Neovuluji a mám užívat Utrogestan, jaký máte názor?

radunka87k
18. srp 2016

Dobrý den,
mám prosím dotaz. Od února 2016 vysazena antikoncepce. 1. Ms dne 16.6. s pomocí utrogestanu, 2.Ms 24.7. již bez utrogestanu. Neovuluji, a dnes jsem byla na gyndě s žádostí o nasazení hormonů, prostě ať tu ovulaci mám, a sdělil mi, že mám opět 3 měsíce užívat Utrogestan!!! Ten ale nevyvolá ovulaci. Jaký na tento postup máte názor? Mám se obrátit rovnou na CAR? Děkuji moc,

brrbrr
18. srp 2016

@radunka87k je to bohuzel klasicky postup vsech gyndaru.Az po 1roce od zacatku snazeni jsou ochotni volit jine postupy a nebo vypsat doporuceni do CARu.

brrbrr
18. srp 2016

@radunka87k jestli nemas diagnostikovany nejaky jiny problem jako treba PCO,tak bych zkusila brat bylinky.Je tu plno holek co jim k ovulaci a i k tehotenstvi pomohli.Kontryhel,jerab ptaci popr.Gynex...a k tomu kyselinu listovou.

brouzdalka
18. srp 2016

Proč hned do sebe cpát hormony? 😏 Je to zátěž pro tělo, jsou to léky s vedlejšími účinky, existuje spousta účinných přírodních prostředků, které bych zkusila, kor když jsi umělé hormony brala doteď, tělo se naopak potřebuje vyčistit, odpočinout si. Pomáhá kontryhel nebo čajové směsi s kontryhelem, tinktury (Femigard, Gynex), Agnucaston a taky pravidelné cvičení pánevního dna, aby se prokrvilo, dostávaly se tam živiny a mohl naskočit vlastní hormonální systém.

jitulka23
18. srp 2016

já jsem brala Duphaston a ovulaci jsem měla.

jitulka23
18. srp 2016

a zkoušela jsem i Gynex a taky dobrý.

radunka87k
autor
18. srp 2016

Ten Gynex se hodně zmiňuje..co je na něm tak dobrého??🙂

brrbrr
18. srp 2016

@radunka87k pry je i hodne dobre zacit cvicit hormonalni jogu,nebo jogu klasickou...

bachovy_esence_poradna
18. srp 2016

@radunka87k je to dobře vyvážená kombinace bylin, která podporuje hormonální fungování a všechno co s tím souvisí - upravuje obtíže okolo menstruace (anovulace, pms, bolestivá menses, bolesti prsou, silná menstruace), cysty, snížená hormonální hladina, štítná žláza...
zvyšuje plodnost a regeneruje... je to proto vhodný přípravek při přípravě na otěhotnění (spolu případně s dalším, záleží na tom jak je na tom žena celkově zdravotně a psychicky)

určitě bych ho ve Vašem případě doporučovala.. ale bylo by dobré se celkově podívat na zdravotní / psychický stav, protože to, že neprobíhá ovulace může souviset s něčím dalším.. kdyžtak se ptejte 😉

bachovy_esence_poradna
18. srp 2016

@radunka87k jinak bych doporučila také cvičení Mojžíšové... ale je třeba zajít si k terapeutce, která nejprve prohlédne páteř, aby nebyla někde blokáda (může být i menší, ale může blokovat to co je podstatné pro otěhotnění)...
pak se cvičí doma... mám s tímto cvičením i s Gynexem velmi dobrou zkušenost, u klientů i osobně

evilin
18. srp 2016

Opravdu na těch bylinkách něco bude. Já jsem přirozeně otěhotněla dva měsíce poté, co jsem začala brát jeřáb ptačí. ☺ A to jsme se marně snažili rok a půl, měla jsem zdravotní problémy, operaci endometr. cysty, i nepovedené umělé oplodnění (pouze dve špatná embrya takže ani k transferu nedošlo) A i kdyby to bylo placebo, což podle zkušenosti jiných není, stojí za to to aspoň zkusit. ☺

marketa11112
18. srp 2016

me lékařka doporučila jen femibion. brala jsme antikoncepci 16 let v kuse. hned první mesic jsem otěhotněla, tak mozna pomaha...ovulaci jsme mela hned první mesic.. vyzkoušela jsem testy...

stanca11
18. srp 2016

Me pomohly tez bylinky 🙂 kontryhel a dnes cekame dvojcatka 😉

sara84
18. srp 2016

Damy poradite, muzu kontryhel kdyz kojim? Nechci otehotnet, jen srovnat cyklus a zbavit se bolesti ( mam cyklus 35-42 dni bezne a cim delsi tim vetsi bolesti)

radunka87k
autor
18. srp 2016

No takže zakoupím gynex, budu užívat ten slavný utrogestan a měřit si teplotu bazální a ještě co se týče jeřábu ptačího..to máte na mysli kapky a nemáte přímo odkaz co jste užívaly??Jinak Utrogestan je lepší účinek užívat Vaginálně nebo ústy? Děkujiii

brrbrr
18. srp 2016

@radunka87k ja jsem brala jerab ptaci,tinkturu od Dr.Popov.Objednala jsem si ho v lekarne stejne jako ten gynex...

no_title
18. srp 2016

ahoj, moje gyndařka se chovala úplně stejně. Řešila by neplodnost až po roce ale spíš až po třicítce, i když by byl problém donebevolající. U nás byl hlavní problém v neexistující MS a tudíž ani ovu. Nejprve jsem chodila furt co 2 měsíce na vyvolávačky a pak dostala Proveru (to je něco jako Utroš) a za 3 měsíce nashle. Žádný hormonální profil, nic. Vyřešila jsem si to po svém, šla jsem na hormonální profil jako samoplátce. To bych asi poradila i Tobě, protože pro běžného gyndaře je prostě jednodušší napsat prášky a hotovo. Kdyby byly výsledky nějak špatné, tak bych pak šla rovnou do CARu a hlavně budeš i vědět, jaké bylinky máš brát. Takhle bys akorát experimentovala a mohla si nadělat víc škody než užitku. Já spíš dneska lituju, že jsem zbytečně kupovala gynex a Sarapis, byly to vyhozené peníze, protože mojí dg. nepomohou. Ten hormonální profil samotný pro samoplátce vyjde asi na 500,- (hodnoty LH, FSH, Prolaktin, Estriadol) a dělají ho v podstatě v každém odběrovém centru v nemocnicích. Já si k němu ještě přiobjednala hodnotu AMH, což ukazuje na ovariální zásobu. To stojí taky 500,-. Těchto peněz určitě nelituju, protože kdybych to neudělala, tak se ještě teď budu trápit, proč nemám ovulku. Takhle se to začalo řešit mnohem dřív. Po tom horm. profilu se mi potvrdilo, co jsem si myslela, mám PCOS, takže jsem se prostě rovnou objednala do CARu a teď už mám za sebou laparoskopii a 2 neúspěšné stimulace Clostilbegytem. Pokud by jsi chtěla nějak pomoct, kdyby jsi na horm. profil šla, ráda poradím 🙂.

luj89
18. srp 2016

@radunka87k spíš než gynex bych si koupila Ženské kapky od Grešíka, jsou několikanásobně levnější ;)

lennus
18. srp 2016

@radunka87k Ono je prý normální, že tělo se dlouho srovnává po vysazení HA, tedy jak u koho, ale může to trvat klidně rok i déle a dává to smysl, když mu roky bráníme ovulovat. Záleží i na věku, ale já bych na hormony nespěchala, zkus kontryhel, nech se proklepnout fyzioterapeutem a můžeš na podporu ovulace cvičit hormonální jógu nebo Mojžíšovou. Já myslím, že na hormony je vždycky čas, dala bych tělu šanci se vzpamatovat, ale můžeš to zkusit podpořit přírodně. Držím palce! 😉

radunka87k
autor
18. srp 2016

@no_title jahormonalni profil mam udelany.a je naprosto v poradku!!takze co ted?mam jit alespon na konzultaci do toho CARU?

no_title
18. srp 2016

@radunka87k tak zkus ještě ty bylinky. 😉. Já si třeba myslím, že gynex na toto úplně není (ostatně původně je určen pro zvýšení imunity). Spíš bych zkusila kontryhel, eventuelně sarapis soja. A pokud normálně menstruuješ, tak je utrogestan opravdu zbytečný. Ten ovulaci nevyvolá. Některým ženám pomůže otěhotnět, pokud ovulaci mají, ale mají buď krátkou luterární fázi nebo nedostatek progesteronu. Ale ovulku samotnou nevyvolá.

no_title
18. srp 2016

@radunka87k Ještě jsem si vzpomněla, že pomáhá Nosifol. Mimo jiné obsahuje listovku (takže prevence vývojových vad) a hlavně Inositol, který pomáhá růst folikulům. Já teď beru jen Nosifol jako podporu při braní Clostilbegytu 🙂.

lennus
18. srp 2016

A já slyšela od paní, od které občas kupuju produkty OKG - jsou čistě přírodní, měla jsem na podporu mateřské mléka Emulips a mám i s dalšími produkty dobré zkušenosti, že pomáhá i na otěhotnění a říkají pak dětem emulipsová miminka, že je to častý vedlejší účinek.

radunka87k
autor
18. srp 2016

Dekuji.tolik pripravku tu bylo zmineno ze nevim co zvolit.no mela jsem ms zatim 2x s odstupem 38 dni.ted cekam co bude,jelikoz uz dnes uzivam ten utrogestan..mam uzivat ted 6 dni.3x denne jednu.p ak pockat na ms a od 17teho 10 tablet a stale dokola..jen si nejsem jista jestli 2x dennenebo 3x. On myslím říkal 2x ale na receptu stalo 3x tak ted neviiim.je v tom rozdil?jinak prášky polykam

alkuska
18. srp 2016

@radunka87k Nečetla jsem předchozí příspěvky, píšu jen svůj názor a zkušenost. Já bych ten utrogestan zkusila, pomůže ti to srovnat cyklus a ve výsledku se může objevit i ovulace + pomůže udržení případného začínajícího těhotenství. A užívej ho určitě vaginálně, má lepší účinnost a nižší vedlejší účinky (ale připrav se na svědění a pošpiněné prádlo - má zkušenost). Měla jsem ještě inositol s listovkou, to mi taky pomohlo, kupovala jsem je nakonec zvlášť pže Nosifol nebo Inofolic jsou dost drahé a já to brala dlouho. Gynex i kontryhel jsem taky zkoušela, u mě bez účinku, stejně jako bylinné kapky od Grešíka. Slyšela jsem hodně chvály na hormonální jógu, ale to jsem nevyzkoušela.

brouzdalka
18. srp 2016

@sara84 Kontryhel přímo podporuje tvorbu MM, takže na srovnání cyklu při kojení je vhodný ☺️

brouzdalka
18. srp 2016

@radunka87k Já bych ti radila nebrat ten utrogestan... Nech tělo, ať se srovná samo. Utrogestan navíc sám o sobě nepomůže, pokud neovoluješ. A kdyby ovulace naběhla, nasazením utrogestanu v nevhodnou dobu můžeš ovulaci blokovat. Pakliže se všechno srovnal bylinkami, žádný utrogestan nepotřebuješ. Až pokud by byl problém s insuficiencí žlutého tělíska a nízkou hladinou progesteronu, je vhodné ho nasadit, ale vždy až po ovulaci.

radunka87k
autor
19. srp 2016

No dekuji.zase spousta nazoru ze nevim.asi tedy navstivim ten car a poptam se jak dal..na kazdou z vas pusobi neco jineho

radunka87k
autor
19. srp 2016

Koukala jsem na ten Nosifol a obsahuje myoinosil a kys.listovou,kterou uz uzivam.neda se poridit jen samotny mio inosyl?pokud ne,nasla jsem Fertipronu.je levnejsi o obsahuje ho stejne mnozstvi

misina01
19. srp 2016

@radunka87k pokud mohu radit za sebe, popíšu vám moji zkušenost. V únoru jsem vysadila HA. První MS přišla po vyvolávačce 3.5., okamžitě nasazen duphaston. Nepomohl. Ovulace žádná, MS pouze díky hormonům, bazálka jako na houpačce.Začala jsem tedy kapat ženské kapky od Grešíka, jeřáb ptačí a brala jsem inofolic. Díky nim po 2 měsících přišla krásná a zřetelná první ovulace jak podle testů, tak podle teploty. Před tím mi teplota létala a testy nikdy neukázaly druhou čárku silnější. 15.7.díky bylinkám problěhla ovulace a už jsem v 8.týdnu 😉 takže za mě doporučuju kudy chodím, nežeňte se do caru a necpěte se hormonama 🙂

alkuska
19. srp 2016

@radunka87k Ono asi fakt záleží jaký problém máš. Já mám PCOS. Mě třeba bylinky nepomohly vůbec ale IVF jsem hned nechtěla, snažit jsme se ale museli několik let. Používala jsem ten myoinositol (koupila jsem ho na ebay jako čistý prášek - mnohem levnější než nosifol nebo inofolic) + listovku + metformin, toto mi srovnalo cyklus. Hodně mi pomohla také nízkosacharidová dieta, po té jsem i něco zhubla a ovulka naskočila. Někomu stačí jen ty bylinky když nemá nějaký větší problém. Jak jsem psala výš, utrogestanu samotného bych se úplně nebála, není to zas takový záhul jak patáky na vyvolání ovulace a když se užívá v druhé části cyklu, pomůže ho srovnat a ovulka může naskočit. Jestli ho ale nechceš, ještě existují krémy z výtažky z bylinek s obsahem fytoprogestronu. Samozřejmě ten účinek nebude takový silný jak u utrogestanu a zaplatíš za to. Také je doporučuji kupovat přes ebay, stojí mnohem míň než u nás i s poštovným. Já je zatím nezkoušela, ale koupila jsem je, protože vím že s druhátkem budeme mít zase problém a tak už nad tím přemýšlím.

Docela jsem to sestudovala a podle některých teorií totiž může být problém s ovulací NA KONCI předchozího cyklu, ne na začátku, proto může progesteron pomoct. Tím že neprobíhá ovulace, nevzniká žluté tělísko, proto se netvoří progesteron přirozeně v těle v dostatečném množství a menstruace je proto opožděná a nenastartuje se tak správně další cyklus a nedojde k ovulaci a tak pořád dokola.