Prasklina mezi pipinou a zadkem. Máte zkušenost?

amy112233
3. únor 2023

Přeji příjemný večer dámy.
Poslední cca rok mě trápí problém kdy mě prostě na boku mezi pipinou a zadkem praskne kůže...je to docela obtěžující. Samo to nebolí, přijdu na to spíš když se utiram na záchodě.. štípe to jak bejk...no prostě opruz...😏 Žádné problémy jinak nemám. Žádné svědění, pálení, zápach ani výtok. Hygienu dodržuji, nenosim těsné spodní prádlo, přes noc spím na ostro...zkusila jsem sudorceam, dětský pudr, imazol a pořád se to vrací... máte nějaký typ s čeho by to mohlo být? Zkusila jsem i Rosalgin a všechno naprosto k ničemu...je mi 28, nikdy jsem takový problém neměla...až poslední rok.. PROSÍM PORAĎTE 🙏 Na gyndu jdu příští týden

alice180
3. únor 2023

@amy112233 jako na hrázi nebo kde ? A neměla jsi třeba zácpu ?

exbordelar
3. únor 2023

Jestli je to praskla kuze, tenka linie - tzv. fisura, tak tu cerstvou prasklinu bych namazala Betadine mast. Co nejmene namahat, tj. neroztahovat nohy, a do zaceleni zadny sex… jakmile se to zahoji, tak pravidelne mazat hraz napr. vazelinou, at je kuze promastena a nema tendence praskat. Chtelo by to idealne fotku, ale chapu, ze to asi neni uplne ok sdilet verejne na internet 😅 Kazdopadne pristi tyden ti na gynde urcite poradi 🙂 at se to brzy zahoji 🍀

amy112233
autor
4. únor 2023

@alice180 ne na hrázy prostě jakoby naboku, podél. Nene zácpu jsem neměla

amy112233
autor
4. únor 2023

@exbordelar myslím že i bepanten jsem zkoušela ale prostě bez výsledku...jakože mě spíš napadlo že je to něco jako opruzenina, synovi to občas taky prasklo když nosil pleny...ale jak říkám, nosím volnější kalhotky a když můžu tak větrám...

ckei
4. únor 2023

@amy112233 zkus hemagel. Mně na to vždy zabere.

zuzekk
4. únor 2023

Mastný- olej ideální, kokosový, mandlový třeba, nebo nějaký krém alá bambucke máslo, měsíčková mast, případně propolisová.. Vše co jsi popsala za použité mazání mastné není.