Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

fori
17. kvě 2011

@gejbule1 taky ti moc gratuluji, neboj vše bude o.k.

gejbule1
17. kvě 2011

Holky děkuju 🙂
Já mám dnes radost 😀 .Teď mi psala dr.Malíčková že výsledky HCG jsou krásné.Mám 462 a minimum je 10.I u krevní sraženiny mám krásné hodnoty.Ale moje kritické období je 5-7tt. Tam musím věřit že to bude OK.

gejbule1
17. kvě 2011

@amadores Je to strašné to čekání,ale snaž se být v klidu to je nejdůležitější.
Mám teď to samé 🙂 Nezbývá nám nic jiného jen čekat jestli to miminka vydrží.Držím ti palce 🙂 🙂 🙂

lola22
17. kvě 2011

@verru Ahoj, chci se zeptat, vim, ze si mela vysoke protilatky proti spermiim a gamaglobuliny ti je snizily. Mas se tedy snazit jen prirozene nebo se chystas na IVF. A za jak dlouho se ti snizily? Ja je zacnu brat v cervenci, tak abych vedela. Beres k tomu jeste neco (Pentomer?)Diky

amadores
17. kvě 2011

@gejbule1 super výsledek, tak si budem navzájem držet palečky a dobře to určitě tentokrát oběma dopadne... 🙂 😉

verru
17. kvě 2011

@lola22 Ahoj, s protilátkami na spermie jsem začínala na asi 180 jednotkách. Po 4 týdnech braní Medrolu mi protilátky klesly asi na 30. Protilátky klesají po kortikoidech, ne po těch gamaglobulinech. Ty beru jen proto, že mám velmi nízké IgA, takže je mám proto, abych nebyla nonstop nemocná, když beru Medrol, který likviduje vlastní imunitu. V tuhle chvíli máme za sebou dvě neúspěšné IUI a začínám stimulovat na IVF - to především proto, že Medrol můžu brát jen půl roku, tedy do června, pak ho budu muset vysadit. Proto ještě tenhle pokus před prázdninami, než se u Apolináře vrhnout do rekonstrukce...Když to nevyjde, tak si dáme pauzu a budeme pokračovat v září, asi další IUI.

svoba
17. kvě 2011

@gejbule1 gratuluju!!! neboj, to bude dobré. držim palce! 🙂

lola22
18. kvě 2011

@verru Aha, díky moc, já začnu brát od července gamaglobulíny právě na protilátky proti spermiim. Asi to tedy taky na ně působí. Tak budu moc palce at IVF vyjde.

tyna84
19. kvě 2011

@gejbule1 ahojky chci se zeptat měla jsi nějaký příznaky, kromě toho, že si to nedostala?? 🙂 Já bych to měla dostat tak do tří dnů a vždycky mě už o hodně dřív bolely prsa a tak nějak jsem to, že to přijde cítila v kostech.... a taky jsem třeba už tři- čtyři dny před tim špinila.Teď sem to taky cítila v podbřišku asi tak před dvěma dny, ale najednou to ustalo a teď se cítím úplně normálně. No tak nevím , testovat se je moc brzo, tak se jen tak ptám, kdyby to vyšlo byla bych šťastná 😀 Děkuju za odpověď pa

gejbule1
19. kvě 2011

@tyna84 Ahoiky tak to ti moc budu držet pěsti aby jsi touž nedostala 🙂 .Mě jen tlačil žaludek jinak nic.A taky než jsem to dostala mě bobolívalo břicho a nic.
Zkus testnout 😉 😉

svoba
20. kvě 2011

na příznaky bych moc nedala. mám to ověřený u sebe i kamarádek. mně, když jsem to nedostala (byla jsem na dovolený s kamarádkama - každý den cvičení), tak jsem nic necítila. pak jsem přijela domů, udělala test a hned měla nevolnosti a chutě. kamarádka potratila, aniž by o tom věděla (mimčo se přestalo vyvíjet, muselo pak ven uměle) a ona taky cítila vše jak těhotná do poslední minuty.
je to psychosomatický. a nervy dělaj hodně.
držim palce všem!!!!

tyna84
20. kvě 2011

Hmm asi mate pravdu na test je asi jeste brzy kdyz to mam dostat az v pondeli je mi divny akorat to ze se nedeje to co vzdycky a obcas je mi taky blbe ale to mam asi z toho ze se preziram ( takze jsou dve varianty : bud jim za dva 😀 a nebo jsou to nejaky predmenstruacni chute) No moc bych si prala aby to byla ta prvni varianta, ale svet se nezbori a budem bojovat dal kdyz to bude jinak. Tak zatim se mejte a ja dam vedet jak to dopadlo

svoba
22. kvě 2011

@tyna84 test klidně zkus. jen opatrně s citama. držim palce!!! 😉

tyna84
24. kvě 2011

Tak test jsem zkusila, protože jsem to ještě nedostala, ale byl negativní. Ještě počkám a buď to dostanu a nebo půjdu k doktorovi. Zatím se mějte

fori
24. kvě 2011

@tyna84 a kolik dní máš zpoždění??

lola22
24. kvě 2011

No tady vsichni tehotnej, abych tu nakonec nezustala sama. Ale treba je to nakazlivy 😉

zvalentova
24. kvě 2011

@lola22 neboj sama nezůstaneš, ještě jsem tu já 😀 😀

svoba
24. kvě 2011

@lola22 - taky se připojuju. já jsem asi beznadějnej případ. 😒 ☹

adriadri
24. kvě 2011

Holky prave mi prisly vysledky od Malickove. Budu asi potrebovat poradit, zda nektera z toho neco nemate. ☹
Moc me to teda nepotesilo, i kdyz jsem to tusila. Ach jo.
Prikladam:
Pan manžel je po imuno stránce zdráv.
U Vás jsme bohužel potvrdili špatné parametry buněčné imunity: jednak
máte hodně tzv. NK buněk (Natural Killers, přirození zabíječi), jejichž
zastoupení při zdárném těhotnění by nemělo přesáhnout 18% - u Vás
zjištěno 31%. Ony patologické výsledky z Podolí se u nás potvrdily tím,
že tvoříte kvantum působku zvaného TNF-alfa, který může mít spermtoxický
a embrytoxický efekt. A aby toho nebylo málo, máte i jednu ne úplně
příznivou kombinaci genů pro jeden z faktorů srážení krve - tato
genetická výbava by mohla souviset se snadnější tvorbou krevních
sraženin v cévách tvořící se placenty.
Tedy:
1/ navrhuji zkusit min na 3 měsíce kortikoidy v malé dávce,
2/ preventivně užívat malou dávku aspirinu, v případě otěhotnění ihned
přejít na injekce na ředění krve (např. Clexane), se kterými počítejte
nejméně po celý I.trimestr těhotenství.
Štítná žláza OK, hormonální profil zatím nemám.

Takze holky asi dost blbe, co? ☹
Predem diky vsem, ktere mi neco k tomu napisete. K Malickove se budu objednavat nekdy zacatkem cervna-drive nema volny termin. Dle toho zrejme pada i IVF-takze se z gennetu asi odhlasim. Jeste se s ni domluvim.

gejbule1
24. kvě 2011

@adriadri To mě mrzí co všechno ti vyšlo špatně ale než něco uděláš tak to s dr.Malíčkovou pořádně prober osobně co ona si o to myslí atd.Já tomu co ti vyšlo teda moc nerozumím ale věřím že se s tím bude dát něco dělat a léčit.Určitě to nevzdávej a bojuj 🙂

svoba
24. kvě 2011

@adriadri -každá má něco. z toho si nic nedělej. zeptej se jí na Gennet a IVF. prober to s ní osobně. a uvidíš ...

evulatko
24. kvě 2011

Holky omlouvam se, ze vam sem lezu, @adriadri, vysledum zase az tak moc nerozumim, ale podle me se z Gennetu neodhlasuj, ono vsechno tak dlouho trva a je skoda prijit o termin🙂 Jo a ja k Malickove chodim taky a to TNF alfa jsem mela taky pekne zvysene a po Anopyrinu a Prednisonu se to pekne srovnalo a to jsem ty leky nebrala ani tak dlouho. Preji hodne moc stestiiiii🙂

adriadri
24. kvě 2011

Holky, dekuji za vase prispevky. 🙂 Gennet s ni proberu osobne, jdu k ni 31.5. 🙂 Dam vam pak vedet.
Skoda jen, ze toho je tolik. Ale na druhou stranu jsem moc rada za dnesni dobu. 🙂

@evulatko Muzu se jeste zeptat, jak dlouho jsi to uzivala, nez se vse srovnalo? A ty jsi pak otehotnela prirozenou cestou nebo pres IVF?

evulatko
24. kvě 2011

@adriadri, uzivala jsem to asi mesic🙂 Ne, ze by se to srovnalo uplne, ale po kontrolnich odberech je videt, ze to jde tim spravnym smerem. Dceru mame pres IVF, ale pred timto IVF jsem Prednison ani Anopyrin nebrala. To az kdyz jsme si prisli domluvit druhe mimco, tak me lekar v CARu poslal k Dr. Malickove a vysly mi spatne nektere vysledky. A jinak Fragmin (to je stejne jako Clexane) jsem pichala cele tehotenstvi, mam nejeke poruchy ve srazeni krve, no des bes🙂

fori
25. kvě 2011

@adriadri nebud z toho smutná, tím Prednisonem a popř.Clexanem se to dá dopořádku. ale asi ted otehotnění nepřipadá v úvahu ne? nebo se snažit můžete? Jinak když ti nezabere ten prednison tak dává nějéké injekce tech megaglobulinů. Vůbec se neboj, bude to o.k.
Jinak mi to tak přijde, že ty injekce na ředení krve tu má taky hodně holek 🙂

adriadri
25. kvě 2011

@fori Zda se snazit muzeme nebo ne, to nevim. I kdybychom se snazili, stejne neotehotnim. Takze uvidim, co mi rekne v to utery. Zda Prednison a kondom styk. Nikdo tu s tim asi zkusenosti od Malickove nemate, co? Vzdy vam ho spise vysadila a me ho nasadi. ☹
A ty mas taky tu krev, co? Snazit se muzes, ne? Jen kdyz zjisis tehu, musis zacit pichat. Je to tak nebo si te pletu s nekym jinym? 🙂

tyna84
25. kvě 2011

Ahoj holky, tak dneska jsem začala špinit, takže zase žádné mimčo nebude ☹ No mrzí mě to, ale zase máme za dva měsíce naplánovanou s manželeme krásnou dovolenou a na tu se mooooc těším, tak to neberu tak tragicky. Prostě budeme muset válčit dál. Zatím všechny výsledky byly v pořádku, tak se teď ještě objednám k Apolináři na průchodnost vejcovodů a uvidíme co dál. Zatím neztrácím naději a říkám si, že třeba se to nepovede normálně, ale inseminace by vyjít mohla ( na IVF se mi moc nechce) to je pro mě poslední volba.
@adriadri Je mi líto, že máš takové výsledky i když taky nevím jak moc je to špatné nebo ne.Každopádně Malíčkový věřím, určitě ti pomůže, dnes už je medicína na takové úrovni, že pomůže nám všem 🙂 . Buďme rády, že žijeme v takové době, ještě před 20 lety by nám řekly,že máme smůlu.....

adriadri
25. kvě 2011

@evulatko A do ktereho Caru chodis? Anopyrin jsem brala pri IVF. Uz ani nevim, na co byl.
Kontrolni odbery se tedy delaji cca po mesici uzivani? Neni to moc brzy?

adriadri
25. kvě 2011

@tyna84 Tak to me mrzi, ze to nevyslo. ☹ Vyjde to priste, kdyz ti Malickova psala, ze jsi v podstate uplne zdrava a tvuj muz take. 🙂 Naprosto s tebou souhlasim, jdi do IUI, ale IVF bych zatim vubec nezkousela.
Jinak presne tak, jak prises, pred 20 lety by nam nerekli vubec nic-jste oba zdravi a hotovo. Nesmite na to tolik myslet atd atd....
Jenze si myslim, ze kdybych sla prvni do Caru, kde by mi imunitu nedelali, protoze ji delaji, az po nevydarenem IVF u nich, tak by cele IVF bylo uplne zbytecne. Proto taky mozna nevyslo to prvni v roce 2006.

fori
25. kvě 2011

@adriadri no já si myslím, že pokud chceš jít na IVF tak to bude až po lečbě. za 3 mesíce půjdeš znova na odběry a když se to zlepší tak do toho budeš moct jít, to si myslím já...... Jinak kondom používat nemusíte, ona je proti kondomům, a určitě by ti to napsala.
ted se mi nevybavuje proč vám to přirozeně nejde.....?
Jinak my se doma snažíme, clexan mám píchat jakmile budu těhu.
já jdu 7.6. na obběry a 20.6. jdem do caru k Apolináři na vstupní pohovor. Mě říkala, že pokud se mi ty hodnoty jako nezlepší tak mi kortikoidy taky opět nasadí ale mluvila o Medrolu, na o Prednisonu.
Hlavně se fakt neboj.