Začínám být nervózní, 4 měsíc se pokoušíme o miminko

lusiana125
13. pro 2014

S manželem se pokoušíme o miminko, začínám být lehce nervozní...zkoušíme to 4 měsíc a nic...ted podle propočtů to mám dostat 27.12. tak doufám, že nám ježíšek nadělí dáreček 🙂 co vy? jak dlouho to trvalo? nebo trvá...menstruaci mám po 29 dnech, ale nevím jestli ovuluji...brala jsem antikoncepci 5 let...díky za rady a postřehy

polaks
13. pro 2014

@lusiana125 Prvé tri deti boli na prvý pokus.A teraz sa snažíme o našeho posledného potomka a práve začínema tretí mesiac snaženia.Tiež som mierne zaskočená,pretože som si myslela,že to bude na prvý šup,ako pred tým...no čo,už nie som najmladšia,tak to asi také ľahké nebude...

nita1984
13. pro 2014

@lusiana125 My jsme ve druhém měsíci snažení, HA jsem brala 15 let, podle ovu testů ovu probíhá přesně jak má... očekávaná MS 24.12. tak uvidíme...

@polaks jak nejsi nejsmladší????? Neštvi, já tedy stará rozhodně nepřipadám

lusiana125
autor
13. pro 2014

@polaks me budu 25 let...tak jsem myslela, že to půjde rychle...ale začínám mít z toho strach...tím, že pracuji jako učitelka tak je to pro mě ještě horší....když každý jsem s dětmi a už bych chtěla svoje ☹

bajana
13. pro 2014

@lusiana125 zdrave pary otehotneju v priemere za 6 mesiacov, sanca otehotniet v jednom cykle je cca 20%...takze nemas absolutne ziadny dovod na paniku...svoje by ti mohli napisat niekolkorocne snazilky (a ze su ich tu mraky!)...ja sama som cakala cca 2 roky
ak sa nebude darit rok, je treba zajst za dr. a dat si urobit hormonalny profil, sledovat si ovulaciu (doporucujem meranie BT, nie ovutesty) a partner na spermiogram...
este predtym ale treba nasadit kys.listovu a caj z kontryhelu, vysadit cigarety, obmedzit alkohol a "snazit sa" kazdy druhy den...
drzim palce, si len na zaciatku, tak snad nemas pred sebou dlhu cestu...
a skus sa pridat do nejakej temy al. skupiny k snazilkam, je ich tu spusta...

pjarm
13. pro 2014

3 roky snažení a čekání....11.3.2015 čekáme chlapečka 🙂

sim007
13. pro 2014

@lusiana125 zkus ovulacni testy at vis jestli ovulujes....pokud ne, tak sup k doktorovi....
Mam (mela) jsem lehci endometriozu a druhy mesic snazeni se podarilo, takze neveset hlavu.....a zkusit to moc neresit (ja vim ze to moc nejde)....

lusiana125
autor
13. pro 2014

kyselinu listovou už beru, kontryhelový čaj piju od pondělka ...nekouřím nepiju...děkuji za povzbuzení snad budeme úspěšní 🙂)

lusiana125
autor
13. pro 2014

@pjarm gratulace 🙂

polaks
13. pro 2014

@nita1984 Ospravedlňujem sa,nikoho som sa nechcela dotknúť 😝 ... no proste ja sa tiež necítim staro,ale pravda je taká,že nemladneme a to je fakt krutá pravda.

@lusiana125 Ja som mala prvé v 23 r. a teraz mám ,teda o pár dní budem mať 32r.
No ja to beriem tak,že aj keby sa nepodarilo,tak splnené už mám...mám 1dievčatko a 2 chlapcov,takže to beriem tak voľnejšie,ale v rámci toho,že si chcem splniť sen o veľkej šťastnej rodine mi ten jeden prcek ešte proste chýba.. 🙂 Tak držím palce,nech povianočná M už nedorazí.Hlavne kľud a pohoda musí byť...

pjarm
13. pro 2014

@lusiana125 doktoři nepomohli vůbec....vydala jsem se opačnou cestou...bylinky, vyčištění organizmu, léčba energii, přístroj Oberon a Dornova metoda na srovnání páteře. Přesně po 3 letech v červnu na dovolené u moře jsem počali přirozenou cestou našeho syna 🙂 Byla to dlouhá cesta, plná očekávání, slziček, proseb, ale nakonec se všechna snaha vyplatila. Nakonec jsem se začala smiřovat s tím, že miminko nebude. A ono zrovna v ten čas přišlo. Takže hlavu vzhůru a jak mi řekla jedna moc chytrá paní věci se dějí tak jak mají ne tak jak chceme a miminko přijde až je vše tak jak má být a ne tak jak chceme zrovna teď my. Krásné vánoce 🙂

aklin
13. pro 2014

@lusiana125 nám to trvalo 2,5 roku. Menstruaci jsem měla tak různě, jak se ji zrovna zachtělo a pak dlouho nechtěla skončit. Takže 14 dní bylo na denním pořádku. Nakonec se zadařilo 🙂

mimi1004
13. pro 2014

Hlavně buď v klidu a nemysli na to. Vím, lehko se to říká, hůře plní. My se pro mimčo rozhodli loni 1.12. a trvalo 5 měsíců, než se zadařilo. Paradoxně ve chvíli, kdy jsem dostala novou práci a už se smiřovala s tím, že mimi prostě nebude, takže jsem se začala soustředit na nové pracovní povinnosti... Po 3 týdnech v nové práci jsem měla první pozitivní těhu test. Antikoncepci jsem brala 12 let, to taky hraje roli...

alena36
13. pro 2014

nám to trvalo 5 let...4 měsíce opravdu není žádná doba, i k doktorům se chodí až po roce...

nkubountova
13. pro 2014

Nam se povedlo po 4 měsících ale je pravda, ze ja uz min. Pul roku pred snazenim ha nebrala, protoze mi zacala vadit a doktor rekl ze musime dát pauzu a z ty pauzy jsme se rozhodli pro mimi 🙂 ale myslim si, ze se nam tak zadarilo, protoze zrovna ten mesic jsme meli velke starosti a myslim, že to bylo poprvé, kdy jsem na to přestala neustále myslet 🙂 takze opravdu pomaha se na to tak nesoustredit a to je hodne těžké 🙂

nkubountova
13. pro 2014

Jinak gynex je pry zázrak, ja ho tedy nestihla koupit, ale myslim, ze se s njm nic nezkazí 🙂

alubif
13. pro 2014

My téměř dva roky, pak zjistili lehkou hypeprolaktinemii - spíše z chronického stresu, ta se zaléčila, + jsem odbourala věci, které u mě vedly k psychikému i fyzickému vyčerpaní ( zrušila jsem služby, přestala dělat deset věcí najednou...) nasadila jsem kontryhel a Nosifol a ejhle do dvou měsíců se zadařilo. Ale v klidu 4 měsíce nic neznamenají. Pokud by se nedařilo víc jak rok tak to začít řešit. Z 90% je za neplodnost páru zodpovědný chlap. Takže začít spemiogramem.

helen_8
13. pro 2014

Hlavně klid, máš čas, hodně lidem se to sice povede hned, ale hodně lidem to taky trvá pár měsíců, je to vlastně velké štěstí, když to jde hned, protože šance je malá, je to řádově jen pár dní, skoro hodin, ne každý měsíc tělo musí nutně ovulovat. Do roku je to naprosto v pořádku. Zní to sice jako klišé, ale zkus se na to neupínat, dát tomu pár měsíců šanci přirozeně a pak je možné třeba zkusit ovulační testy, doktor Ti může udělat hormonální profil, kontrolu štítné žlázy apod.

Tady je zajímavá diskuze, kdyby to trvalo nějak dýl. Jsou tam i rady a tipy pro přirozené otěhotnění, tu diskuzi jsem založila já. Trvalo nám to rok.
https://www.modrykonik.cz/forum/jdeme-na-to/snaha-otehotnet-bez-hormonu-umeleho-oplodneni-apod/

luciebx
13. pro 2014

4 mesice je opravdu kratka doma na to zacit plasit ze se nedari... vetsinou kdyz do roka nic.. tak pak se zacne neco resit u dr... takze nestresuj... a uzivej si snazenicko...

guinea
13. pro 2014

@lusiana125 Hlavně klid! 🙂 Ale naprosto tě chápu. Já jsem po 4 měsících taky začala panikařit, ale vzhledem k tomu, že (i když se cítím pořád mladá), tak prostě už nejmladší nejsem (30 mi bylo už dáááávno 🙂 ), rozhodla jsem se nečekat a jednat. Nějak jsem si vsugerovala, že za to může určitě moje xleté sedavé zaměstnání, a jediná pomoc je cvičení podle Mojžíšové. Objednala jsem se na vstupní konzultaci, bylo mi řečeno, že jsem opravdu jednostraně přetížená a zkroucená jak paragraf a že by to z 50 % mohlo být příčinou "neplodnosti" (i když jako možná neplodnost se to bere až po roce snažení).
No a mně se tak ulevilo, že už "vím", čím to je, že prostě budu teď půl roku cvičit a pak to půjde, že jsem se uvolnila a otěhotněla okamžitě. Paní jsem pak už jen zavolala, že děkuji za tu vstupní prohlíku, ale cvičení už nepotřebuju 🙂

makuka88
13. pro 2014

Zdravím, nám to vyšlo 4. měsíc ... zkusila jsem kontryhelový čaj a bylo 🙂

irennn
13. pro 2014

Tři roky...pak jsme se obratili na kliniku reprodukcni mediciny a po Ivf máme Davidka. Takže 4mes.nic nejsou fakt...preju ať se zadari když to bude trvat kolem roku nechala bych v prvni rade vysetrit spermiogram, furt jsem hledala problém u sebe a byl v manželovi

lusiana125
autor
13. pro 2014

@luciebx děkuji 🙂

mysonek
13. pro 2014

@lusiana125 4 měsíce není dlouhá doba, hlavně se nestresuj, pak se nemusí dařít jen proto, že na to moc myslíte. Nám se poprvé zadařilo po 4 měsících, předtím jsem brala 7 let antikoncepci. My tomu teda spíš dávali volný průběh, rozhodně jsem neřešila nějaké plodné dny a tak. Prostě sem jen vysadila antikoncepci. O druhé jsme se začali "snažit", když bylo malé půl roku, ale kojila jsem a neměla menstruaci, takže nakonec se zadařilo až když byl malé rok a to jsem jí v 11m odstavila.

lusiana125
autor
13. pro 2014

@irennn já právě mám strach, aby chyba nebyla v manželovi...má sedavé zaměstnání a nadváhu ☹

lusiana125
autor
13. pro 2014

existuje i něco pro chlapy na rychlost spermii neví někdo? jako my pijeme čaje atd..

bajana
13. pro 2014

@lusiana125 na kvalitu by mal pomahat Selzink - selen a zinok

alubif
13. pro 2014

@lusiana125 selen a zinek a nebo jsou různé preparáty, ale ty jsou děsně drahý. Než se tím ale začne ládovat, je lepší udělat to spermio. Nic na tom není jen překonat tu mužskou ješitnost, což je u některych dost problém.

berenika5
13. pro 2014

Holky ja jsem na tom podobne... taky se snazime 4mesic a zatim asi nic... vcera jsem nedostala mesicky ale jeden den nic neznamena... jen ja asi prasknu nervozitou. Manza basti kyselinu listovou nevadi to? Ja piju nosifol uz dva mesice.

alushkaa
13. pro 2014

@berenika5 listovku bys mela jest spis ty 🙂 jinak u nas se zadarilo na 3 pokus 🙂

luciebx
13. pro 2014

@berenika5 listovku ber ty a ne muz.. 😉