Prasklá cysta. Může to být?

teligo
3. kvě 2022

Ahoj, měla bych takový dotaz. V neděli mě hrozně bolelo břicho, ani průjem, ani bolest žaludku. Nebyla jsem schopná bolest identifikovat, svijela jsem se bolesti.
Den na to jsem začala krvácet - 14DC. Může to být prasklá cysta? Pokud ano, je to klasický menses nebo přijde za 14 dnů ten "pravý"? Nikdy jsem cystu neměla, nikdy jsem nekrvacela mimo cyklus. Neberu HA a nejsem těhotná. Díky 🙂

titina12
3. kvě 2022

@teligo mě když praskla cysta bylo mi 19 jela jsem na pohotovost a zůstala jsem na pozorování dělali mi krevní testy protože nevěděli jaká cysta mi praskla zda s obsahem vody nebo krve. Výsledky byly v normě i přes to tekutina neubývala a tak mě laporoskopicky operovali. Ještě ze tak odsáli pul litru krve z dutiny břišní . Doktor říkal ze kdyby mě nechali odejít mohla jsem do pár dnů zemřít 🫣 takže nevím raději bych si někam zasla

areh
3. kvě 2022

@teligo mamce praskla cysta 2x a vždycky to bylo na operaci. Poprvé jí vzali i vaječník. Ale ona by měla takový bolesti, že by do druhého dne doma rozhodně nevydržela. Ty víš, že jsi cystu měla? Asi by stálo za to nechat se zkontrolovat.

teligo
autor
3. kvě 2022

@titina12 a krvácela jsi u toho?
@areh
Vím to jen z toho, co mi řekla sestra na gynekologii po telefonu. Že to byla nejspíše cysta

klokanka31
3. kvě 2022

@teligo Radši se nech zkontrolovat u lékaře

areh
3. kvě 2022

@teligo sestra ti nedoporučila kontrolu?

titina12
3. kvě 2022

@teligo ne žádná krev nic 🙂 ani kontrakce porodila jsem až druhy den 6:13 ráno 🙂

teligo
autor
3. kvě 2022

@titina12 tobě praskla cysta před porodem?
@klokanka31
@areh ne, řekla mi, ať počkám do čtvrtku.

Nicméně jsem na pohotovosti byla, dokotr mi řekl, že tam nic nevidí, že to je jen krvácení mimo cyklus. Což mě teda netěší. Nikdy jsem to neměla. Navíc je to dost bolestivá MS

titina12
3. kvě 2022

@teligo pardon spletla jsem si diskuzi 😂

teligo
autor
3. kvě 2022

@titina12 myslela jsem si to, ale zaměstnalo mi to na chvíli hlavu 😄🤭💐