Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

zuztek
27. srp 2010

inak ten kto bral doxybene, stacia 2 tyzdne, alebo lepsie 3?

raza
29. srp 2010

zuztek - to ma mrzí.. jaby som mala vedieť výsledky zajtra, tak dám vedieť.

svoba
30. srp 2010

Ahoj, chci se zeptat: když jsem já negativní na ureu, má smysl, aby chodil na vyšetření i manžel? nechci ho tam hnát zybtečně. přeci jen je to pro chlapi asi hnus. díky za odpovědi!

raza
30. srp 2010

ahojte. No, tak tie výsledky už zase meškajú, tak až o týždeň.. a to mi dnes začínajú plodné dni, smrk.. 😒
svoba - mne bolo povedané, že u nás (myslím v mojom meste) testy mužom ani nerobia. okrem toho, ako tu všetci písali, u muža sa vzorky odoberajú horšie a nie sú také spolahlivé. takže asi len ty.

zuztek
30. srp 2010

baby, aj ked vam vyjdu vysledky negativne, dajte si to zopakovat po 2-3 mesiacoch, pre istotu... 🙄

svoba
31. srp 2010

díky za odpovedi! já se radši celé léto ani nešla vykoupat (po potratu jsem samozřejmě musela chvili počkat), jak se bojim dalšího potratu.

svoba
31. srp 2010

pro ty, které potratily, koknete na idnes-ona-zdravi. je tam o potratech nový článek. docela zajímavý nový výzkum 😉

jonas17
31. srp 2010

@svoba môjmu mužovi testy nerobili.moja lekárka mu odporúčila, aby si tiež vybral antibiotiká, tie isté, čo ja. tak sme ich brali naraz. asi to zabrala, ked sme otehotneli. 🙂 držím palce!

svoba
31. srp 2010

@jonas17 - děkuju! a když jsem já negativní, tak nemusim brát atb, ne? Snad se zadaří i nám 🙂

raza
31. srp 2010

jonas17 - to vám moc gratulujem, dúfam, že aj nám to tak výjde . 😉

jonas17
31. srp 2010

@svoba ked si ty negatívna, tak asi to muž nemá, nie? vraj ženy to dostanú skôr od muža. prečo sa tým zaoberáš, ak to nemáš?

ináč, zaujíma ma, či máte podozrenie, alebo, čo vám povedali lekári, kde ste ureaplazmu chytili. My sme si s manželom 100% verní, sme spolu už 20rokov, proste, veríme si.ale v tom období sme boli na termálnom kúpalisku v Maďarsku, tak si myslím, že jedine tam som to chytila. aj lekárka mi to povedala, že odtiaľ si to ženy nosia.

svoba
31. srp 2010

@jonas17 - protože jsem potratila a dlouho jsme se snažili. proto jsem se nechala testovat. logicky! prý to může člověk dostat z bazénu, z plážových lehátek, ...

jada1
1. zář 2010

Ahoj Zuztek, to ma mrzí ☹ . My sme s manželom brali doxyhexal 20 dní. Každé ráno jednu tabletku. Lekárka mi kázala prísť na kontrolu o 3 mesiace od začatia užívania liekov. Aj som sa čudovala, prečo tak dlho, keď vy ostatné ste chodili na kontroly po mesiaci a tak, ale teraz tomu už chápem. Ja som mala výsledky zo sterov negatívne a čakám ešte na krv, ktorej vyšetrenie trvá mesiac ☹ , mala by som ich mať na budúci týždeň. Keď som si minule bola u lekárky pre výsledky, tak som sa jej pýtala, či má dobré skúsenosti s týmto liekom na túto diagnózu a povedala mi, že toto je najúčinnejšia liečba a takmer vždy zaberie. Ty si brala aké antibiotiká? Nepamätám sa a nechce sa mi to hľadať v predch. príspevkoch.

zuztek
1. zář 2010

@jada1 predtym sme brali kombinaciu Summamed+ciprofloxacin, teraz mame doxybene tiez na 20 dni, tak dufam ze to zaberie... tie 3 mesiace do kontroly ste ani nemali sexik? ci len s ochranou?
@jonas17 my sme si tiez verni, uz 13 rokov, takze viem ze sme to museli chytit niekde v bazene, inak roky som nebola v ziadnom bazene, az minuly rok 2x vratane teplej virivky, doteraz to lutujem 😒

jada1
1. zář 2010

Zuztek, tak držím palce a myslím, že doxybene určite zaberie, je to v podstate to isté ako doxyhexal. Sexík počas brania liekov nebol žiadny, potom len s ochranou a vlastne doteraz s ochranou, kým nebudú aj výsledky z krvi, tak mi to nakázala doktorka 🙂.

jonas17
1. zář 2010

@zuztek neboj, určite sa vám zadarí. ja som dovtedy nemala nikdy& žiadne baktérie, žiadne gyn.problémy, ale v tom období som mala stres, strašný, tak asi som bola málo odolná a vtedy som to chytila. a vidíš, dnes máme malé bábätko, onedlho bude mať pol roka. 🙂

jada1
2. zář 2010

Ahoj @jonas17, môžem sa ťa spýtať po akom období po liečbe sa ti podarilo otehotnieť? Vidím, že aj ty už máš veľké deti a teraz malé bábätko 🙂 , to je milé. My sa tiež pokúšame po rokoch o druhé bábo. Tlačí ma ale ten môj vek. Ty máš koľko rokov ? 😉

jonas17
2. zář 2010

@jada1 ja mám 38. 😝 ale cítim sa na minimálne o 10 menej 😝

tak u mňa to bolo zložitejšie.ja ked som zlomila manžela na dalšie dieťa, čo mi trvalo 8! rokov, tak sme mali samé zdravotné problémy. 🙂 viem to presne po mesiacoch.v apríli sme sa začali pokúšať, dva mesiace sa nedarilo, tak mi urobila dr. test a vyšli tie urea.po dalších dvoch som mala prísť, ak by sa nedarilo, samozrejme , po liečbe, a medzitým som si dala vybrať hrčku z prsníka, ktorú som tam mala 10 rokov, ale kedže som chcela otehotnieť, tak mi ju odporúčali vybrať.tak zase sme museli čakať 3 mesiace, kým začneme opracovať na dieťati. ale, medzitým, som musela ísť na operáciu obličky, lebo som dostala zápal a zistili mi hydronefrozu,po operácii po dvoch mesiacoch vyšlo najavo, že tá oblička aj tak nepracuje a ked chcem otehotnieť, musí von, lebo by mi mohla spôsobovať počas tehotenstva problémy.takže som 2. mája prišla po odstránení obličky z nemocnice a 13.júna som mala poslednú menštruáciu.číže som po tých operáciách hned otehotnela.
ja si myslím, že všetko má svoj čas.ked som si toto všetko pretrpela, podotýkam, že všade som s každý lekárom rozoberala, že chcem ešte dieťa, že ma tlačí vek a nemôžem čakať na operácie v poradovníku, všetko sa dalo urýchliť,ináč, všetci boli ústretoví, všetci sa tešili a medzi sebou rozprávali, že aké pekné, že chcem otehotnieť a tak, myslím, že aj toto mi pomohlo, že nikto nado mnou nelámal palicu.proste ja som príklad, že ked veľmi chceš, tak to vyjde. a nebudem ti rozprávať, že som všade hovorila, že toto bude dievčatko 😀 .
držím ti palce.
a ešte, ja som tie potvorky nemala asi dlho, tak nemohli narobiť šarapatu, pretože chodievam pravidelne na kontrolu ku gynd. a moja robieva tie testy.ja asi pamätám, že sme vo februári v ten rok boli v Tapolci a už v júni mi ich našli.

jonas17
2. zář 2010

ináč, ja som brala úplne iné antibitiká, aké tu uvádzate. neviem si spomenúť na názov.ale začinali na Z, asi.

jada1
2. zář 2010

@jonas17 uf, tak si toho podstúpila dosť, ale výsledok bol super, tak to stojí za to 🙂 .Ja mám už 39. Máme 20 ročného syna a keďže sa pokúšame už dlhšie, zmenila som lekára, ten ma poslal na všelijaké vyšetrenia a našli mi tú ureu. Iné problémy nemám, ani manžel. Spermiogram mal super. Lekár bol tiež zlatý, myslela som, že keď mu poviem, že v mojom veku chcem ešte dieťa, tak ma pošle kade ľahšie. Ked som mu povedala svoj vek, len mi povedal, že nevyzerám na toľko a že 39 na dieťa nie je žiadny problém 🙂. Tak som z tadiaľ odišla s takým dobrým pocitom. Čakám ešte na výsledky krvi a ak budú ok, tak hopky šupky na to 🙂, ak nie, tak ma porazí, lebo od mája máme túto pauzu ☹.

zuztek
2. zář 2010

jeeej baby, to je pekne ze ste sa v takom veku rozhodli pre babo 😵 ja sa tu popri tych vsetkych snazilkach citim staro, a to mam 29 😀 tak som pri vas trosku omladla 🙂

jonas17
2. zář 2010

našťastie, aj mne hádajú menej, v pôrodníci a vlastne všade, sa ma pýtali, či je to moje prvé tehotenstvo...okolo mňa je plno žien v mojom veku s malými deťmi 🙂
ja som skoro začala a tak sa ešte necítim, aby som po večeroch sedela sama s manželom..naši chalani už nás takmer nepotrebujú...

jonas17
2. zář 2010

@jada1 to sa ešte dlho nesnažíte, sa neboj. v našom veku to už nejde raz-dva.
moja 41-ročná suseda tiež teraz otehotnela, ide to, neboj.

jada1
2. zář 2010

@zuztek jojojoj ty si popri nás mladica 🙂 .
@jonas17 teraz je to nejaké in mať v 40 bábo 🙂. Presne ako píšeš, náš mladý chodí na výšku, takže je väčšinou na intráku a my s mužom sami dvaja v dome 🙂 . Cítime sa mladí a určite by sme to zvládli. Veštica mi vyveštila, že budem mať ešte dcéru, tak mi držte palce baby, aby nám to vyšlo 😉

jonas17
3. zář 2010

@jada1 nikdy mi nešlo o to, či je to in. Stále som chcela tri deti a hlavne, mi chýbala dcéra. Predsa je to iné. Dnes sa rodí veľa detí, lebo rodia aj naše rovesníčky, ktoré doteraz robili kariéru a aj mladé, ale je to super, že? Myslím si, že "vonku sú ľudia ústretovejší k matkám a bábätkám. Boli sme teraz v Chorvátsku a cestou sme sa zastavovali kade-tade, či na pumpách, alebo v obchodných domoch, všade som cítila pochopenie, všade boli prebaľovacie pulty, kto pozrel na malä, bol milý..mám len príjemné zážitky..

svoba
3. zář 2010

já byla letos v lázních léčit neplodnost. mezi svýma kamarádkama si připadám stará na dítě (bude mi 29), ale tam jsem poznala 40letou "holku", která vypadá úžasně na svůj věk a myslí stále jako mladá a ted teprve dospěla k dítěti. je to asi jen v hlavě. i když dnes trochu lituju, že jsme se nezačali snažit dřív. třeba by to šlo hned ...

jada1
3. zář 2010

@jonas17 ve´d ja som to tak ani nemyslela, že zaobstarať si dieťatko v 40 + -, zato, že je to in 🙂 . Len som tým chcela povedať, že plno báb teraz rodí po 30 svoje prvé dieťa, veková hranica sa proste posunula a je veľa aj prvorodičiek aj vo veku 40. Ja z môjho okolia tiež poznám plno žien, ktoré majú ešte diťatko v 40-ke a keď počujem tie reči okolo, že bože tá má teraz dieťa, tak na to poviem s úsmevom na tvári, že je to teraz moderné 🙂 Teraz je proste taká doba, že ženy sa o seba starajú a vyzerajú dobre aj v tej 40-ke 🙂 a malé detičky im pristanú .Keď človek po tom bábätku túži a je jedno či má 30 alebo 40 má ho mať, lebo bude určite vychovávané s láskou.Preto si držme palce, my čakateľky 🙂

jonas17
3. zář 2010

@jada1 😉

basa22
4. zář 2010

Ahoj - zuztek, bola som dlho na dovolenke, tak docitavam, ako je to mozen ze si opät pozitivna, to je jedna hnusna pliaga. Ja som stale pozitivna, moj lekar je uz zo mna hotovy, poslal ma zase na infektologicke, tam mi lekarka povedala, ze to nieje nejaky vazny problem a ze si to preberie s viacerymi lekarmi a tento tyzden co bude sa mam ozvat, tak to som zvedava co mi povedia. pre mna to je velky problem ked uz vyse roka som pozitivna a mam aj cyto zvysene z toho zapalu, a chceme babetko..... ☹

zuztek
4. zář 2010

@basa22 zboznujem reci, ze to nie je vazny problem!!! 😠 samozrejme ze je to velky problem, ved chceme babo, a s ureaplazmou je to nie len tazke, otehotniet, ale aj rizikove, lebo zvacsa to konci potratom... a potom ta cytologia, tiez ju mam zhorsenu, nehovoriac o tych neustalych problemoch s mocovymi cestami... som teda zvedava co ti povedia, potom napis 😅

no, ja si to ze som bola negativna vysvetlujem tym, ze mi vtedy bral vyter z posvy... no a loziska ureaplazmy su hlavne v krcku (preto to aj zhorsuje cytologiu) a v mocovej rure... az ked vysla zla cytologia, robil vyter z krcka, na HPV a pre istotu aj ureu, a bolo to tam 😒 ja len dufam ze ten doxybene zabiere, lebo inak neviem co bude dalej...