Výsledek cytologie. Máte podobnou zkušenost, prosím?

xyz30
18. dub 2022

Hezký den.
Před pár týdny jsem byla na roční preventivní prohlídce u gynekologa.
Byla mi provedena cytologie a vzhledem k mému věku 35 let i HPV screening.
Bohužel mi po pár dnech psal MUDr. zprávu, že stěr vykazuje lehké buněčné změny ASC-US a že je třeba stěr po 6ti měsícich opakovat.
Později jsem se pak dozvěděla, že HPV screening vyšel negativní i přesto mám ohromný strach. Máte prosím někdo podobnou zkušenost?
Muže cytologii ovlivnit i to, že pár dnů před prevencí jsem prodělala nějakou virozu?
Moc všem děkuji za zkušenosti.

lencaa11
18. dub 2022

@xyz30 měla celý život cytologii v pořádku a až díky tomu HPV testu (35+) se přišlo na to že mám HPV 45 jeden z hodně agresivních víru (ktery způsobuje rakovinu delo.cipku) byla jsem na vyšetření COP tam už byli vydet změny na čípku tím pádem konizaci čípku výsledky z histologie CIN 2 -stredne těžká u vás je to jen o sledování 6 měsíců že tam je jen nějaký zánět od něčeho pokud máte HPV negativní je to ještě lepší tím pádem vás budou sledovat doporučila bych posílit imunitu + https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa... hodně pomáhá na zlepšení

xyz30
autor
18. dub 2022

@lencaa11 Děkuji moc za zprávu. Ano, ano, screening na přítomnost HPV vyšel negativní o to větší bylo mé překvapení, když cytologie vyšla ASC-US ( nikdy dřív jsem žádné problémy neměla).
Je tedy pravda, že opravdu pár dnů před prevencí jsem prodělala nějakou virozu ( únava, bolest svalů a v krku). Nevíte, zda by to případně mohlo mít vliv i na výsledky cytologie? Můj lékař není nikterak sdílný.....jediné, co jsem se od něj dozvěděla je to, že mám zavádět Papilocare gel, tak zavádím☺️ plus tedy beru ještě Inodal Women.

lencaa11
18. dub 2022

@xyz30 myslím že to na to vliv nemá a je super že už zavadite gel a vytamini to hodně ženám pomohl a stav se jim zlepšil samozřejmě kdyby se to nějak nezměnilo třeba do roka + - tak si lékař navrhne konizaci což je zákrok který se odebere ten nemocní čípek a většinou je klid už ...

goovana
18. dub 2022

@xyz30 ano mě vyšel taky AS-CUS ( po prvním porodu) po 6 měsících kontrola a naprosto v pořádku

amazonkajanik
20. dub 2022

@xyz30 mě ASC-US vyšel před léty, ještě při klasické cytologii na sklíčko. Pak kontrola s odběrem do tekutiny a vše v naprostém pořádku. Od té doby nic a tu cytologii do tekutiny dělá má nová doktorka automaticky bez ohledu na to, že není hrazena z pojištění, ale je průkaznější...

sasui1
21. dub 2022

Mela jsem stejnou zkusenost jako
@goovana taky byl horsi nalez po porodu ale na kontrole za pul roku vse v pohode 😉

xyz30
autor
21. dub 2022

@amazonkajanik Děkuji moc za zprávu. Mě doktor dělal klasickiu + mi bral ten stěr na HPV....
Kéž by to bylo jako u Vás a příště bylo vše v pořádku. 😊

xyz30
autor
21. dub 2022

@sasui1 já mám po posledním porodu 7 let, takže tím to způsobené u mě rozhodně není. ☹️😅
Pořád se upínám k té viroze i když to je asi blbost... 😏 ☹️

lencaa11
21. dub 2022

@xyz30 tím že máte HPV negativní je pro vás úplně bezpečné jasné že nic vážného to není ten nález to máte je jen opravdu na sledování může mít více věcí když není HPV negativní může to bejt změna jídla ,strest ,hormony atd v laboratoři by poznali zda je to vážnější a šla bys te na dřívější kontrolu nebo na dovyšetření

amazonkajanik
23. dub 2022

@xyz30 jinak co jsem se tenkrát dozvěděla, tak ASC-US říkají všemu, co nejsou schopni přesně určit. A převážně to bylo u klasického stěru na sklo. Můj chlap tenkrát plašil a zároveň si neodpustil si rýpnout do mého předchozího promiskuitního způsobu života. Ale že si musel vynutit styk před kontrolou a to způsobilo zkreslení výsledků, to mu došlo až po tom, co jsem mu to vysvětlila, když vyšly ty další stěry v pořádku...