Předčasné otevírání čípku. Máte stejný problém?

rennik
4. zář 2009

Ahoj holky máte někdo stejný problém? Nám tento týden zjistili že jsme otevření na 1cm tak teď mám strach aby jsme neporodili dřív. Musíme ležet, nic nedělat...... prostě se co nejvíc šetřit jinak by mě zavřeli do nemocnice na udržování. ☹

wacinka
4. zář 2009

ahoj ležela jsem od 25tt do 35tt otevírala jsem se a teď se malé nechce pro změnu ven

mauska
4. zář 2009

Já jsem taky ležela vev 32tt v porodce na udržování, sice jsem se neotevírala, měla jsem zkrácený čípek a kontrakce, ale zahnali to a nakonec jsem 10dní přenášela a šla na vyvolání.
Ono je to fakt případ od případu. Do toho 36tt bych ten kllid opravdu dodržovala, pak už ne.
Držím palce 🙂

rennik
autor
4. zář 2009

Děkuju jste hodné, každá rada dobrá. Snad to nějak ustojíme a prcek zůstane v bříšku ještě dost dlouho. Mám totiž strach že kdyby se narodil dřív musel by mít UPV a tam je riziko krvácení do mozku, a vím jak takové děti vypadají, měli jsme je u nás na oddělení když jsem byla ještě v práci.

A té nemocnici vám dávali často kapáky nebo jen nějaké tabletky???

mauska
4. zář 2009

mě dávali kapačku gynypralu (tak nějak) týden, postupně snižovalli dávku, samo jsem musela jen a jen ležet, pak jsme z kapačky přešli na léky, 2týdny a pak jsem šla domů bez léků 🙂

rennik
autor
4. zář 2009

mauska tak toho bych se nechtěla dočkat 😨

takže poctivě ležím a fakt nic nedělám, ale je to hrůza jsem zvyklá pořád něco dělat a teď tohle, den pomalu utíká, a dívat se pořád na TV nebo číst knížky se taky pořád nedá. Ale co by člověk pro miminko neudělal 🙂

mauska
4. zář 2009

neboj, určo to bude dobrý. užívej si bříška a odpočinku, hrozně to letí 😉

rennik
autor
4. zář 2009

mausko to je fakt, nedávno jsem zjistila že jsem těhotná a už jsem 29tt ještě pár týdnů a budeme konečně 3. Pomalu chystáme výbavičku, koukáme po kočárku, tento týden nám došla postýlka, no prostě kromě toho mého momentálního stavu je všechno super a moc se na miminko těšíme 🙂

lmdnz
4. zář 2009

Zdravim taky mam zkraceny cipek lezim uz od 30tt v nemocnici a beru magnesium tedka jsem 33+5 a pry tu budu lezet do 35tt snad dil ne to bych uz tady nevydrzela!takze hajejte a drzim pesticky at nemusite lezet v nemocnici

rennik
autor
5. zář 2009

ahoj imdnz tobě taky držíme palečky ať ti ten týden už uteče a můžeš jít vesele domů. Měse nezkracuje ale otvírá se. Nebo spíš otevřel na cm a teď se to zastavilo, ale doktor mě furt hlídá a musím poctivě ležet takže to fakt dodržuju, ale už mě z toho samého ležení bolí všechny kosti. 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru