Špatně mi dozrávají (přezrávají) vajíčka

maja42
9. bře 2009

ahoj,
zakládám toto téma pro výměnu zkušeností kolem pozdní ovulace a budu ráda, když se připojí holky, které ovulují/ovulovaly později než 17DC a přesto otěhotněly. a nejraději si pochopitelně počtu, že ovulovaly pozdě, otěhotněly a těhotenství i mimino byly ok 😉

můj problém je, že po roce anovulace jsem se sice nakonec po léčbě začala snášet vejce, ale pozdě, pozdě, pozdě... 17 DC a dál. otěhotněla jsem přirozeně a celkem rychle dvakrát během půl roku - a dvakrát potratila v 8tt (MA pokaždé ale trochu z jiného důvodu, poprvé byl na vině bezesporu hematom v děloze, podruhé od začátku mizerně rostlo hcg a už to nedohnalo).

můj gynekolog (kterému nemám důvod nevěřit) si myslí, že mi špatně dozrávají ("přezrávají") vaja a to je důvodem opakovaného MA. nikde jsem ale na nic podobného nenarazila. máte s tím některá zkušenost? při druhém snažení mě doktor zkoušel stimulovat pididávkami klomifenu (clostilbegytem), ale ten jsem vemi špatně snášela (fyzicky i psychicky) a už to rozhodně nechci příště brát. stejně jsem ovulovala až kolem 17DC, bez jakýchkoliv podpůrných prostředků ovuluju přirozeně až kolem 22-23DC. zatím se víceméně "kosmeticky" léčím alternativně (mám šestinedělí a nakázáno 3 cykly se nesnažit, ale neručím za sebe, že to nezkusíme dřív) a nevím, co bude doktor dál ordinovat. (musím podotknout, že nemám hotový kompletní podrobný hormonální profil ani žádné jiné vyšetření vč. spg a ani jsme nechodila na folikulometrii.)

prosím, jestli s touto problematikou máte některá zkušenosti (nebo s její úspěšnou léčbou), napište a pokud možno podpořte mě/nás, dřímající, pozdně ovulující 😅

andelka
11. bře 2009

mattas: Já to jen zkoušela, ono je to delší. STM = symptotermální metoda přirozeného plánování rodičovství. Počesku: metoda založená na měření bazální teploty, sledování hlenu a čípku, použitelná jak pro vyhnutí se početí tak i k jeho dosažení. Taky je to dobré pro sledování aktuálního stavu cyklu a dají se tak odhalit možné problémy.

andelka
11. bře 2009

mattas: Neboj, to se otrkáš, já už se taky celkem chytám, i když původně mi to přišlo jako šifrovaná řeč. 😀

mattas
11. bře 2009

😀 aha.... no s tím čípkem a hlenem jsem to taky zkoušela vypozorovat, ale moc mi to nejde.....

martina76
11. bře 2009

Ahoj holky, chtěla bych se přidat. Nikdy v životě jsem nemenstruovala pravidelně. 60 DC byl u mě normální. V 17-ti letech mi dr. napsal ant. aniž bych ji potřebovala jen kvůli tomu cyklu. Ve 22 letech jsem ji přestala brát abych si udělala pauzu. Během půl roku jsem menstr. 2-krát a byla jsem těhotná ani nevím jak. 😉 V roce 2000 se mi narodil krásný zdravý kluk. Těhotenství bez problémů a porod rychlý a snadný. V roce 2008 jsem přestala opět brát antk. a cykly opět cca 50 dnů. Na druhý pokus opět těhotenství a v 11 tt MA. Byl to docela šok. Začala jsem se sledovat a pít kontryhel. Mé cykly jsou 36 dnů a ovulka bývá 21-22 DC. Já si myslím že když je ovulka ikdyž pozdě tak to jde. K MA dochází z mnoha příčin. Mě můj dr. tvrdí že nejpravděpodobnější je špatné spojení spermie a vajíčka a ať se v tom tolik nehrabu, že příroda ví co dělá. Tak nevím jestli jsem vám byla něco platná 😉

andelka
11. bře 2009

mattas: Mě taky ne a to už jsem na tom víc jak rok. 😅
martina: Díky za celkem pozitivní info. Já jsem taky teď četla něco o MA a prý nejčastější příčinou je to, že bylo embryo patogenní, takže ho tělo samo vypudilo. Někdy může být na vině příliš akční imunitní systém. Těch důvodů bude asi hodně, tak bychom se tím neměly příliš předem zatěžovat, i když počítat se s tím tak nějak musí, když se to stává jedné těhulce z pěti a to je dost.

monulkab
11. bře 2009

Holky, taky vás po ovu tak trochu pobolívá břicho? jsou to jen takový tlaky v oblasti vaječníků, velmi slabé, něco jako den před ms, ale slabší...? Nejspíš to budou už příznaky ms, jsem 21DC, teplotní vrchol ovulace byl včera 37,1 a 1/2. Dnes byla teploa 36,9....

maja42
autor
12. bře 2009

ahoj holky, jsem ráda, že diskutujete, i když ty naše výsledky mi zatím připomínají "některé houby jsou jedovaté a jiné ne" (viz betty macdonaldová) 😀 jdu na gyndu příští týden a dám vědět, jestli mi dr objasnil tu teorii s přezrálýma vajama a co s tím budem dělat. já myslím, že pěkným začátkem by byl pořádný HP, tzn v krve 3-4x během cyklu a pro sichr spermio, imuno a genetika. a to se všecko musí stát do konce příštího cyklu (což v mém případě je cca 50 dní) 😎 zatím nechci léky, zkusím vytrvat u šamansko-přírodních metod, třeba se stane zázrak 😉

andělko, to je pravda, že embroš hodí vidle do hnoja, když je patogenní - ale mě zajíma proč je patogenní a jestli se tomu dá zabránit. třeba na jiné diskusi potkávám holku a její muž má nějaké špatné spermoně (zjistilo se to až teď), jedno dítě má ok, pak MA a pak porod defektního míma ve 20tt. to už není situace na hokusy pokusy, ivf s pgd. ale samozřejmě ve většině případů, i když neovulují tabulkově, je všechno v oukeji 😉 tuto diskusi jsem rozhodně nezakládala, abych strašila začínající snažilky, spíš abysme daly hlavy dohromady. a musím říct, že některé příspěvk jsou fakt přínosné a dík za ně!

monulko, já mám poovulační pocity dost výrazné, teď bez clostilu teda míň (to se mi teda dělalo až na omdlení, blé). ale cítím to. něco jako na krámy nebo ranné těhotenství 😀

mattas
12. bře 2009

Ahojky,
mohli by jste mi prosím ještě poradit? Kamarádka mi doporučuje brát ještě vitamín B6 ( pyridoxin), že prý prodlužuje luteální fázi....... nemáte s tím některá zkušenosti? a dají se brát dohomady bylinky a vitamínové preparáty? nebo užívat jen jedno?

andelka
12. bře 2009

mattas: B6 je dobrá, bere se hlavně na špinění před MS, takže i na luteálku by to mělo pomoct. A myslím, že vitaminy se s bylinkama můžou.
monulka: No já bych byla za nějakou tu bolest ráda, během roku jsem podle toho ovulku poznala asi 3x, jindy vůbec ne. Prostě mi nic není, a pak mi vyskočí teplota. Prosím tě, co je to teplotní vrchol ovulace? Můžeš hodit graf?
maja: Ono je to tak zvláštní věc, že pořádně ti tu toho asi nikdo nic moc neřekne. My spíš čekáme, jestli ti tu teorii nějaký lékař (nebo spíš víc odborníků) potvrdí nebo jestli se někdo dozví (kdo už je dál) něco relevantního. Já teda zatím doufám, že MA s tím velkou souvislost nemá.

maja42
autor
12. bře 2009

andelko, jak psala elana, tak ta možnost/teorie není dostatečně ověřená a ať už je vině cokoliv, vlastně bych měla být ráda (pokud to není vina imunity a to není tak těžké odbourat), že mi těleso samo vyhodnocuje a vyřazuje špatné kusy samo, protože čím později se něco mímovi stane, tím pro matku (potažmo oba rodiče) hůř 😔

ale budu ráda, když se tady nějaké informace nashromáždí, třeba každá z vás od svých doktorů, protože sama jsem byla zoufalá, když jsem začala gůglit (i anglicky), že jsem nic pořádně nenašla. kéž by mě před 2 rokama někdo varoval. mně akorát všichni říkali (vč doktorů), že po HA je otěhotnění TĚŽKÁ pohoda... haha.

puzzi
12. bře 2009

Ahoj holky!
Majo, vyzýváš pozdní ovulátorky, kterým to nakonec dobře dopadlo, ať napíšou, tak já se hlásím.
Taky jsem mívala delší cykly, měřila jsem BT něco přes rokl. Ovulace často až kolem 20 DC (což není tak hrozný, ale Maja se ptá, kdo měl ovulaci 17DC a víc). Grafy jsem měla často dost divný, ovulace přibližný... Loni skoro po dvou letech pokusů to klaplo, zde je můj graf: http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/100.... Teď po roce mi to vrtá hlavou, kdy ta ovulace byla, vždycky jsem si říkala, že díky měření pak jednou budu vědět datum početí. A vim prd.
Věřím, že i při pozdní ovulaci jsou vajíčka úplně normální. Jediný, co je debilní, je to dlouhý čekání, jestli to vyšlo nebo ne, táhne se to... To mě drtilo nejvíc, že jiný maj 28 DC jasno a přede mnou ještě tak týden nejistoty.

andelka
12. bře 2009

maja: to máš pravdu. 😒 Já se taky ráda něco dozvím. Sama půjdu na gyndu asi tento měsíc ještě, takže se taky na dlouhé cykly a pozdní ovulku poptám. Sice se ještě nesnažíme, ale co, však to nemusí vědět. Když jsem vysadila, tak se mě ptal, jestli jsme se teda začali snažit a když jsem řekla, že ne, tak to nechal být.
puzzi: Tak tohle štve i mě, že na ovulku čekám tak strašně dlouho a že mám během roku méně cyklů než třeba ty, co mají délku kolem těch 28. No ale jak vidím, nemá smysl házet flintu do žita. 🙂
Koukala jsem na graf, moc pěkné, krásný dvoufázový. Co ti tam vrtá hlavou? Sice tam máš i ve folikulární fázi skoky (neměřila jsi třeba někdy v jinou dobu?), ale ovulka se dá určit stejně jen s přesností na 3 dny (z teplot). Já teda taky budu měřit pořád, taky i kvůli určení data porodu.

maja42
autor
12. bře 2009

jé, puzzi, ráda tě vidím! já už k vám nechodím, protože jsem, jak vidíš, úplně mimo mísu 😒 ale doufám, že všecky mimina i matko jsou ok, jsem v kontaktu jen s campi. díky za pozitivní příspěvek, ty (a hlavně honzík 😵 ) jste zářným příkladem posunuté ovulace a i počáteční nízké hcg hladiny, pokud si dobře pamatuju, a přesto krásného konce.
jenže já s těma dvěma MA už moc nemůžu experimentovat, ale to víš, že mě to bere, nejradši bych na hópla po šestinedělí. ale asi se fakt musím dávat ještě pár měsíců dokupy, abych pak, ať už bude výsledek jakýkoliv, nebyla troska 😉

puzzi
12. bře 2009

Majo, já tě tu a tam šmíruju v idiopatkách apod. 😉 Resp. ne konkrétně tebe, ale ráda tam holky čtu.
Jojo, první HCG bylo jen 112. Takže to celkem odpovídalo ovulaci až po tom 20. DC. jenže pak dle UTZ ve 12tt to zas vypadalo na ovulaci asi 16DC, plodnej hlen jsem tenkrát nezaregistrovala zřejmě vůbec (když není v grafu), prostě ten cyklus jsem považovala jasně za ztracenej případ. Já vim, že řeším krávoviny, ale chtěla bych to teď oslavit ten den zplození a nevim kdy 😅 Se-u na to! 😀
Moje dr. mi kdysi dávno na delší cykly řekla, že jsou pravděpodobně anovulační a napsala mi na 3 měsíce Clostil. Brala jsem Clostil, ovulace 14DC a stejně houby z toho.
Mylsim, že ten tvůj první MA byl hematom, že? Je to holt k posrání, ale blbá smůla pak podruhý. Snad! Jistý je, že otěhotnět můžeš a celkem snadno (když ovuluješ), tak klidně ovuluj později, ale jistě a pak to bude chtít trochu štěstí a je to! Pravděpodobnost na 3 MA a pokaždý jiná příčina se prostě musí blížit nule!

andelka
12. bře 2009

puzzi: Tak jestli jde o slavení, tak bych to slavila v noci z 15. na 16. (nevím co to bylo za měsíc), ale mezi 22 a 23DC 🙂

maja42
autor
12. bře 2009

no já mám kamarádku a ti otěhotněli na první a jediný vstřik a ještě to předem vzdávali, že to je neplodný den (pak spolu 2 týdny nebyli, každý byl v jiném městě), bylo to na začátku cyklu, ale ona má cykly 21 dní, takže ovuluje kolem 10DC a když to tam šoupli těsně po ms, tak to klaplo. druhý a poslední styk v tom měsíc byl zase až na konci cyklu. takže mohou s klidný svědomím slavit početí, páč těch možností tam víc není 😉 a jako bonus mají to, že to bylo výročí jejich seznámení. no prostě trapně ukázkový příklad 😉

puzzi, když já se nějak bojím třetího těhotenství (a MA), jen kvůli tomu, aby bylo diagnostické 😒 jakože hm, zase se to stalo...

monulkab
12. bře 2009

Andělko, teplotí vrchol ovu, to jsem tak nazvala sama, možná nesprávně, ale je to ten poslední - třetí den OVU, kdy má teplota stoupnout alespoň o 2desetiny stupně víš.
A já právě pociťuju takový tlaky před nebo během OVU, ale pak i po OVU, takový mírný občasný brnění v podbřišku, jako by se schylovala k MS.

O té B6 jsem taky slyšela, beru ji vždycky během 1 týdne po MS, pak už ne, páč se to v těhu nesmí, tak kdyby náhodou... 😎

monulkab
12. bře 2009

Jo a graf bych sem hodila moc ráda, ale Wunschkinder mě pořád neustilo k registraci, resp. registrace proběhla, ale když se chci přihlásit, tak mi to píše že ještě nejsou data zpracována či co...

monulkab
12. bře 2009

koukám že neumím psát nebo co, chyb jak na****ých. 😅

puzzi
12. bře 2009

Holky, doufám, že mě berete trochu s nadsázkou, ono je to jedno, jestli se zadaří v pondělí nebo v úterý, 14.DC nebo 24.DC, hlavně že!
Andel, v noci slavit nebudu, v noci mám občas náladu jít se oběsit, když se vzbudí náš milovaný Kníkač Hekavý 😀
Majo, hm, ta tvoje kamarádka, to se někdo má 😅 Já to chápu, že se bojíš, já bych se taky bála. Já se totiž bála, i když jsem MA nikdy nezažila a i když žádnej problém jakoby nenastal a stejně jsem se furt sledovala, pozorovala, ani jsem si to neužila. To je prostě na pytel a myšlení nezměníme. Naštěstí podle mě myšlení v těchto věcech nic neovlivní, hesla typu Nemysli na to absolutně neuznávám (když jsem otěhotněla, tak ten měsíc jsem na to myslela úplně stejně křečovitě jako těch x měsíců předtím), takže tak, když to má vyjít, tak to vyjde.

andelka
12. bře 2009

monulka: Aha, jasně že vím (myslíš třetí den zvýšené teploty - třetí den vzestupu, tzv. potvrzený vzestup), jenom tohle označení jsem slyšela asi prvně 😅 Já celkem závidím těm, kdo nějak subjektivně ovulku poznají. člověk vždycky chce to, co nemá. 😅 Teda WK je potvora, nevím, co mu tak trvá, mě to šlo rychle. Ale snad se umoudří a bude to ok.

maja42
autor
12. bře 2009

andelko, kdyby si zažila ty křeče ovulačních bolestí s clostilem, tak bys to možná nechtěla zažít 😝 😀 si říkám, že možná mě a mým vajcům prostě nevyhovuje to umělé urychlování ovulace a zkracování cyklu, protože bez clostilu o ní sice vím, ale spíš v dobrém (jakože vím, že NĚCO se děje), ale aspoň z toho nejsem zralá na čerpání PN (o chuti na sex v situaci, kdy mi v podbřišku probíhá hirošima, bolestí málem bleju a mám návaly, nemluvě).

andelka
12. bře 2009

maja: Já myslím bez léků a všeho. 😉 Silně pochybuju že bych kdy do podobných čachrů s cyklem šla. Ale nikdy neříkej nikdy, že jo.

murynka
12. bře 2009

ahojky holky

právě to čekání je nejhorší já ovuluji až kolem 27 dc kdy normálně chodí MS luteální fázi mám dobrou normálně jsem otěhotněla na poprvé 😅 A ted uvidíme začnu to řešit sarapisem či femigardem 😉

mattas
12. bře 2009

Andelko a monulkab díky za odpovědi 🙂

monulkab
12. bře 2009

tak jsem se zkoušela zaregistrovat znovu na tom wunskinder a opět nic....tak ty grafy sem asi nikdy nedám 🙄

andelka
13. bře 2009

monulka: A děláš to podle návodu na merenibt.xf.cz? Mě to podle toho šlo jako po másle, ale už je to dýl, tak jestli WK nemá teď nějaký problém. 😕
murynka: to mě taky štve nejvíc, nechci se s tím nějak smířit. 😒

monulkab
13. bře 2009

No, návod jsem žádný neviděla, ale německy umím, takže v postupu si myslím chybu nedělám...chjo, doma to kreslím ručně do grafu z knížky, ale chtěla jsem ten svůj graf vidět v nějakým hezkým provedení 🙂

mishmash
13. bře 2009

ahoj holky snažilky i zatím nesnažilky, mám takový dotaz..
od mala mám problémy s MS (ve 13-ti jednodenní záležitost, pak vyvolávačky, 3 roky Provera, 7 let HA). Po vysazení jsem naštěstí naběhla, cykly mám 38-45 dní. BT neměřím,zda oviluji nevím, mám homeopatickou léčbu a doplňkově Gynex.
Chci se zeptat, má smysl vyžadovat od gyndaře nějaké vyšetření, pokud vím, že se aktivně začnu snažit o dítě třeba až za rok? Nechc itotiž další hormonální léčbu (zatím), ale tělo napovídá, že není vše v pořádku -délka cyklů, padání vlasů..můžu chtít od gynekologa hormonální profil, abych se uklidnila, ev. zjistila, co mi chybí, a nabízenou hormonální léčbu pak odmítnout? Není to blbost?
Chtěla bych i vyšetření štítné žlázy, nevíte, to jde taky přes gynekologa nebo přes obovní lékařku? Díky T

andelka
13. bře 2009

monulka: aha, tak to já radši jela podle návodu, i když německy trochu vládnu. Taky jsem původně jen psala to tabulky a pak ji vyfotila, ale když jsem chtěla právě někomu ukázat aktuální situaci, tak jsem byla v p...A WK vypadá fakt pěkně a orientuje se mi v něm lépe než v FF. Tak snad to přestane blbnout a graf bude.
mishmash: Právě jsem něco o štítné žláze četla a ty dlouhé cykly (kdybys věděla jestli ovuluješ, bylo by to lepší) a padání vlasů by tomu napovídaly. Já bych to teda řešila u gynekologa, on by tě kdyžtak přesměroval jinam, případně sám udělal některá vyšetření. Já jsem na tom podobně, taky se chcem snažit až za rok a asi bych ho teď s lékama poslala do kelu, když to aktuálně nepotřebuju. Ale zas bych chtěla vědět, kdyby nějaký problém byl, třeba aby byl čas léčit to alternativně, když je čas.