Špinění a Utrogestan. Může to být ovulační špinění?

ivcos
7. dub 2022

Ahoj, mám dlouhodobý (8 měsíců) problém se špiněním, který začal požitím pilulky po... Špinění začalo většinou tak kolem 20DC, jednou jsem špinila dokonce jen 3 dny před ms, ale potom se to zase vrátilo do starých kolejí a někdy od začátku roku jsem špinila už i 18DC, i když někdy v menší intenzitě. Zkoušela jsem to léčit přírodně, gynex, femigard, různé bylinky. Nakonec jsem skončila u utrogestanu, který mi předepsala dr. Minulý cyklus jsem ho začala brát 15 -23DC. 17DC jsem lehce zakrvácela, 18DC opět jednorázové zašpinění a 19DC už jen malý náznak. Od té doby až po 25DC nic. Potom akorát 2 dny před ms. Brala jsem to jako malý úspěch, že aspoň nějak jsem na to reagovala. Volala jsem to dr a ta mi řekla, ať to začnu brát klidně už od 13DC. Přišlo mi to hrozně brzo, tak jsem si řekla, že to nechám tak. No ale 14DC jsem měla divný pocit, tak jsem tedy zase začala s užíváním. Jenže včera jsem začala zase špinit. Předtím jsem měla vodnatý výtok, který se měnil v plodný bílkovitý. Když jsem zkoumala tem "špinavý" výtok, přišlo mi to právě jako ten plodný. Dnes je 16DC a špiním stále, ač bych řekla, že méně. Myslíte, že to může být ovulační krvácení? Utrogestanu beru dál, ale zabere mi, když už špiním? Přijde mi jako blbost, že by minule zabral nějakým způsobem a teď by na mě nepůsobil, ale nevím... Mám strach, že se mi to špinění ještě zhoršilo. Vážně to tak nechci mít pořád. Děkuju moc za odpověď a omlouvám se za dlouhý dotaz.