Zkracování menstruace. Může jít o problém?

andryyysssek
17. srp 2019

Ahoj holky, možná blbý dotaz... Ale nemáte někdo zkušenost se zkracováním menstruace? Kdysi jsem ji měla osm dní, po druhém porodu se ustálila na pět, ještě nedávno jsem ji měla 4 dny, a poslední dvě už jen 3. Může to znamenat nějaký problém? Antikoncepci neberu a na gyndu teprve půjdu. Máte to taky tak některá? A co vám na to řekl dr?

kridav
17. srp 2019

Mě se to teď začalo dít taky. Vždy jsem ji měla 5 někdy 6 dní. A vždy první 2 dny jsem tampon musela měnit hodně často. Minulý měsíc a teď jsem slabá a jen 4 dny ani to ne. Zatím to neřeším. Je mi už teda 42, a dočetla jsem se že se to v tomhle věku může objevovat, protože za 8 až 10 let přijde menopauza.

andryyysssek
autor
17. srp 2019

@kridav to mě napadlo taky, ale mě je teprve 36. Tak nevím, jestli to není ještě brzy.

kridav
17. srp 2019

Může to být i po dětech. Že se ta menstruace mění. Před detmi jsem měla dost bolesti břicha. P
Teď po 3, které jsem měla ve 37 jsem už skoro žádné bolesti nemám a i ty dny se možná zkrátili, ze 7 na těch 5 někdy 6. Ale ten 6 to už je jen lehký špinění.

andryyysssek
autor
18. srp 2019

@kridav právě, že po druhém porodu se mi to ustálilo na pět dní, a to už je skoro 5 let. Teprve před cca 2 lety se to zkrátilo na 4, a poslední dvě MS byly jen 3 dny.

kridav
18. srp 2019

Já uvidím jak to budu mít příští měsíc. Teď mi trvala 2,5 dne a v podstatě jen větší špinění. Tak když tak pak půjdu na gyndu jestli je vše ok.

andryyysssek
autor
18. srp 2019

@kridav jj, taky mám v plánu jít, tak se taky zeptám. No byla bych i ráda, kdybych už šla do přechodu 😆

evawest
18. srp 2019

Zensky, nestraste s prechodem. 😅 mne je 29 a taky se mi delka ms hodne zmenila. Po prascich a ted zas po nekolika IVF mam dva dny spineni, pak jeden a pul ci dva dny lehkou ms a pak zas den dva spineni. Prechod pred 40 fakt neplanuju, takze hormonalni nerovnovaha u me jako duvod vede. 🤞

andryyysssek
autor
18. srp 2019

@evawest tak mě strašně se*e ta menstruace. Děti už mám, tak je pro mě zbytečná, a bolí mě z ní akorát břicho 😆