Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

fori
2. zář 2011

@misa.patrik to co píšeš jsem si myslela taky že imunitu obejdeš, ale madar mi vysvětloval že to tak není, kdykolik se může imunita jako celek obrátit proti embryu. limit u tech těch spermií je něco od 60 %nahoru ne??
pokud máš 36% a 49 % tak to máš snížené, ale jako hrozný to není, plno holek to tu taky mělo nebo má ale ten Prednison ti to vše urovná.

lola22
2. zář 2011

@misa.patrik Ahoj, taky te tu vitam. Rozmezi tech hodnot, jak by mely byt, by mely byt napsany za temi tvymi hodnotami, alespon ja to tak z Podoli mela. Me prednison hodnoty srovnal po 3 mesicich (trofoblast jsem mela v poradku ale proti spermiim jeste horsi vysledky), ale furt jsem doufala v prirozene otehotneni, ktere se bohuzel ani po roce nepovedlo. Mezitim mi prednison myslim prestal trochu pusobit, tak ted uz ho neberu a beru jine leky. Myslim, ze az se ti hodnoty zlepsi zkus to fakt jen par mesicu normalne, ale kdyz to nevyjde zkus radsi zase IVF.
A tobe delali vzdycky ISCI?

lola22
2. zář 2011

Jinak u me IUI opet neuspesne. V pondeli jdu za Malickovou, dostanu miniheparin a s nim i posledni pokus IUI.

lola22
2. zář 2011

@adriadri Držím palce ať to v pondělí dopadne dobře, určitě dej pak vědět.

lola22
2. zář 2011

@fori Ahoj, hele jak ses objednala k Apolinari?Sama nebo pomoci Malic.?Ja sice mam uz termin do Pronatalu,ale ted jsem zjistila, ze se to tam v posledni dobe hodne zhorsilo, spousty dobrych doktoru odeslo vcetne hlavniho embryologa, vetsina holek, co tam chodi me od nej odrazuje, tak sjem zavolala do Apol. a tam nejblizsi termin az v prosinci, tak sly na me mrakoty.

svoba
2. zář 2011

@adriadri ani se neptej! pořád stejně. práci hledám. ještě jsem v té staré. jak u tebe?

misa.patrik
2. zář 2011

@lola22 jojo pokaždé mi dělali ICSI prý projistotu 😀 no každopádně se to hradí.Nejhorší je že mám poslední pokus na pojištovnu IVF a pak uz nic ☹ a taky moje telo moc dobře nespolupracuje s hormonální lečbou a nemám moc vajíček takže těch mražáčku taky asi nebude moc no musím věřirt že se to podaří 🙂

fori
2. zář 2011

@lola22 normálně sama, ale takhle dlouho jsem nečekala

adriadri
6. zář 2011

@lola22 a všichni ostatní: Včera jsem tedy byla v Gennetu se všemi dokumenty, co jsem si stihla ještě sehnat od bývaleho Caru. Zjistilo se, že na genetiku již chodit nemusím, že ji mám hotovou a genetika rakoviny nebo cukrovky nebo čehokoliv jineho se nedělá. Dělá se jen jedna jediná a tu mám hotovou a v pořádku. Takže udělají genetiku manžela a tím máme veškeré vyšetření za sebou. Do Gennetu jsem se rovnou objednala na 7.10., kdy již budeme mít výsledky. Ale protože má manžel super spermie, tak si genetička myslí, že toto vyšetření je zbytečné. A já osobně si myslím, že jsem taky zbytečně čekala 1 měsíc na genetiku a teď čekáme další měsíc na výsledky. No co se dá dělat. Aspoň máme čas snažit se přirozeně.

fori
6. zář 2011

@adriadri tak vidíš... to je super ne?? aspon můžete hned začít...... 🙂 🙂

lola22
6. zář 2011

@adriadri No tak to je fajn, ze uz nikam nemusis, skoda ze to nevedeli driv, furt se na neco ceka. A uz ti rekli, kdy bys mohla jit priblizne na IVF?Ale treba ho ani nebudes jeste potřebovat!!!
Jinak ja si od včerejška začala píchat miniheparin. Injekce jsem odjakziva fakt strasne nesnasela. Vcera u Malickovy mi to pichnul manzel a dost to bolelo, dneska rano jsem si to pichla sama, v klidu pomalu a nebylo to nic hroznyho.V duchu jsem se usmivala a rikala si, co vsechno jeste musim prekonat, zvladnout, prijmout, opustit nez se konecne taky dockam🙂

svoba
6. zář 2011

@adriadri to je fajn. já ti říkala, že genetika se dělá jen jednou za život. dva měsíce jsou ještě v pohodě. čekáte léta. a třeba se to ted na potvoru povede. 😀
a po manželových výsledcích na ivf? to půjde! neboj!

adriadri
6. zář 2011

No holky ja se ptala na foru, zda muzu jit hned na IVF. V podstate muzu, jen se zase musi pockat na souhlas od pojistovny. Coz znamena, ze budu muset asi pockat dalsi mesic. A to mi jak naschval utece jeden cyklus. Do Gennetu jdu 7.10. a dostat to mam nekdy kolem 15.10. Takze bych si hned mohla pichat injekce a stimulovat na odber vajicek. Takto budu muset zase pockat na dalsi cyklus kvuli pojistovne.
A nato ze jsem tam prisla zacatkem cervence se vsemi vysledky, a genetika meho muze je v podstate"zbytecna", tak si myslim, ze cekame zbytecne dlouho. Nekdo tam prijde taky se vsim, na zadnou genetiku nejde a hned dalsi mesic muze stimulovat.
No mozna jsem nejaka zase az moc hrrr do IVF. Co se ma stat, se proste stane. 😒

fori
6. zář 2011

holky mám 2 IUI nevyšlo, zítra začínám brát Clostylbegyt, tak uvidím kolik vajíček po nem budu mít a jdem na 3 IUI. ☹

jesterka001
6. zář 2011

@fori To mě mrzí ☹ Ale třeba se povede další, statisticky bývá nejúčinější 😉 Já stále čekám na výsledek. Dneska jsem se dozvěděla, že k tomu všem, co mám, se mi vrátily chlamydie a ještě mám toxoplazmozu. Ach jo.

misa.patrik
6. zář 2011

@fori to mě mrzí ale dočkáme se bojujem bojujem 🙂

mv
6. zář 2011

@adriadri nevím, jaká jsi pojišťovna, ale mě tentokrát pojišťovna schválila cyklus do týdne a to to bylo v srpnu, kdy jsou dovolené.Zkus se tam domluvit,jestli se ti nechce ten cyklus čekat.
Držím palce,ať to výjde,ať už v říjnu, či listopadu.

fori
7. zář 2011

@jesterka001 pane Bože, kde jsi vzala chlamýdie. tu toxoplasmozu jsem taky prodělala, ani jsem o ní nevědela. ale ted mám dost obraných látek..... proti ní. řekla mi to Malíčková na imunu...

adriadri
7. zář 2011

@fori To me fakt mrzi. Neni nahodou problem jeste nekde jinde? Jake mas kontrolni vysledky u Malickove? Me Malickova do posledni zpravy(kontrolni odbery po 2mesicich uzivani Prednisonu) napsala, ze pred IVF mam jit opet na kontrolni odbery. Coz znamena asi nekdy koncem zari. Jeste ji napisu a domluvim se s ni. Nevim uplne presne jak se v Caru domluvime - ale myslim,ze opravdu neni na co cekat-vse je jiz hotove.
@mv Diky moc za info. Dnes jsem si volala do Gennetu a zeptala se, jak to s tou pojistovnou je. A oni dle meho telefonatu zazadaji mou pojistovnu ted hned sami. Takze cca do 10-14 dnu mam jejich souhlas. 😉

jesterka001
7. zář 2011

@fori Jo, toxoplazmozu prodělal prý skoro každý, průser na těhotenství ale je, když je aktivní (takže ji právě proděláváš) a to mám teď. Takže se teď paradoxně modlim, aby to 2.IUI nevyšlo ☹ Kde jsem vzala chlamydie fakt nevim, měla jsem je už před rokem, pak dobrý a teď znovu zase. Takže opět antibiotika.

fori
7. zář 2011

@adriadri no já právě nevím..... poslední výsledky z června byly jako v pořádku, Clexane píchám.... tak já nevím proč to k....a nejde... 🙂 🙂 ted jí jdu napsat.... na další kontrolu bych měla jít až v říjnu..... jinak jsem ráda, že jste se už pohli z místa a konečně se začne něco dít..... už jsi se načekala až dost 🙂

fori
7. zář 2011

@jesterka001 no to je blbý, a jak dlouho se to léčí?? nemusíš mít potom nějákou pauzu? za jak dlouho by jsi popřípadě šla na 3 IUI?? to je v pr..... furt něco....... 🙂

adriadri
7. zář 2011

@fori To je fakt zvlastni. Kdyz je vse ok, tak by to melo jit snad i prirozene-ja tomu teda porad verim. Musi tam nekde neco jeste prece byt? A co laparka-tu mas hotovou? Pak zbyva uz jen genetika. A tam pry muzou taky zjistit, proc nelze porad otehotnet, ze jeden ocasek genu se prilepi na jiny a je to pak v pr.... ☹ Co se dela pak nevim.
@jesterka001 Tobe se to teda nasbiralo. ☹ To fakt teda nepotesi. Na jake testy jsi sla? To jsi byla na gynde nebo to mas od Malickove? Pred IUI bys mela mit vsechny tyto testy hotove, je divne, ze to zjistili az ted.

fori
7. zář 2011

@adriadri já mám všechno za sebou, laparku i genetiku, tu mi dělali před 5 lety s minulým partnerem, i jemu tenkrát .... takže já už můžu jen čekat...... jo a chodit k Malíčkový

adriadri
7. zář 2011

@fori No to je teda fakt divne. Jeste mas nekolik dalsich pokusu. Tak treba ten treti vyjde. Treba jsme vsechny hrozne moc nedockave. 😉

lola22
7. zář 2011

@adriadri No já nevím, jestli jsme tak nedočkavé, když už čekáme roky. Moc ti držím palce, ať ti to pojišťovna stihne schválit včas.
@fori To mě mrzí, že to zas nevyšlo. Jak ty to máš přesně s tou imunitou? Tys to měla u Maďara blbý a pak u Malíčkový dobrý, je to tak? Tak na to nic nebereš? A ten Clexane pícháš bez přestávky?
No já nakonec půjdu přece jen do toho Pronatalu a budu chtít co nejdřív na IVF, myslím, že po nepovedených 6 IUI už ani nic jinýho nepřipadá v úvahu. I když to šestý vlastně ještě nevím, takže furt je naděje🙂

fori
7. zář 2011

@lola22 naděje umírá poslední... 🙂 prosimtě já mám imuno prý v pořádku. clexane píchám od 15.8. myslím teda..... 🙂 takže já bych měla být o.k. a přesto to nejde. k malíčkový jdu za měsíc, tak uvidím co mi řekne.
Ty máš za sebou 6 IUI??? To ti je normálně udělali jo?? netlačili tě do IVF??

jesterka001
7. zář 2011

@adriadri Testy mi dělala Malíčková. Včetně genetiky a tak. Nevím proč tu toxoplazmozu nemám už dávno hotovou, chodím k ní už rok a čtvrt a mám po třech IVF. Ale je pravda, že i kdyby mi jí dělala dřív, že by byla negativní, když jí mám teprve měsíc.
@fori Já ani nevím jak se to léčí ani jak dlouho ☹ Teď se bude 14 dnů čekat na výsledky těhu testu a pak prej začneme léčit. Člověk furt lítá po doktorech, píchá si každej den Clexane, jde na inseminaci a pak stačí jedna zpráva a místo, aby se modlil, že je těhotnej, tak se modlí, aby nebyl.
Už sis zobla Clostík? 😉 Už si ho někdy měla?

fori
7. zář 2011

@jesterka001 mě tu toxoplazmu dělala hned při prvních odberech. ona mi teda posílá všechny výsledky emailem takže přešne vím co mi kdy dělala, tobě ne?? je pravda že jsi jí předtím neměla. jestli ti dala antibiotika tak jí máš práve ted. léto si myslím je nejvíc rizikový, můžeš to mít ze špatně uvařeného masa. ze zeminy jestli máš záhony atd. no a ty kočky ☹ ale to přeléčíš a bude. já ani nevědela že jí mám. mě řekla že vidí, že jsem jí měla ale neví kdy, prý rok dozadu to ale určitě nebylo, muselo to být ještě před tím. Jinak ten Clostík mám dneska poprvé. taky si říkám... beru Clostík, Clexan, včera ibalgin na bolesti, vysadím clostík, pak začnu Utrogestan....... prostě samá chemie, samej sajrajt........ já věřím že to tělo se tímto všim hrozně zanáší. ☹

jesterka001
7. zář 2011

@fori Taky mi výsledky posílá mailem, ale tu toxoplazmozu mi dělala až teď (genetiku taky). Ještě čekám na výsledky Annexinu (jsem zvědavá, jestli se mi třeba od minule nezlepšil). Kočky nemáme, ale před měsícem jsem měla tatarák, takže možná z něho. 😖
Přesně tak, pořád do sebe cpeme tuny hormonu a jiných léků. Jo, kdyby jsme alespoň věděly, že to pomůže k vysněnému miminku....... Já měla clostík 4x, takže mě možná někdy ještě taky čeká. Budu ti moc držet palečky, aby ti pomohl a vyšlo to 😉