Syndrom polycys. vaječníků. Co když už nebudu mít děti?

venuss
15. zář 2008

Zdravim vsechny, nevim,zda se ke mně někdo připojí,spíš bych potřebovala jen nějakou radu...Dnes mi doktorka zjistila,ze mam syndrom polycystickych vaječníků a odkázala mě na centrum reprodukované asistence, jenže problém je v tom,že můj přítel dítě nechce,ani přes to,že třeba v budoucnu nebudu moct otěhotnět...Nebo spíš mám strach,že když se nezačnu léčit už teď a nezačneme se snažit už teď,že něco prošvihnu a budu navždy bez dětí a to teda vůbec nechci...Je tu někdo s podobným případem,nebo poradíte mi co dělat? Přítel je tvrdohlavý a dítě teď nechce...prosím poraďte... přeji hezký zbytek dne

elitera
16. zář 2008

holky, to mají vaší partneři fakt takový problémy kvůli kolu? ☹ To mě docela děsí, můj manžel kolo taky miluje, jezdí na něm do práce a měl už nějakej zánět prostaty nebo něco takovýho, ale mysleli jsme, že se to přeléčilo a bude to ok 😕 Koukam, že teda být vůbec nemusí ☹

vm72
16. zář 2008

Nechci tě děsit,ale mě vyloženě na to v CAR Dr.upozorňoval.
Manža je ale taky "ženatý" spíš s kolem,než se mnou... Nikdo a nic ho prostě nedonutí s tím seknout.Ale jak jsme psala...Vzhledem k tomu že jezdí nějakých 27 let,asi by to kdovíjaký účinnek stejně nemělo.
Ale aspoň se mnou bez řečí a statečně absolvuje všechno kolem IVF. 😉

venuss
autor
16. zář 2008

a nedaji si rict ti nasi cyklisti. 🙂 vm72: ja jsem z Mohelnice a nejblizsi CAR je v Olomouci,tak asi tam s nim zajedu...a udelaji mu to i kdyz nechce dite?

madla28
16. zář 2008

Venuss, ale hlavně nečekej tak dlouho jako já. Já taky pořád doufala, že to dítě bude chtít a nakonec jsem od něj odcházela v osma třiceti. Naštěstí jsem našla přítele, který děti chce, ale je mu třicet.
Kdybych mohla život prožít znovu, tak bych od bývalého zdrhala, jen by se za mnou kouřilo.

venuss
autor
16. zář 2008

madla28, ja bych to asi do 38 let nevydrzela bez ditete.budu cekat max. do mych 27 let a pokud ani potom nebude pritel chtit dite,tak dyl cekat nebudu.myslim si,ze 9 let spolecneho souziti je dostatecna doba,aby si chlap uvedomil,ze uz je cas na ditko,nebo myslite ze ne?ja vim,ze nekdo spolu chodi i delsi dobu a deti nemaji,ale kdyz zena prahne po diteti a ceka,nez chlap dozraje k tomu,aby mel potrebu mit spolecny dar prirody (pokud priroda da),tak si myslim,ze je zbytecny v takovym vztahu setrvavat.Dekuji ti za podporu a za tvou zkusenost,aspon vim,ze dlouho cekat nemam. 🙂

lendulka007
16. zář 2008

Ahoj, nedá mi to nenapsat. Sice PCO nemám, ale ještě tehdy můj přítel dnes už manžel, taky mimi neustále odsouval. Já o mimi mluvila od 26let (do 24 let jsme studovali), on sice mimi chtěl, ale že nejsme ještě finančně na to připraveni. Kupovali jsme byteček.
Slova typu, že mimi není hned, na to také neslyšel. Vydírání typu slz na něj taky neplatilo, prostě měl svoji hlavu (podotýkám je to beran). Nějak jsem to pak už neřešila, obrečela jsem to několikrát a pak přišla chvíle, kdy jsme se začali snažit v mých 28letech. Dnes je mi 30 a mimi tu stále není. Máme za sebou 2 IVF a na ten náš zázrak a dar stále čekáme.
Chlapi nás v tomto směru moc nechápou, nám opravdu ty biologické hodiny začnou tikat. A mateřský pud nám taky nikdo nevezme, on prostě přijde a nejde si pomoci. Ale chlapům se v tomto směru nemá přikazovat. Prostě mimi patří oběma a oba ho musí chtít mít. A ne jen přikázat: chci dítě a on na povel ženy to vykoná /znám i takové případy/.

Venus, dej mu ještě čas, ale rozhodně nečekej 18 let. Držím palečky.

venuss
autor
17. zář 2008

lendulka007: nebudu na nej tlacit,jen si pořád říkám, jestli ho budu moct mít,když o tom přestanu mluvit,nebo nevím.Mám pořád takový špatný pocit... budu vam drzet pesticky, aby se vam brzy postestila a mrnousek se uhnizdil a byl zdravy.. 🙂

vm72
17. zář 2008

venuss:Já jsem z Pardubic a CAR máme Sanus.Jak jsem ale psala o té klinice a spermiogramu,tak to nebyl on.To jsme byli v jedné soukromé gynekolog.klinice.Tím chci říct,že nemusíte hned mazat do CARu v Olomouci,ale poptat se tam u vás ve městě někde na GYndě(tvůj gyndař by měl vědět kam si na spermio můžete dojít),nebo třeba na urologii...

vm72
17. zář 2008

venuss,netlač na něj,to určitě ne,ale zase to nenechávej úplně být.Musíš najet na nějakou "plíživou" a "nenápadnou" metodu,aby jsi věděla že ani on to z hlavy úplně nevypustil.Jinak se ty budeš jen stresovat,ale přítel bude v klidu.Však ty nejlíp víš,co na něho zabírá... 😉

venuss
autor
17. zář 2008

vm72- ja se zeptam na gynekologii v Olomouci,tady u nas jsou gynekologove na baterky. 🙂 no, nebudu do nej hustit.Nastesti moje sestrenka ma 7-mi mesicni miminko a tak tam casto chodim a obcas tam vemu i pritele a nechavame ho i hlidat malou.🙂 tak takhle to budu delat...budu mu cpat pod ruce miminka.🙂 aby vedel,ze to nejsou jen starosti,ale i radosti.🙂

cazadora
22. zář 2008

venuss moc ti držim palce ať přítele zlomíš 😉 u nás to bylo stejný já děti mooc chtěla on prostě říkal ještě ne, pak přišla svatba,svatební cesta, let letadlem(neseděli jsme spolu) a tam holčička co celé 3 hodiny ječela že i já toho měla plný kecky, říkala jsem si že to ty děti nebudem mít už nikdy, no a když jsme vystoupili tak mm nic a celej pobyt čučel do každýho kočárku a rozplýval se(to nikdy nedělal ani na synovce) já chodila s pusou dokořán, a najednou už mimi chtěl ze dne na den jak už tu někdo psal, a teď už by nejradši druhý a z malý je vyřízenej a to je nám 26 😉

venuss
autor
22. zář 2008

to je hezky,jenze muj pritel cuci do kocarku,uziva si neterinku,ale vlastni jeste nechce. ☹ miminko bych mela nejradeji hned,ale rikala jsem si,za nam nemuze nic utect,ale co jsem zjistila,ze mam PCO,tak mam pocit,ze nam utika a to velka sance. ☹

teri81
22. zář 2008

Venuss ahoj,tak si to tady ctu to Tve trapeni a moc me to mrzi,ale jak uz nekdo tady psal - jste oba dost mladi a myslim,ze pritel proste citi,ze jeste neni na dite zraly. Je treba si o tom ale vazne promluvit,protoze u nas u holek ty biol. hodiny fakt rychle tikaji a cim driv tim lip. Neni ale treba spechat hned ted,jsi hodne mlada a cas jeste mas.
Ja byt Tebou,pohovorim s nim o tom vazne, dam u cas ,ale pokud by dite nechtel,nevim,asi bych s nim nebyla,ale to myslim hodne dopredu.

My cekame vytouzene detatko po dlouhem trapeni a trech cyklech umeleho oplodneni,muj pritel je starsi (brzy mu bude 40,mne je 27) , po diteti touzi uz mnoho let a tak kdyz jsme se dozvedeli,ze jsme neplodni oba, byla to rana,ale zacali jsme bojovat okamzite a ani ty pady a zklamani z neuspechu nas nezastavili, i kdyz krizi jsme si prosli velkou, tolik jsem se nikdy nenaplakala.
Ted jsem na tech snad 150 injekci a 3 narkozy uz zapomnela a tesim se na nase prvni miminko.
Moc Vam preji to same! 🙂

venuss
autor
23. zář 2008

teri81 ahoj, tak to moc gratuluji k miminku a preji hodne stesti a zdravi pro vsechny...
Co se tyka meho pritele,s nim se neda bavit na toto tema,uz to docela vzdavam a nesnazim se o tom s nim komunikovat...pokud nepomuzou bylinku,tak asi nasadim HA. ☹

kyticka81
8. říj 2008

Zdravím všechny.Už asi 2 roky toužím po dítěti, ale můj přítel ne.Mě bude 28 let a přítel má 38 let.Známe se 5 let a 4 roky spolu bydlíme.Vymlouvá se na finance a na to, že nemáme dům stavěný pro dítě, že tak za dva roky by se o tom dalo uvažovat.tak to asi nebude o financích a o domě.Prostě je to pohodlný moula.Jen mám obavu, že to bude jen horší.Další problém je v tom, že dá na rady své matky.Je to jedináček 😖 .Jeho matku znám jen tak, že si řeknem, když se potkáme dobrý den a nashle.Ona neví, že bydlím s přítelem.Neunesla by, že nemám vysokou školu.Je to právnička.Přítel, když žil 10let s bývalou přítelkyní,s kterou děti nemá, tak to pro ni nebylo moc jednoduché.Když dojela na návštěvu, tak proběhla kontrola prachu na nábytku a taky přesun věcí na jiné místa.No hrůůůůza.To bych asi nepřežila..Pak následovaly hádky!!Tak mi prosím poraďte, co mám dělat.Děkuji ☹

luckamb
8. říj 2008

Ahoj kytičko, já teda mám kliku, že s přítelem chceme děti oba, ale jestli můžu říct svůj názor, tak bych si na přítele pěkně došlápla. Ne kvůli tomu že nechce děti, ale třeba kvůli tomu, že jeho máma ani neví že spolu žijete. To bych nepřekousla. Ty jo obdivuju tě že to vydržíš.

kyticka81
8. říj 2008

Ahoj luckab.On mě chtěl představit, ale já nechtěla, aby jseme se hádali kvůli ní, jako ta předchozí přítelkyně.Ale stejně mě to asi čeká.Asi uhynu.Je to pěkná domina!!! 😒

luckamb
8. říj 2008

ty jo tak to ti opravdu nezávidím. Takhle náročnou tchýni. Myslíš že on nechce mimi kvůli ní?

tercie
8. říj 2008

Kytičko to je hodně složitá situace, ale paradoxně má jednoduchý řešení... K tomu si ale musíš dojít sama. Zamysli se, jestli chceš žít s takovým člověkem, kterýho sice máš ráda, ale jinak není schopen naplnit tvůj život... a chceš svůj život strávit stěhováním věcí a nábytku před návštěvou tchýně, a bez dětí??? Rozhodnutí za tebe bohužel nikdo neudělá.
Vlastně sis v podstatě už odpověděla sama, tak neváhej a udělej, co cítíš !!!

luckamb
8. říj 2008

Kytí: terc má pravdu, proč si říkat že uhynu, když to má zdánlivě jediné řešení 😉 Ale na druhou stranu není nic tak jednoduché, jen je otázka, jeslti si myslíš, že se přítel dokáže vymanit z jejího vlivu nebo jestli ty dokážeš žít bez dětí.

kyticka81
8. říj 2008

No myslím si to. Už nevím, co s tím. On je navíc tak hrozně pohodlný, že to ani není možné. Do všeho ho musím tlačit. Ale tohle je přece jenom trochu oříšek, mít dítě. Ti chlapi jsou opravdu lenoši. A to nemluvím o tom svém. Je ve věku, kdy už by měl mít v hlavě jasno. Ale on je prostě v pohodě.

luckamb
8. říj 2008

kytičko: já jsem teď ve fázi že mimčo chci opravu hodně a s chlapem, který o dítěti ani neuvažuje a nechá svojí mámu doma přerovnat naše věci bych fakt nevydržela. Ale každý člověk má jinou povahu a co jeden nezkousne jinému nevadí.

kyticka81
8. říj 2008

Tak to máte asi obě dvě pravdu. Asi jsem ji nechtěla slyšet. A jednoduché to opravdu není. Děkuji vám za rady.Dám mu nějaky čas na to, aby už začal přemýšlet. Buť a nebo.Tak

luckamb
8. říj 2008

Držím ti palce 🙂 😉

kyticka81
8. říj 2008

Fakt moc díky. Proto se s ní nechci seznámit, protože bych ji asi vyhodila i s tím nábytkem 😀

kyticka81
8. říj 2008

Děkuji

tercie
8. říj 2008

Kytičko je to jen o tom, co doopravdy chceš... jaký si to uděláš, takový to máš, a jiná filozofie na to neplatí... pakliže by ses to nerozhodla tolerovat.. pak ale riskuješ, že skončíš v Dobřanech...

kyticka81
8. říj 2008

Měla jsem něco udělat už dávno. Nikdy jsem na něj netlačila. Děkuji tercie 🙂

luckamb
8. říj 2008

Pak nám napiš jak si dopadla 😉

kyticka81
8. říj 2008

To je jasné 😉