Už to neovládám (snad porucha příjmu potravy?)

hadiustknuti
1. bře 2017

Už to neovládám !

Doma jsme měli dost problémů..ale o to teď nejde. Nejsem spokojená se svou váhou a při tom jsem už údajně pod normou. Chodím i schválně zvracet. Ale musím !! Nechci na žádný ozdravný pobyt nebo k nějakému psychologovi protože by se mi snažili "pomoct" a byla bych hned tlustá..A rodině to samozřejmě taky říct nemůžu ani přátelům. Spíše se bojím že to, že jím max. 3× denně, ztrácím a cvičím co nejvíc to jde, tak že to nebude stačit....jak by jste mi poradili. Chci vaše názory..prosím.
Ps: mám i strach kvůli tomu že jsem přestala mít měsíčky..

hadiustknuti
autor
2. bře 2017

@nafuka ani ne že by zakazoval jídlo..např. když jsem si chtěla osladit čaj medem tak řekl že je tety..A takový věci. Jenže doma nejí nic jiného než sama sladká smazena a prostě nezdrava jídla..A např. Ani tofu které stojí pár korun mi koupit nechtěli..prostě nic. Takže jsem doma jedla jen třikrát denně ovoce..A pak jsem se začala pozorovat a zjistila jsem že nejsem spolojena se svou váhou..že bych měla zhubnout. A ve školní jídelně..moc nejim. Spíš vůbec..A dřív..šla jsem to rovnou vyzvracet. A kolikrát ne naschvál. Bylo mi prostě už tak špatně nebo jsem měla průjem.

nafuka
2. bře 2017

@hadiustknuti to je dost blbý.měli by se nad sebou zamyslet.

biedronka10
2. bře 2017

@hadiustknuti rozumim, to jsou ty hlasy v hlave, ktere rikaji musis a musis zhubnout jsi tlusta a podobne nesmysly. Menstruaci mi rozhybali umele praskami ve 20 a prirozene jsem ji zacala mit po 22 roce, dodnes a to je mi 25 jsem musela brat leky protoze mi ms nechodila treba 3 mesice. Nasledky zdravotni mi zustaly, mocovy mechyr mam ztenceny diky anorexii, tak litam casteji. Ale vis co, ted cekam v brise maly zazrak a to mi lekari rikaly, ze budu mit problem otehotnet. Diky tomuto demonu jsem 3x prodelala silny zanet vajecniku. Ale zazrak se proste stal. Takze, nez abych hubla a blbla radsi si ten zivot budu uzivat.

hadiustknuti
autor
2. bře 2017

@nafuka to ano..Ale..něco k jídlu pořád mám.

hadiustknuti
autor
2. bře 2017

@biedronka10 tak to vám blahopřeji. Ať v vše dobře dopadne.

biedronka10
2. bře 2017

@hadiustknuti a tibe taky 😉 pamatuj, lidi stastna budes proto jak ten zivoot budes vnimat, ne proto jak vypadas.

sarkar
3. bře 2017

@nafuka je pardon, já se v tom nějak ztratila 😝 Ale autorka si to už našla 😉

sarkar
3. bře 2017

@hadiustknuti jak víš, že by nepomohli? Jsi věštkyně? Třeba naopak máš kolem sebe někoho, o kom si myslíš, že je ten poslední, kdo by ti pomohl, ale on je možná naopak právě ten jediný, kdo ti může pomoct. Lidi jsou různí, někteří si třeba nosí podobné tajemství, je spousta žen, které si prošli poruchou příjmu potravy nebo i domácím násilí a ty to o nich třeba vůbec nevíš...a třeba tihle lidi by mohli být ti, kdo ti pomůžou, protože vědí, jak těžký to je. Čtu, že máte problémy v rodině, táta je nemocný apod., no nemáš to lehké a už asi i vidím důvod tvého problému, myslím, že už jen ty rodinné problémy by štvaly mnohem starší ženský, chce to fakt hodně síly a pomoc někoho zvenčí. Uvědom si, že ty jsi ta jediná, kdo je zodpovědná za svůj život a buď ta, kdo svůj život řídí, nehraj si na oběť někoho jiného.
Tohle by se nemělo stávat...☹
Hodně štěstí!

kachnicky
3. bře 2017

Ahoj, ja jsem vylecena anorekticka 😉 Chtela bych ti rict, ze to co děláš, může vážně uškodit tvému organizmu, neni to jen o ztrátě menstruace, ale je to o tom že tvoje tělo postupně začne ochabovat 😕 Je to moc nebezpečné, lepe rečeno životně nebezpečné... Možná se ti to teď libi, ale postupně začneš ztrácet vlasy, budeš bledá(až popelavě bledá), chloupky na těle začnou hustěji růst, atd... Pokud ti někdo pomůže (pokud s tim neprestanes) tak v budoucnu budeš mít velký problém s metabolismem, tj.jednou se najis víc vaha ti rychle stoupne, pokud se najíš miň tak ti váha rychle klesne... U mě je to více jak 12let od doby co mě zavřeli do nemocnice na léčení a do teď mám zdravotní problémy, ale jsem ráda že jsem se z toho dostala, protože taková postava rozhodně sexy není.... Držím ti palečky, aby jsi se s tím co nejrychleji poprala a nestyď se za svůj problém 😉Posílám srdíčka

hadiustknuti
autor
3. bře 2017

@kachnicky právě toho se bojím..že teď rychle priberu

kachnicky
3. bře 2017

@hadiustknuti ne tak to neni.... nez se dostanes dohromady, tak budes rada za kazdy gram navic, jde to tezko, ale pak az budes mit normalni stravovaci návik a pujdes s kamaradkami treba na zakusek, hned je to znat a i naopak kdyz vynechaš treba odpoledne svacinu, opet je to znat.... Ale ted je potreba aby jsi zacala pravidelne jist a hlavne kvalitne, zadne prejidani, jen proste normalne zacit jist... Vaha ti rychle nestoupne to se neboj... kdyz budes chtit klido mi napis do zpravy, kdyz si treba nebudes s necim jista 😉

hadiustknuti
autor
3. bře 2017

@kachnicky dobře. Děkuji

nafuka
3. bře 2017

@hadiustknuti jestli budeš mít v budoucnu rodinu tak budeš potřebovat hooodně energie.Držím ti palečky a přeju štěstí.🙂

pe.martina
3. bře 2017

@nafuka to z profilu nevidím, kolik jí je let 😉 ........ ale píšeš, že jí je 13 let a ztratila už menstruaci z nejdení?? Nebudu nikoho soudit, neznám jí ani její situaci. Ale fakt je jeden, rozhodně by měla navštívit doktora, jak kvůli fyzické, tak i psychické pomoci.

nafuka
3. bře 2017

@pe.martina jo a taky píše že rodina jí nezdravě sladké a smažené a ona to chce jinak, tak proto nejí.

bonulinka
3. bře 2017

@hadiustknuti Nečetla jsem vše, tak se třeba opakuji. Prošla jsem si tím ve stejném věku. Tančila jsem a jak se tělo přirozeně zaobluje, tak jsem podle prof. tance byla tlustá. No, nebyla. Doma to nebylo zrovna ok. Zvracení je cesta do pekel. Časem se přidaly změny nálad, soustavná únava, vynechání MS...Zkus si psát, co jsi za ten den snědla, měla bys mít vyvážený jídelníček. Pokud nebudeš jíst moc sladkosti ( ale trochu kvalitní čokolády - klidně, hlavně si to nevyčítej, po trošce se opravdu neztloustne ), vynecháš smažené věci a budeš jíst normální porce pravidelně ( 5 x denně - nesmíš mít pocit hladu ), cvičit, anebo jen chodit do přírody na procházky, tak se tloustnutí opravdu neobávej. Chce to i podporu rodiny, v klidu si s nimi promluv, ať začnete doma zdravěji vařit, společně sportovat. Držím palce !

la_amanita
3. bře 2017

Tohle podle mne nebude případ PPP jen kvůli vzhledu, ale především kvůli rodinné situaci, tedy jakési volání o pozornost a péči, které se @hadiustknuti za normálního stavu nedostává. Svěřila bych se rozhodně psychologovi, protože začít normálně jíst je jen jedna, a nikoli ta nejpodstatnější, součást léčby.

hadiustknuti
autor
3. bře 2017

@la_amanita jistě. Díky situaci v rodině to tak může působit. Ovšem kvůli rodině to není..snažím se to před ní spíše skrývat.

hadiustknuti
autor
3. bře 2017

@nafuka není to jen kvůli tomu..Jak už jsem psala..hlavně se mi nelíbí má postava..Ale to je jedno.........

nafuka
3. bře 2017

@hadiustknuti to není jedno,dospíváš a stává se z tebe ženská, měla bys mít ráda sama sebe a svoje tělo.

eva_marie
4. bře 2017

@hadiustknuti prosím té mladá ženo, jsi krásná a naprosto dostačující přesně taková jaká jsi. Nemusíš hubnout, nemusíš nikomu nic dokazovat. Dospívání není lehké a zvlášť když jsou nějaké trable v rodině, ale ty to zvládneš . Řekni to psychologovi určitě to s tebou probere pokud to nechceš říct mamce. Jsi perfektní už teď ne až budeš o kilo lehčí . Myslím na tebe

kristousenecek
13. bře 2017

Bože...!Když se zastavím zpátky je mi zle..!...Sem bývalá anorektička,která skončila několikrát na kapačkách,jen proto,že sem nezvládla problémy doma....Jestli chodíš k psychiatrovi asík k němu nemáš důvěru,když sním nechceš mluvit..!Chyba jedna....Taky sem si myslela,že mu nikdy nic neřeknu ale omyl....jedinej člověk s kterým sem mohla mluvit a za nic se neschovávat ani lhát sem nemusela....Zažila sem i to,že Brně na klinice kde se tahle nemoc lečí sem viděla holčičky a chlapce kterým není ani 12 let a řeší problémy s vahou??..!...Seber se a začni nebo skončíš tak,že ani tu rodinu mít nebudeš a nebudeš mít vůbec nic....!...

bachovy_esence_poradna
13. bře 2017

@hadiustknuti když se člověku nelíbí jeho postava, znamená to, že sám sebe nemá rád...
Tedy v podvědomí = nebudou mě mít rádi ostatní (nepřijetí skupinou je obrovský stresor).

A to je obrovský důvod k tomu, aby se člověk enormně snažil být "lepší" - v tomto případě přes omezování příjmu potravy...

bohužel ten pocit, že člověk není dost dobrý, že není krásný, hodný lásky atd. - ten nezmizí ani kdyby člověk dosáhl své vysněné postavy a vážil třeba 40 kg 😔

jediné řešení je podívat se na to proč člověk sám sebe nemá rád... jak vznikla ta potřeba být jiný...
a kořeny jsou z 99 % v rodině... později se mohou přenášet třeba do partnerských vztahů, ale kořen je v rodině... nedostatek pozornosti, pocit, že mě rodiče odmítají (nechtěné dítě nebo dítě, kterému je naznačováno, že obtěžuje, že je navíc, dítě na které rodiče nemají opravdu čas), někdy pocit že rodiče nadržují sourozenci (což může ale nemusí být objektivně pravda, důležité je to vnímání), případně "sebetrestání" se za to, že nefunguje vztah mezi rodiči... snaha být krásná, aby mě lidé měli rádi...

také snaha mít věci pod kontrolou... to je velký motivátor u poruch příjmu potravy.. pokud je doma neklid, napětí, člověk nikdy neví co bude za půl hodiny, pak se stává, že se hodně zaměří na to co pod kontrolou mít MŮŽE - váha, vzhled celkově, prospěch ve škole, věci v pokojíčku - celkově prostředí, to co nás obklopuje apod. (přehnané uklízení a kontrolování ostatních členů rodiny - objevuje se spíš u dospělých).

Pokud se to nedaří, můžou se dostavovat úzkosti, panika...

Někdy situace přehoupne spíš do zdravotních potíží (typicky snížená imunita, astma, potíže s páteří, trávením, spánkem, ...).

Každopádně nemá smysl snažit se držet vůlí něco co pramení v přehnané kontrole.
Naopak - je potřeba zjistit konkrétní příčinu a pracovat postupně s tím, aby se kontrola uvolnila, krůček po krůčku.
Vůbec to neznamená, že musí být člověk tlustý.
Jen to znamená, že svoje tělo uvidí reálně.
Při PPP je totiž vnímání těla opravdu posunuté. Je to asi jako kdyby si člověk vzal nějakou drogu a viděl realitu zkresleně...

Není to něco co je dobré brát na lehkou váhu.

V takových případech je jediná cesta k uzdravení:

krok 1 - uvědomit si a přiznat si, že mám problém
krok 2 - svěřit se někomu v okolí

Držím palce!

hadiustknuti
autor
13. bře 2017

@bachovy_esence_poradna
@kristousenecek psycholožce jsem to už řekla a ona na to, že počkáme do další schůzky co se mění...změnilo se jen to, že míň jím ( teda podle jiných )...a radši častěji zvracím..jenže nemužu to zastavit. asi to nemá cenu s ostatními už řešit, když mi nepomůžou. jen asi s tou psycholožkou, ale díky za nazory.

snehurka200
15. bře 2017

Měla jsem stejný problém. Problémy doma a tak, pak zvracení. K psycholožce jsem neměla důvěru, protože ani ona mi nevěřila, co jsem ji říkala o tom, jak to vypadá doma. Pokud nenajdeš odborníka, kterému budeš důvěřovat, pomůže ti nejlepší kamarádka nebo babička... Najdi si důvěrníka 🙂 pomůže ti