Preeklampsie, je možné porodit přirozeně?

atenka46
14. zář 2015

Chtela jsem se zeptat jestli je mozne pri preklampsii porodit přirozene,nebo pošlou vždy na císaře. Mají u me podezření, protože je maly o neco větší ( coz je ale podle me genetikou nebo chybou měření), minuly tyden mi jednou naměřili vyšší tlak(ten spodně byl na 93), pak uz byl ale vzdycky nižší a ja jsem z doktoru vzdycky strasne nervózní takze se mi tlak pokaždé zvedne kdyz me ho měří, normalne mam tu spodní hodnotu pod 80...no a v sobotu me kvůli tomu vsem dělali krevní testy a moc a dnes mi volali at si přijdu zitra na kontrolu, ze se jim tam neco nezdá... Vzhledem k tomu ze jsem cele tehu naprosto v pohode a chci rodit prirozene, rada bych věděla jake mam možnosti.. Docela se bojim toho ze me budou tlačit do něčeho co nechci a možna taky zbytečně...ma tady nekdo zkušenost?

kytka12
14. zář 2015

Ach jo ti zdravotníci, někdy hrotí věci úplně zbytečně. Neboj, změří ti tlak ještě několikrát a kromě velikosti miminka musí být přítomna v moči bílkovina a další látky, aby mohli diagnostikovat preeklampsii. Ale pokud už bude jasná diagnóza preeklapsie moc bych si nevymýšlela a nechala vše na lékařích, pak už jde totiž o život tobě i dítěti.

No jinak já jsem teprve těhotná a z jednoho náběru krve ze mě chtěli udělat diabetičku, nakonec je vše OK. Fakt není potřeba všechno tak hrotit.

atenka46
autor
14. zář 2015

No prave, ja si myslim ze je vsechno ok, ze to proste jenom s tou peci trochu přehání...no uvidime co mi reknou 😔

blanka.k
14. zář 2015

@atenka46 mě nechali s preeklampsií rodit přirozeně - ale tlak jsem měla přes 170/120 , přes 93 "spodní" mívám běžně i jako netěhu...ale samořejmě vyšetřili moč, našli bílkoviny, vzali krev, zvracela jsem, špatně viděla, bolela mě hlava atd. 😉 Nasadili mi kapačky na snížení tlaku a šlo se rodit (sice to skončilo císařem, ale ne kvůli preeklampsii)

atenka46
autor
14. zář 2015

@blanka.k jee to je pozitivni zprava! Ja teda zadne priznaky nemam,prave nechapu proc me tak strasi :( i kdyz vysledky moci a krve jsem nevidela, ty mi reknou zitra...

anetadr
14. zář 2015

Taky jsem měla diagnostikovanou preeklampsii a rodila jsem normálně - ale nějaké velké obtíže jsem neměla - spíš něco jako ty.
@atenka46

smallinka
14. zář 2015

Měla jsem celé těhu u svého gyndaře tlak 140/90 na každé prohlídce (doma jsem si vždycky naměřila normální tlak 120/80 až ke konci těhu se teda zvýšil i doma) - mám poruchu bílého pláště - strach z nemocenského prostředí, a bílkovinu jsem neměla. žádné léky na tlak jsem nebrala. Na poslední prohlídce vše bylo také OK. No a za 14 dní na prvním monitoru v porodnici ve 36.týdnu, mi naměřili 170/100 a bílkovina byla přítomna. Čekala jsem dvojčátka tak moje tělo to už asi nezvládalo. Vzali mě ten večer na císaře. Pak mi brali krev a dělali nějaké testy a pořád kontrolovali moč. Moje sestřenice měla také peeklampsii a rodila přirozeně, tak asi záleží na rozhodnutí lékařů. Nicméně preeklamp. je zrádná v tom, že se objevní v podstatě ze dne na den, takže bych to nepodceňovala. Mimochodem žádné příznaky jsem také neměla. Ono na konci těhu těžko rozpoznat co je nějaká nemoc a co je důsledek těhotenství.

blanka.k
14. zář 2015

@smallinka já taky byla na všech kontrolách OK, a najednou před poslední bum a hrozně jsem přibírala (i 1kg denně), bylo mi špatně, zvracení, oteklá jsem byla, špatně jsem viděla, bolela mě hlava.... Teď už vím, že to byla preeklampsie jak "vyšitá", ale když člověk s 57kg nabere na 90+, dioptrie má i bez těhu, a má tak nějak +- termín, tak jsem to brala, že to je prostě "normálka" 😅

smallinka
14. zář 2015

@blanka.k taky jsem na konci natekla hlavně po ránu i oční víčka. ...a po porodu hodně opuchle nohy. Ale je pravda že chodidla jsem měla oteklá i v těhu. Obula jsem pouze jedny botasky. Celkem jsem pribrala 20 kg a jeste mam porad 8 kg nahore ☹ Ale když nebyla ta bílkovina tak koho by to napadlo. No každopádně jsem ráda jak to dopadlo. A to jsem se zdrahala že půjdu domu, když to na mě MUDr vybalil. Protože holčičky ještě ven nechtěly. Narodily se zdravé. A to je hlavni.

princina
14. zář 2015

Ja preekmamsii prodelala...celou dobu bylo vše OK, tlak mi začal lítat až v 35tt. Hospitalizace v nemocnici proběhla někdy ke konci 35tt a 36+0 porod vyvolávali... Dceru jsem rodila přirozenou cestou...

atenka46
autor
14. zář 2015

Tak jsem si dneska 2x měřila tlak v lékárně a nejdriv 133/91 a pak 147/85 ... No jsem zvědavá co mi zitra reknou. Mam termín za 10 dni ale malej uz je nachystanej docela dlouho a ma pry přes 4 kg(odhad z UZ takze to beru z rezervou) a uz mam docela často i kontrakce tak třeba z těch nervu uz i porodím 😎 🙂 dekuju vsem za příspěvky! Stejne je divny ze porad vsechno v pohode a pak se to tak naráz objeví.... 😔

princina
14. zář 2015

@atenka46 10dnu už nic není...a ten tlak je docela v pohode😉 hlavně at jste oba v pořádku,mnoho štěstí!

atenka46
autor
15. zář 2015

Tak si me v te nemocnici nechali na pozorování, všechny vysledky byly v pořádku,ani bilkovinu v moci nemam,jen zvýšenou kyselost.. A vyhrozujou mi vyvolavanim porodu...no zůstanu na to pozorování a pak uvidíme...

zrofka
15. zář 2015

Já měla těžkou preeklampsii a rozjetej help syndrom. Celou dobu jsem se cítila dobře, tak se primář rozhodl,že zkusí porod přirozeně (primář není příznivcem CS) . Jenže jsme se jim na hekárně začala horšit - vidění atd...takže císař...

tehulka12
15. zář 2015

@atenka46 Jestli tou kyselosti myslis kyselinu mocouvou,tak to je jeden z nejprukaznejsich znaku te preeklampsie.Ten ji odhali dost presne.Kdyz ji mas vysdi,tak je to celkem spolehlivy znak,ze ten tlak neni z nervozity,ale kvuli preeklampsii.Takze to neni jen nejaka "kyselost".V tom pripade bych se drzela toho,co ti v nemocnici reknou.
Ten spontanni porod i s preeklampsii lze,ale zalezi na okolnostech.

atenka46
autor
16. zář 2015

@tehulka12 tak povic jak 24 hod mereni tlaku co 2 hodiny nebyl ani jednou nad 140\90 takze proste vysoky tlak nemam...kazdopadne me chteji dat leky..stale vyhrozuji vyvolanim porodu,nicmene jdu domu abych se na to aspon vyspala...

smallinka
16. zář 2015

@atenka46 myslím že takový tlak v takovém stadiu těhu jako jsi ty je docela OK. Já takový měla celý těhu u doktora a léky jsem nebrala. A jestli měříš co dvě hodiny tak ten stres z toho všeho ti taky moc nepřidá. Ale pro jejich a možná i tvůj klid duše si vezmi tabletku však to máš za pár. tableta tobě ani mimču neublíží 😉 A budeš mít pokoj.

atenka46
autor
17. zář 2015

@smallinka presne to jsem udelala 🙂 ted uz jenom aby se malej konecne rozhodl vylezt abysme se vyhnuli tomu vyvolavani, TP je az za tyden Ale tak dlouho me asi nenechaji...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru