

nikolav
17. únor 2014

@luca77 Ahoj výsledky ještě nemám. Až v březnu. My ještě žádost ani podanou nemáme, ale nakonec se nám poštěstila přímá adopce.

jenies
7. lis 2014

ahoj, ráda bych se přidala do této již existující diskuze, než zakládat novou na stejné téma. Je mi 28 a je to necelý rok,co jsme si s manželem řekli, že necháme miminku volný průběh. No a v podstatě stejnou dobu také nemám menstruaci (vysadila jsem HA- Evra) a od té doby bez injekce do zadku ani ťuk. Už jsem docela zoufalá. Doktorka mě vyšetřila, udělala ultrazvuj, naznala, že mám malou dělohu a předepsala mi Utrogestan. Řekla mi, že to vidí na 3-6 měsíční kůru.Máte s tím zkušenost? Pomohlo vám to?

luciana82
7. lis 2014

@jenies ahoj.podle mě se objednej do nějakého CAR.než tě vyšetří to také potrvá.ja jsem také nemenstruovala po HA.a po roce snažení jsem šla do CAR v Motole.všechny výsledky v pořádku a stejně jsem měla cyklus třeba 60 dní.povedlo se nám první IUI(holčička) a když jsem předtím nemenstruovala,tak mě po šestinedělý nenapadlo si dávat pozor a spontánně jsem otěhotněla.tak mám páreček a už nehormonální nitroděložní tělísko 🙂 antikoncepce je svinstvo a rozhodně to způsobuje většinu potíží s otěhotnením.

morgaine
7. lis 2014

Ahoj,já asi nemám sem čím přispět...jen jsem to tady prolítla a chtěla bych napsat že s tou antikoncepcí to tak hrozné nebude.Já osobně jsem ji brala 15let v kuse-a otěhotněla jsem okamžitě první cyklus,ani jsem nestihla vlastně MS bez prášků,očistnou..Bylo to navíc neplánované,nestihla jsem tehdy lékárnu s receptem a řekli jsme si že abych si nerozhodila cyklus že to ten měsíc nějak "ukoulíme" a ejhle----od té doby v tom jedu.Ale nerada bych aby to vyznělo nějak povýšeně nad těmito problémy.Já vím,že se antikoncepce hodně očerňuje hlavně v poslední době,ale myslím,že za tolik neplodnosti jistě nemůže..to je někde jinde.............Já jsem vděčná,že jsem ji tolik let brala.Otěhotnět pro mě v letech kdy jsem dělala školu a měla jiné priority by pro mě bylo zdrcující.Jsem prostě ráda že existuje a určitě jsou miliony mamin,které otěhotněly i po tak dlouhé době užívání ihned jako já a které jí ocenili i v době kdy dítě nechtěli.Je to dobře,že máme tuto možnost.Tak se nezlobte,jen toto jsem chtěla také podotknout. 🙂

cumacek18
18. lis 2014

:(

cumacek18
18. lis 2014

Ahoj mám takový problém vysadila jsem hormonální antikoncepci před rokem v prosinci myslím a pak jsem to nedostala 7 měsíců byla jsem u doktorky ta mi řekla že se to musí srovnat samo :( 6.8.2014 se dostavila ms ale další už zase ne takže 3 měsíce zas nic už jsem zoufalá s přítelem by jsme chtěli miminko :( před hormonální antikoncepcí ms byla sice nepravidelná ale jak štak byla skoro každý měsíc prosím o radu máte stim nějaká skutečnost děkuji za rady ;)

sonicek93
1. pro 2014

ahoj,jsem po porodu 5 let,menstruaci nemám od porodu,nikdo není schopný říci proč to tak je,bez injekce ji ani nedostanu.snažíme se 3 rokem o miminko,doktor mě chce poslat na kliniku reprodukce,jen furt doufám,že to půjde i bez různých hormonů a zklamání ,když to nevíjde.

melis7
2. pro 2014

@sonicek93 Ja mam taky posledni dobou problem s menstruaci.Mam uz 2 deti,ale jeste jedno bych chtela.Taky se mi do hormonu moc nechce,tak jsem hodne hledala na netu a nasla hormonalni jogu.Dokonce ted bude jeden seminar i u nas ve meste,tak to chci vyzkouset. Podle toho,co jsem vycetla,tak prave na tohle a jine hormonalni problemy by to mohlo pomoct. Zkus se na to mrknout www.hormonalni-joga.cz Spani cvicitelkou uz jsem komunikovala a je velmi prijemna.
Zalezi ale na tobe,jestli na takove veci veris.Ja jo,byla jsem nedavno nemocna a klasickou medicinou se to nelepsilo,tak uz jsem si nevedela rady a ze zoufalstvi jsem sla na Cinskou medicinou a zabralo to a jsem OK.Tak jsem si rekla,ze nez zacnu do sebe ladovat mraky hormonu,tak vyzkousim jeste tu jogu a uvidi se.

aklin
2. pro 2014

@nikolav Taky jsem měla problémy po vysazení HA, 2,5 roku se moje tělo zpamatovávalo a samozřejmě mi ta hnusná HA způsobila syndrom polycystických ovarií. A přitom mi doktor říkal, to nezpůsobila HA. Já moc dobře vím, že mi způsobila tyto nepříjemnosti. Nějakým nepochopitelným zázrakem jsem otěhotněla, ale rozhodně po porodu nepůjdu do HA.

aklin
2. pro 2014

@nikolav Zapomněla jsem napsat, že mi doktor taky předepsat norethisteron, to mi jen na chvíli pomohlo, pak mi předepsal utrogestan a norethisteron, vůbec mi nepomohlo vyvolat ovulaci. MS jsem měla hodně nepravidelnou, někdy mi příšla 50 den, jindy 30 den a za to mi pak trvala 14 dní. Byla jsem fakt zoufalá, po roce mě poslal do CARu. Ani jsem už nemusela podstoupit žádnou tu jejich léčbu otěhotněním, protože jsem sama otěhotněla. Zřejmě mi pomohlo jen to, že jsem tam docházela a mluvila s doktorem.

aklin
2. pro 2014

@cumacek18 po vysazení HA jsem měla taky problémy sice jsem MS měla, ale byla nepravidelná a dlouho trvala, 14 dní bylo u mě normální a ještě bez ovulace. Trvalo mi to tak 2,5 roku. Hodně jsme pila kontryhel, brala jsem inofolic. Nj, ale doktorka by měla aspoň předepsat nějaký ten lék. Doktor mi předepsal norethisteron na zlepšení pravidelnosti MS, ale pomohlo to jen na chvíli. Potom utrogestan.

sonicek93
2. pro 2014

@melis7 děkuju určitě se podívám,