Velké hemoroidy po porodu

coolina
12. kvě 2018

Chci se zeptat nemate nektera zkusenost s odstranenim hemoroidu v sestinedeli? Tip na doktora, ordinaci, kliniku v praze kde by mne zbavili trapeni? Mam po porodu a bohuzel jak byl muj porod krasny a kratky svou dan si vybral muj zadek. Mam vytlacene hemoroidy asi tak o velikosti svestky a u korenu teto velke boule asi 5 uzliku coz budou nejspise te vytlacene zily a ja brecim do polstare a nevim co delat od bolesti. Nemuzu sedet, nemuzu stat, nemuzu chodit... Peklo nejvetsi, bolest takova ze radeji bych jeste 10x rodila nez tahle intezivni, nekonecni bolest. Nechci rady co jist cim mazat atd. vse opravdu vse mozne pripravky doma mam. V porodnici mi rekli, ze v sestinedeli se s tim nic neda delat, ze mi s tim nikdo nepomuze a musim cekat az se zatahnou, do konce sestinedeil budou pryc. S tim se nejak nedokazu smirit ze budu tak dlouho trpet. Uvitam kazdou radu, co s tim lze delat. Jsem zoufala😥. Dekuji.

efa1
12. kvě 2018

@coolina pokud jste z Prahy, doporučuju kliniku Chimare. Zkuste se s nimi domluvit, jsou moc vstřícní, je škoda, abyste místo radosti z miminka musela řešit tyhle nepříjemnosti. Pokud jsou Vaše potíže tak velké, nemyslím, že je úplně nutné čekat na konec šestinedělí. Ohledně proktlogie za sebe musím říct, že je lépe vyhledat soukromé zdravotnické zařízení a připlatit si. v Chimare je i lékařka, pro mě to bylo lepší, protože jsem stydlín😃 držím palce, ať je brzy líp!

lenkajan
12. kvě 2018

Taktéž doporučuji Chimare. Doktorka Paluskova je skvělá.

dodor
13. kvě 2018

Měla jsem je taky, přesně jak popisuješ. Brala jsem čípky, mast a dubovou kůru která mi nakonec zabrala nejvíc. Často umývat, udržovat měkkou stolici a netlačit. Bylo to peklo ale nakonec se zatakly sami a já nikam nemusela. Chce to čas a trpělivost.

herkules6969
13. kvě 2018

Měla jsem také, opravdu to dost bolí ☹ lituji tě, je to hrozné... Mě pomohlo koupit bylinnou mast a hodně to promazat a jakoby to zatlačovat pořád zpátky dovnitř.... Časem to splasklo po pár týdnech. Ještě jsem si celkově na ty rodidla dávala horkou koupel s několika vyluhovanymi sáčky Heřmánkoveho čaje, minimálně je to hojivé 😉

jeklovka
13. kvě 2018

Doporučuji přípravky Preparation H, jsou bezpečné i při kojení. A jako doplněk samozřejmě dubovku (gel nebo lavor, to už je jedno).

eva118
13. kvě 2018

Promazávat a zatlačovat zpátky, mě zmizely během šestinedělí.

green_chick
13. kvě 2018

K praktikovi pro detralex a budou pryc za 2 dny

coolina
autor
13. kvě 2018

Diky holky, vse co tady pisete vim a znam bohuzel nic opravdu nic nepomaha. Hemoroidy jsem si vytlacila uz prvnim porodem ale to co zazivam s nimi ted po druhem porodu je neco nepopsatelneho. Zadny cipek, zadna mast nepomaha, zadna uleva ani po tydnu mazani nepomaha.. Ja nemuzu absolutne sedet takze sedaci koupel z dubovky nepripada v uvahu prikladam alespon obklady z dubovky zatim se nic nedeje.
@efa1
@lenkajan diky za tip zitra tam budu volat uz melu z posledniho 😓

dancamich
13. kvě 2018

@coolina Detralex zabírá velmi dobře. Minimálně podle mě zmírní problém do těch sedmi dnů cca a bude to snesitelnější.

coolina
autor
13. kvě 2018

@dancamich davali mi ho v porodnici, myslim. Pokud to jsou takove male oranzove pilulky. Po prepusteni mi napsali recept jen na faktu cipky a dobexil h mast. Plne kojim tak mozna proto mi ho nechteli dal predepsat. Nevim no.

drlik
13. kvě 2018

Opravdu zkus tu dubovou kuru, nemusis sedet, kdykoliv to jde, namocit, otrit, nechat. Mnohokrat za den, v hrnku na vane, stale k dispozici, ale i tak se radeji poradit. Drz se. Prejde to.

zlorenka
14. kvě 2018

Mam dvanact dni od porodu,stejny problem jako ty, taky uz jsem hledala kliniku, ze sestinedeli nevydrzim. Faktu mast a cipky jsem mela z porodnice, tyden utrpeni a pak nejvic pomohlo koupit si dubovku sedaci koupel, uvarit pullitr a mam to v misce na zachode (denne varim cerstvou) a pokazdy jsem si byla odskocit, jsem do toho namocila toaletak a omyla cely spodek. Desatej den prestaly bolet, pomalu se zatahujou.

xxx3d
14. kvě 2018

@coolina ahoj, vím, žes psala, že nechceš žádný masti, ale doporučení na kliniku, nicméně, já jsem měla po porodu podobné obtíže jako ty, bolest... nepopsatelná, v podstatě jsem nemohla ani chodit, sedět... o tom jsem si mohla nechat zdát. Pak mi manžel z lékárny přinesl Preparation H mast, a do dvou dnů obrovská úleva, do týdne byly pryč. dělají i čípky... to ale nevím, mě pomohla mast.
https://www.lekarna.cz/preparation-h-1x25gm-mas...

zlorenka
14. kvě 2018

@xxx3d cipky jsem zkousela jeste pred porodem a zadny zazrak 🙂

gabosss23
27. srp 2019

@coolina prosim, ako si vyriesila svoj problem? Dakujem za odpoved.

herkules6969
28. srp 2019

Ahoj, ženy 🙂 mám po porodu- Holčička 4, 050 přirozeně 😀 Hemeroidy se opět dostavily a ještě větší :-/ V porodnici mi doporučily - často se sprchovat vlažnější vodou , třeba 3x denně hned namazat Faktu mastí+ zavést Faktu čípek (obojí změkčují) …… Dále jsem si nechala dát nějaký přípravek na změkčení stolice a ráno a večer jsem dostávala čípek na bolest (ten byl tedy úžasný, nic jsem necítila a jde i při kojení) a musím tedy říct, že za pár dní bylo po problému už za 4 dny bylo lépe výrazně ….doma jsem mazala jen Faktu mastí a do 14 dnů to zmizelo úplně a to jsem se toho bála hrozně, u prvního mimi jsem trpěla úplně u všeho s tímto problémem 🙂