Prednison, Medrol či Metypred, otěhotněly jste?

tehulka1167
26. led 2016

Holky, můžete mě prosím napsat vaši zkušenost s těmito léky. Podařilo se otěhotnět? Jak dlouho jste braly před transferem. Já měla vždy Prednison,ale vůbec ho nesnesu. Nevím co dál. Prý je klíčový při IVF dle doktorky. A pokud jste některá měla protilátky na Anexin jaký léky u vás zvolily? Díky za reakce 🙂

jeanne_g
11. zář 2017

@lydiee Ahoj,já mam taky antizonalni protilatky, po 2 neúspěšných ivf jsme změnili kliniku a také jsem si vyžádala Medrol, beru 8 mg. Jaké tj vyšly hodnoty protilatek? Přeju,ať se brzo zadari

lydiee
12. zář 2017

@jeanne_g Ahoj, a zadařilo se❤??
Já ty hodnoty teď z hlavy nevím, ale vím, že jsem je měla zvýšené. Jinak reprodukční imunologie v pořádku. Ty antizonální protilátky se řeší asistovaným hatchingem-prý...A jinak mám autoimunní hypotyreozu-sníženou funkci štítné žlázy.Beru Euthyrox. Takže imunitu mám narušenou....
Já se přiznám, že už od minulého KET (miminko jsem potratila spontánně v 6.týdnu) jsem brala Prednison 5mg 1x denně a asi před 3 týdny jsem začala užívat Medrol 4mg 1x denně ráno a od pátku jsem ještě přidala Medrol 2mg denně večer. KET mám zítra. Vše potajmu...aby pan doktor nevěděl...stydím se za to, ale pro můj pocit klidu jsem to udělala i přes jeho nesouhlas...
Děkuji za přání!!! Bože, kéž už by to vyšlo!!! Po osmé...!! Přeju si to moc!!!!!!!!!!!!!!

jeanne_g
27. zář 2017

@lydiee Já brzo začnu stimulovat na 3. IVF, doufám, že se uz zadaří. No a co ty a KET? Povedlo se????

lydiee
28. zář 2017

@jeanne_g Ahoj, nepovedlo se. Je mi zvláštně, nic mě nezajímá, nic mě nebaví, nic mě netěší. Někde jsem ztratila své srdce. Je přede mnou ještě asi velký kus cesty mým životem, ale nikde, ani v největší dálce, nevidím žádné světýlko, žádný paprsek, záblesk světla
Přeji ti, ať při tobě stojí štěstí a příští rok jsi nejšťastnější maminkou❤

jeanne_g
28. zář 2017

@lydiee Achjo, to mě moc mrzi😢 Moc dobře to znám, tyto stavy.☹ Hrozně to bolí! Zlato, nejsi v tom sama a jednou se určitě dočkáš! Ted to chce dat tomu trochu casu na smutek, ale pak se s tím zase poperes😘

tehulka1167
autor
3. říj 2017

@lydiee jezisi kortikoidy de musí brát jen ráno!

lydiee
3. říj 2017

@tehulka1167 Ale kdeže, berou se i večer, ale je důležité, aby ranní dávka byla vždy vyšší, než ta večerní

tehulka1167
autor
5. říj 2017

@lydiee doktor ti to naordinoval večer?

lydiee
5. říj 2017

@tehulka1167 doktor mi to nenaordinoval ani ráno. Ale vím, že se užívá i v několika denních dávkách, přičemž nejvyšší má být ráno a nejnižší večer

tehulka1167
autor
6. říj 2017

@lydiee dělej jak myslíš. Někdy min je totiz vic. A všeho moc skodi.

lydiee
6. říj 2017

@tehulka1167 Děkuji za radu. Jak píšu výše, mám pozitivní antizonální protilátky a autoimunní onemocnění štítné žlázy. Medikaci kortikoidy sice lékař v CAR zavrhnul, ale profesorka Ulčová-Gallová ji doporučuje. Více dám na radu imunologa, než gynekologa.
Měj se fajn a užívej hezkých dnů s potomkem🙂

tehulka1167
autor
7. říj 2017

@lydiee to Já mám taky se štítnou to samé plus beru léky . A protilátky na embryo jsem mela. A přesto mi vysvětlili, brát jen ráno kortikoidy. Každopádně je to tvoje věc

lydiee
7. říj 2017

@tehulka1167 Jasně😉
PS:ale pokud ti to stále vrtá v hlavě, mrkni pořádně do google a uvidíš rozpis medikací😉

ledge
9. říj 2017

Ahoj všem, já beru medrol 4mg od 13.6. a zatím nic. KET negativní (jako všechny předchozí pokusy), teď jsem po dalším (6.10.) a čekám na zázrak. Ale po pravdpravdě už moc nevěřím. A jak tak čtu, jsem ti asi jediná, kdo neví, v čem je vlastně problém. Z imuna cosi vyšlo, ale doktor mi neřekla nic konkrétního a výsledky se mi do ruky nedostaly ☹ Navíc je to poslední pokus. Už mi bylo 39 a další mrazáčky už nemám...

tehulka1167
autor
9. říj 2017

@ledge a co zkusit potom připadne darovala vajíčka. Tvoje už nejsou třeba kvalitní.

ledge
10. říj 2017

@tehulka1167 na to bohužel nejsou peníze :( už tak to všechno stálo moc, chlap je z toho už na nervy, i když to nechce přiznat - neuvědomoval si, co to všechno obnáší.

tehulka1167
autor
11. říj 2017

@ledge chápu. Je to těžký no. Tak jedině zkoušet nativ IVF