Za jak dlouho jste otěhotněly při užívání Letroxu 50?

verka_9
10. únor 2015

Zdravím Vás,
ráda bych se s Vámi poradila a případně získala informace od někoho, kdo má stejnou zkušenost jako já. S manželem se snažíme o miminko cca půl roku, 2 krát jsem zřejmě otěhotněla (testy vycházely slabě pozitivní) ale mimi se prostě nikdy neudrželo. Přešla jsem i k jinému gynekologovi, který mi udělal testy z krve a zjistil, že mám sníženou funkci štítné žlázy. Cca před 3 týdny jsem začla brát Letrox 50 na štítnou žlázu, MS mi už měla dorazit před nějakými 5 dny a stále nic, dělala jsem si těhotenský test, na jedno byl vidět slabý duch na druhém bych řekla, že asi nic. Můj hlavní dotaz je, jestli máte někdo takovou zkušenost a po jak dlouhé době se Vám povedlo otěhotnět, když jste začaly užívat prášky na štítnou žlázu? Děkuji za odpověď. 🙂

lavita
10. únor 2015

já když se mi operaci srovnaly hormony, ( mám šž uplně pryč) tak jsem otěhotněla prakticky okamžitě 🙂 tak hodně štěstí 🙂

mabe
11. únor 2015

@verka_9 ja mam taky hypofunkci. byla me zjistena po dvou potratech, trvalo to pul roku nez jsem hormony mela uplne v pohode a byla tehu, ale na kazdou to reaguje jinak. pak jsem byla zkontrolovana hneda při zjisteni tehu a v tehu několikrát se me zvedaly hormony, po porodu zase snizily. drzim palec, at to brzo vyjde. 😉 😉

vrabcak0007
11. únor 2015

já teda netuším po jak dlouhé době, protože jsem letrox brala už asi 2 roky než jsme začali "pracovat" na synkovi, ale asi to opravdu bude individuální....u každého se to srovná trochu jinak...a 50 je dobrý..já brala 75 a otěhotněla jsem v pohodě..při těhotenství mi přidala po testech na 100 a celé těhotenství nebyl ohledně tohoto žádný problém...
jen jestli to bude opravdu těhotenství (držím palce), uvidíš při dalším testování dnes i zítra ráno - to ti potvrdí... tak co nejdřív upalovat znovu na tu endokrinologii, aby ti přidali dávku 😉

michalusenka
11. únor 2015

ja mela zvysenou funkcni, sla ted v rijnu na operaci (vyndana zlaza a beru letrox, pry mam ted snizenou funkcni) a teprv pred tydnem sme se zacli snazit, takze sem taky zvedava protoze na operaci sem sla s tim abych problemy pri otehotneni nemela

sunshine125
11. únor 2015

@verka_9 Ja otěhotněla po 3letech,ale o mimi jsme nijak nebojovali,proste to nechavali osudu. Tehu v pohode,mala je zdrava. Ale ted kvůli vysokému TSH (18,ale už nevím čeho 😀 ) po potratu mi další dite zatím nedoporučila :( No hlavne ty leky BER!!! Na lacno a 20min před jídlem,to je dulezite,jinka je to jak kdyby sis leky nevzala. Taky se porad s dr. o uzivani tehu vitaminu s jodem,pokud se zadari (opravdu drzim palce).

leniczka23
11. únor 2015

@verka_9 Prášky na štítnou žlázu beru od 16 a po vysazení antikoncepce jsem otěhotněla do 4 měsíců,těhu naprosto v pořádku,jen tě budou kontrolovat a určitě ti zvednou dávku..zkoušejte dál..uvidíš jak to vyjde teď..držím palce

irena1111
11. únor 2015

@verka_9 já mám sníženou funkci ŠŽ už od puberty, beru Euthyrox. Mám dvě děti a obě se zadařily hned na první pokus.

whitelilith
11. únor 2015

Sníženou funkci mi zjistili, až sem byla těhotná. Do té doby jsem o tom nevěděla. Otěhotněla sem druhý měsíc 🙂

werunqa
11. únor 2015

Já mám sníženou funkci ŠŽ už pár let a na otěhotnění to nemělo vliv.Brala jsem Letrox 50 a pak Euthyrox 50 a ten beru dodnes. Máme dvě krásné děti 😉 .

polaks
11. únor 2015

@verka_9 Mám hypothyreózu 8 rokov,vždy keď som chcela otehotnieť,šla som za Dr,urobil kontrolné testy a keĎ bola hladina hormónov v poriadku,tak sme sa na to dali,deti sa nám podarili vždy na prvý krát,teda až na toto posledné,to sme "robili" 3 mesiace...S Dr. som bola dohodnutá,že keď zistím,že som tehotná,sama si navýšim lieky o dávku,ktorú mi samozrejme určil on.Po zistení tehu,som hneĎ volala a objednala sa na odber.Do zistenia výsledkov som brala dohodnutú navýšenú dávku,po krvných testoch ju buď doktor ponechal,alebo podľa potreby upravil,počas tehu chodím na endokrinológiu každé dva mesiace na odber,aby sme ustrážili správnu hladinu,ktorá sa počas tehu mení.
ŠŽ nemá až tak vplyv na otehotnenie samotné,ale na správny vývoj mozgu dieťatka.Ak je málo hormónu ŠŽ plod sa správne nevyvíja..je dôležité sledovať hladinu hormónov pravidelne..

verka_9
autor
12. únor 2015

Já už jsem z toho trochu bezradná, MS stále nikde, testy jsou takové HOOODNĚ slabé, takže nevím. Každopádně děkuji za Vaše zkušenosti a informace, třeba to nakonec dopadne dobře.

espada
12. únor 2015

@verka_9 Léčím se na hypofunkci skoro 20 let. Řekla jsem své endokrinoložce, že chci těhotnět, udělala mi prohlídku, zjistila hladinu hormonů a když řekla, že je vše v pořádku, šli jsme do toho. Otěhotněla jsem pri druhé ovulaci a ro jsme při té první ani snad nebyli spolu, páč jsme to nějak nepočítali a nechali tomu volný průběh. Takže hned. Jak jsem to zjistila, volala jsem doktorce. Objednala si mě podle tt a udělala znovu testy. Pak mi zvýšila nepatrně dávku a přidala jód. To jsem měla až do skončení kojení. Po šestinedělí znova kontrola. Pak po skončení kojení. Takže pokud tě poctivě sleduje doktor, neměla by to být žádná překážka. Hodně štěstí.