Přerušovaná soulož - jak rychle se může otěhotnět?

cherry_cola5
5. únor 2015

Přestala jsem brát antikoncepci při poslední MS pak už jsem si pilulku nevzala ... Chtěla bych vědět jak bezpečná/nebezpečná je přerušovaná soulož.... za jak dlouho můžu takto otěhotnět ... chtěli bychom miminko ale plánujeme se začít ,,snažit" až v září (pro nás nejvhodnější doba) ... kdyby to přišlo teď tak se nebudu zlobit, ale mám docela strach 😀 přítel kondom nemůže mít, tak ještě přemýšlím do ty doby jestli si nebudu brát pharmatex - to jsou ty čípky nebo vaginální krém proti početí ..nemáte někdo zkušenost ? 🙂

elvira
5. únor 2015

Těžko říct - záleží na "šikovnosti" chlapa i na ostatních okolnostech...
Rozhodně to není spolehlivá antikoncepce.
Ale pokud vám opravdu nevadí, že se může podařit dřív, tak proč ne?
My jsme před snažením taky "přerušovali", a zdálo se, že to vychází, jenže ono to "vycházelo" i když jsme už miminko chtěli a nakonec jsme měli dlouhé snažení...

huggieska
5. únor 2015

Pharmatex ani kondom nám nevyhovovali.. U Pharmatexu mi vadila ta aplikace, vytéká to potom atd.. Kondomy nesneseme ani jeden.
Přerušovanou soulož jsme praktikovali 3 roky, pak si naplánovali miminko a na poprvé se zadařilo 🙂
Takže pro nás spolehlivá metoda, samozřejmě záleží i na "zručnosti" a spolehlivosti partnera.. Jinak jsme do toho šli s tím, že kdyby se zadařilo a otěhotněla jsem dříve, tak budeme i tak moc rádi - rozhodně bych tuto metodu nepoužívala u nestálého partnera nebo v době, kdy vím, že bych dítě na svět přivést nechtěla.

michalusenka
5. únor 2015

@huggieska a co kapička lásky či jak se to jmenuje?

huggieska
5. únor 2015

@michalusenka
Ne všechny muži je údajně produkují. Takže myslím, že ten můj muž je nemá 😀

suzanna123
5. únor 2015

U nás fungovala spolehlivě a když jsme chtěli dítě, tak se zadařilo hned (v obou případech) - ale teď už se na ni spoléhat určitě nebudu 😀

verushe20
5. únor 2015

My počali při přerušované souloži 🙂 2 měsíce po vysazení HA.

vendulka
5. únor 2015

my praktikujeme dá se říci tři roky a v pohodě,jinak co se týče kondomů,tak jsou super sagami,ale jsou docela drahé,ale člověk nepozná, že chlap má gumu 🙂

mykolaapsi
5. únor 2015

My jí praktikovali po vysazení HA 1,5 roku. Pak jsme si řekli, že už chceme mimčo a vyšlo nám to hned.
Pak jsme jí opět praktikovali po porodu, vycházelo to 1,5 roku a jednoho dne tato metoda selhala, mimčo jsme plánovali o chvíli později, ale na druhou stranu jsme věděli, že kdyby se povedlo dřív, vadit nám to nebude.
Takže rozhodně to spolehlivá metoda není, i když může vycházet dost dlouho......

edeltraut
5. únor 2015

My jí praktikujeme pořád 😀. Eliška sice nebyla úplně v plánu, ale to bylo určitě to jedno "nepřerušení" 😀. Jinak se dá úspěšně praktikvat i deset let - záleží na partnerovi 🙂

monalis
5. únor 2015

Jelikož jsme nijak neřešili případnou obavu z těhu tak jsme půl roku také praktikovali přerušovanou soulož a pak jsme začali plánovat miminko cca s otěhotněním na září, říjen. Nicméně, ikdyž je manžel velmi šikovný tak jsme z první zvlhčovací kapičky otěhotněli už v červenci. Je pravda, že jsme měli styk v mých ovulačních dnech. I tak je to dosti nespolehlivá metoda, ale když člověk neřeší zrovna vyloženě riziko otěhotnění tak je to super metoda 😉

luciejancarova
5. únor 2015

To záleží 🙂 jak se říká "Jedna kapka a do roka ťapká" 😀 my jsme po vysazení HA praktikovali přerušovanou soulož asi 3/4 roku a neotěhotněla jsem. Pak jsme si řekli, že už si pozor dávat nebudeme a hned se povedlo 😉

palomitacheca
5. únor 2015

@cherry_cola5 jak uz je tu psano, spolehliva metoda to neni, ale praktikovali jsme ji po 1. i po 2.porodu a otehotnela jsem az tehdy, kdyz jsme dalsi dite chteli. Ted po 3.porodu uz to ale riskovat nechci, verim na zakon schvalnosti... 😀

veronicka89
5. únor 2015

@cherry_cola5
Tak ono ti nikdo nemuze odpovedet spravne 🙂
My se 2 roky cilene snazili a nic...
A kamoska mela antkoncepcni naplasti + vetsinou to slo ven a byla v tom asi po 3 mesicich vztahu 😀

Kazdy to ma jinak 🙂

aftylka
5. únor 2015

My přerušovali jenom párkrát a to nechtěl hlavně manžel, nevěřil si, nikdy to provozovat nemusel, takže je to určitě i o cviku a vzájemném vyladění 🙂 Pak jsme používali právě pharmatex krém, spolehlivost je dobrá, ale ta aplikace a to, že to pak vytéká není moc pohodlné :-/ Navíc se sex musí částečně naplánovat, když nemůžeš používat mýdlo dvě hodiny před ani po, což mi taky moc nevyhovovalo. Na druhou stranu můžeš použít třeba kombinaci pharmatexu a přerušování. Četla jsem, že to někdo používá jako "pojistku" právě pro ty kapičky lásky, aplikuješ třeba jenom poloviční nebo třetinovou dávku. Nestačila by na celou "nálož", ale na "pár" spermií by fungovat měla 😀

lisha
5. únor 2015

Mezi prvnim a druhym tehotenstvim jsme to praktikovali tri roky a otehotnela jsem az kdyz jsme chteli, na prvni pokus. Takze tak 🙂. Ale nahoda je blbec, takze pokud bych dalsi mimino rozhodne vubec nechtela, chranila bych se jinak.

smirda
5. únor 2015

@cherry_cola5 My jsme tuto metodu používali s přítelem v podstatě 5 let (občas kondom, chvíli Pharmatex globule), ale je pravda, že se nemilujeme zas tak často. Nejdřív jsem neměla ani páru o tom, kdy to je bezpečnější a kdy méně, pak jsem tak nějak pobrala rozum a ve dnech přibližné (ničím nepotvrzené) ovulace jsme si dali pauzu. Přestali jsme minulý měsíc, tak teď uvidíme, jestli byla metoda účinná nebo jestli budeme mít problémy 🙂. Nepřerušený sex v době ovulace zatím proběhl jen jednou. Jo a mě teda Pharmatex globule moc nevadily, stejně pak vytéká to, co po partnerovi zbyde, že jo 🙂. A zaručovaly delší předehru, páč jim musíš dát 5 minut na rozpuštění.

markkketa
5. únor 2015

My jsme tuto "antikoncepci" praktikovali skoro 6 let, pak jsem otěhotněla- samozřejmě jsme ale celou dobu počítali s tím, že se to může kdykoli stát 🙂
no a po dalších třech letech čekáme dalšího prcka, ale pravda je, že když jsme si řekli, že by to druhý i mohlo přijít, tak když si manžel přestal dávat trochu pozor, tak jsem otěhotněla první měsíc :D

happylenulka
5. únor 2015

my tuto metodu používali bez problémů 2 roky. pak jsme si řekli, že chceme mimčo a vyšlo to první měsíc.... 🙂 pokud příteli není 18 a umí se ovládat, tak si myslím, že je to v pohodě.... a v době ovulace to pro jistotu proložit kondomem a máš to ;)

ronyx
5. únor 2015

Tak my to takhle praktikovali skoro celé 3 roky a pak když jsme chtěli druhé to vyšlo na poprvé 😉 Pokud je partner šikovný,tak by se nemělo nic stát.

kryndy
5. únor 2015

Já jsem brala prášky jen první rok sexuální aktivity. Takže 4 roky přerušovaná (u nestálých jasně kondom). Můj nynější partner přerušovanou neumí, kondomy jsme používali, až pak se nám zalíbila myšlenka na miminko. Je to ale o tréninku, kterej můj muž nemá, takže už máme po těhu domluvený tělísko :D

misahorackova
5. únor 2015

Noo, my jsme se takto "chránili" a právě jsem ve 26 týdnu, takže za mě ochrana nic moc 😀 Ale měli jsme to jako Vy, možnost miminka nám rozhodně nevadila 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru