Začátek 6. měsíce těhotenství - kolik jste přibraly?

kikidii
29. zář 2016

Ahoj holky, ráda bych měla srovnání, kolik jste přibraly do začátku 6. měsíce? Sestřička u doktorky mě sprdla, že jsem přibrala 6 kilo a naznačila mi, ať nežeru. Přitom jím pořád stejně jako před otěhotněním. Nikdy jsem nedržela diety, mohla jsem sníst, co jsem chtěla a v jakémkoli množství, dortíky, čokošky, no cokoli, a nikdy jsem nepřibrala. Je fakt, že teď mám na sladký velkou chuť, ale nemám pocit, že bych toho snědla výrazně víc než dřív. Měla jsem 51 kilo na 160 cm výšky, což mi přišlo, že bych mohla klidně ještě přibrat, abych vypadala dobře a nebyla moc hubená. Takže teď mám necelých 57, přijde mi, že se mi zvětšilo jen bříško a prsa, což je pochopitelné, ale ostatní části těla jako zadek, stehna, ruce mi přijdou v poho. Ani nemám takový ty "mišeliny" kolem pasu, co má spousta holek a to ani nejsou těhotný 😀 Celý rok se těším na vánoční cukroví, a rozhodně nevydržím se na něj jen koukat 😀 sestřička mě ukamenuje 😀

magdanaty
29. zář 2016

Pokud si pamatuji, v 6. mesici jsem pribrala 3-4kg...ted jsem v 9. a nahore mam celkem 8 🙂 A jim, na co mam chut, sladke nevyjimaje..

mandala
29. zář 2016

Haha, tak to jsem měla už minimálně 10 kg, ke konci jsem přibírala už méně, 6 kg mě přijde úplně v pohodě 🙂

g_m
29. zář 2016

Já přibrala hodně ze začátku a v 6.měsíci jsem měla, myslím, 7 kilo nahoře. Nikdo mi ale nic neříkal, že by to bylo hodně nebo bych se měla krotit a to jsem byla i v nemocnici... Já pak už ale moc nepřibrala, když mrknu do průkazky, tak za poslední 3 měsíce cca 3kg. A to teda se láduju vším možným a miluju sladké...

adypro
29. zář 2016

Buď v klidu, já jsem v obou těhotenství přibrala celkem 25 kg a plynule od začátku, takže si myslím, že v 6. měsíci jsem měla rozhodně víc jak 10 kg! Nikdo mi nic neříkal, prostě to je dané genetikou. I když jsem se při druhém více hlídala, přibrala jsem stejně.
Ale 14 dní po porodu jsem měla dole 15 kg. No těch zbylých deset bude horších, něco zmizí samo a o zbytek se budu muset trochu snažit. Moje mamka i teta byly to samé.
Vůbec se tím nenech stresovat a užívej si těhotenství.

pajula123
29. zář 2016

Sestřička u doktorky je teda pěkná krá.. 🙂 Já měla nabráno 10 kg, do konce ještě dalších 9 potom, a to jsem měla už blbou výchozí váhu. Když jsem to já sama řešila s dr., jen se zeptala, jestli se přejídám, na to jsem řekla, že ne, no a ona že tím pádem není co řešit. Že by to vadilo jen kdybych se přejídala. Každé tělo jinak přibírá, jinak zadržuje vodu,... Mmch do půl roku po porodu bylo celých 19 kg dole bez toho, že bych se jakkoliv o to snažila.

cizinkaa
29. zář 2016

Mam zacatek sesteho mesice a nahore 6 kg. A vubec neresim. Narostlo bricho a prsa jinak nic. Jim podle hladu a chuti a neminim se nijak omezovat. 😉

kulihrasekzeleny
29. zář 2016

@kikidii jemom 6 :D taky jsem dostala zdupec do konce 4 mesice jsem pribrala 8kg taky ae nepreziram jim furt stejne. Mela jsem z toho, ale peknpou depku. Ted uz na vahu radej nelezu. Cekam az me zase sestricka zdupe na kontrole :D

amandee
30. zář 2016

Já jsem na začátku a mám nabráno 9kg🙂 byla jsem relativně hubená, měla jsem 49kg předtým a teď mi narostly prsa, zadek, boky a pak začalo až se vyvýjelo bříško :D

nazka
30. zář 2016

@kikidii máš krásnou váhu. Já jsem teda začala přibírat až od 6.měsíce,tak jsem měla tou dobou asi kilo nahoře a to bylo taky špatně 😀 na sestru kašli, máš to pěkný 😉

englerova14
30. zář 2016

@kikidii já teď i u prvního cca +7 kg, na konci u syna +17celkem. A vše prsa, bříško a zadek. Během 3měs. jsem byla zpět na předtěh.váze a během půl roka na -5kg. Každá to má jinak. Jedna těch x kilo opravdu nakyne, jiná to má jen v bříšku+zadržovaná voda. Na mně byla sestra u prvního taky hnusná, že to nesundám, chtěla po mně co jím...teď mám dr.jinou a dokonce mě pochválila, jak jsem štíhlá a mám to vše jen v miminku. Takže se na tu ježibabu vyprdni. Sama víš nejlíp, jak tvé tělo funguje a jestli to, co jsi nabrala je a nebo už není košér🙂

stastnablcha
30. zář 2016

ak si pamatam, 6 kil som prbrala a 2 mesiace 🙂 ja osm dala hore 25 pri kazdom.. priserne to bolo.. 6 je uzasne 🙂

cukricek123
30. zář 2016

Taky záleží, jaká je startovací výška a váha. Já mám na konce 21tt +5kg. S tím, že měřím 178cm a před těhu jsem vážila 67kg.

kikidii
autor
30. zář 2016

Tak holky, dík, potěšily jste mě 🙂 Je to moje první těhotenství a tělo funguje opravdu jinak než předtím, ale jak říkám, já vidím jen větší prsa, bříško a vyšší číslo na váze 😀 Snažím se teda teď omezit sladký, ale úplně vysadit ho nehodlám 😀 snažím se trochu cvičit, ale nijak závratně. No jinak informace od doktorky "To jablíčko si klidně dej, když na něj budeš mít chuť, ale jen půlku! Ovoce je dezert!", to mě rozsekalo. Kdyby viděla, co všechno jsem snědla dřív a neřešila jsem to 😀 A že prý se začíná víc přibírat ve druhé polovině těhotenství, takže když už jsem se takhle rozežrala, že si to teď musím víc hlídat.

cukricek123
30. zář 2016

@kikidii 😀 😀 to mi říct Dr. tak se mu tam vysměju 😀

kikidii
autor
30. zář 2016

@cukricek123 no já koukala jak puk 😕 a to mi nedávno přišel domů nutribullet, takže jsem si dělala každý den pitíčka - dvě jabka, tři mrkve, hruška; pak banán, jahody, borůvky... a pak se dozvím, že můžu půlku jablíčka 😀

cukricek123
30. zář 2016

@kikidii já žeru každý den marlenku či věnečky tak by mi mohl zkusit říct půl jablíčka :D :D :D

kikidii
autor
30. zář 2016

@cukricek123 😀 hm, dala bych si 🙂 zítra budu píct muffiny 😅 já jak nemám sladký, tak mám prostě pořád hlad 😀

cukricek123
30. zář 2016

@kikidii 😀 😀 Já mám hlad pořád i po sladkém :D Ale co :D

chloi
5. říj 2016

já jsem na začátku 6. měsíce a mám nahoře tak 6,5 kilo a doktorka teda nemá pocit, že to je moc.

kulihrasekzeleny
6. říj 2016

Holky vcera jsem byla na kontrole jsem v 19tt od zacatku tehotenstvi jsem pribrala 15kg ;(( dostala jsem peknou prednasku. Tak trapne jsem se dlouho necitila :( to vypada ze jen lezim a zeru od rana do vecera :( mam z toho zase peknou depku

amandee
13. říj 2016

Holky dá se nějak poznat jestli je to jen zadržená voda v těle? 🙂 🙂

marcela2222
13. říj 2016

6 kg je v pohodě, já měla 8 kg a nikdo mi nic neřekl a to je to teda na mě pěkně vidět, já jsem teda do těhu šla se špatnou startovací váhou, takže na konci budu mít asi 95 kg :( :D ale pak to teda pořádně roztočím a hodlám to hodit tak na 60 kg což bude veeelkej boj 🙂 :D takže žádný stres, každé tělo je jiné 🙂

blablabla26
15. říj 2016

Ta týden budu začínat 6. měsíc a nahoře mám 4 kg,takže si myslím,že 6 je optimální. Akorát taky dostanu asi vynadáno,protože ty 4 kg mi naskočily během snad 1 týdne,do té doby jsem neměla přírůstek na váze žádný.

carmilla
15. říj 2016

Proboha, do jaké ordinace to chodíš? Každý je přece úplně jiný a navíc, ty jsi měla poměrně nízkou "startovací" váhu...neřeknu, kdybys byla už na začátku těhotenství morbidně obézní, ale takový štíhlý holce vyčítat 6kg? To je teda přístup...Nejlepší je maminy pořádně vyschízovat, aby pak začaly držet nějaké "chytré" diety a skončilo to nejlépe předčasným porodem...

lucischa
20. říj 2016

Ty jo, krásných 6 kilo🙂 ja v prvnim tehu mela nahoře taky jen 6 kilo, ted čekám druhe jsem v 26tt a mam nahoře 10kg, doktor mi rekl, ze macatím 😀 , ale to bylo vsechno. Je pravda,ze jsem na rizikovce, takže krom chuze nemůžu delat nic a mam trochu obavu, kdo bude ty nabrane kila schazovat, ale snad to nejak pujde

misina01
17. lis 2016

Jsem 21.týden a nahoře mám 3 kg 🙂 tak uvidíme 🙂)

melek5
25. čer 2019

@kikidii jsem taky na zacatku 6mesice a shodila asi 5kg místo abych přibrala tak shazuji čekám šestou holčičku tak asi proto asi každé těhotenství je jiné nic si stoho nedělej vše necháš na sale😉😉🙂🙂😂😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru