Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

larri
23. črc 2009

denisko,ty si chtela vejcovod zachranit a ja je chtela odstranit oba.
Mam oba nepruchozi a ted budu mit strach pri dalsim ivf,ze budu mit mimodelozni na leve strane.
Vim,nemela bych nad tim premyslet,ale po me velke radosti s pozitivnimi testy a nasledneho zklamani,se snazi byt pripravena na vsechno,bohuzel. ☹

lucbra06
23. črc 2009

Ten vejcovod je porušený a dělal by neplechu 😒

dennisa
23. črc 2009

Larri a oni i když ví, že jsi je měla oba špatný, tak Ti odstranili jen ten jeden? 😖
To je teda pak fakt o nervy, když je ten zbývající taky špatnej. To chápu, jak se budeš bát...

larri
23. črc 2009

oni tvrdi,ze kdyz je nepruchodny,tak to neznamena,ze se musi odstranit.Kdyby byl pry skaredy nebo jinak naruseny,tak pry ho odstrani.
prvni laparku mi delali v HLOUBETINE a nechali a ted u Apolinare taky.Dokonce mi to vysvetloval nejaky docent,ale ja byla hotova,ze jdu lezet do nemocnice,tak jsem jenom poslouchala.

dennisa
23. črc 2009

Larri, to jsou mi věci. Tak asi vědí, co dělají, myslím, že Apolinář je dobrej co.
No ale mně jako laikovi to moc na rozum nejde.

lucbra06
23. črc 2009

Larri a co si ho nechat profouknot,nebo jak se to dělá to přeci jde??
oni jsou právě potom mimo zdeformovaný tak je vezmou.

myskaaaa
23. črc 2009

Holky díky za rady....no tak už abych to měla za sebou.... ☹
Taky mě napadlo jestli by vejcovod nemohli zachránit....v lednu jsem byla na laparce a oba byli průchodný a OK.
Bože jak já nesnášim ty narkózy,to probouzení...no jo, přežiju to, musim....
A někdy když začne hcg klesat, nechají to odeznít bez operace?
A taky jsem zaslechla, ze do 6tt můžou podat nějaký injekce který jako ten plod rozpustí....? Asi blbost,co?
Díky jste hodné, dám vám vědět jak jsem dopadla, pokud me ovšem primarka zitra neposle rovnou do nemocnice na víkend... ☹

dennisa
23. črc 2009

mysko, já jsem teď ležela v nemocnici a HCG mi klesalo, pustili mě domů, dále jsem chodila na krev a nakonec HCG kleslo na 23 a závěr byl spontánní potrat. Takže i takhle to může probíhat. Jen mě víc hlídali, protože jsem v lednu mimoděložní měla.

lucbra06
23. črc 2009

Myska určo nám napiš,moc ti držíme palce.Třeba to vyletí,taky se to hodně stává,bum a mega hodnota 😉

larri
23. črc 2009

lucbra,kdyby to slo,tak mi je profouknou,ale davali mi tam pri laparce tekutinu a vubec to neproslo.
Gynekolozka,ktera mne operovala mi rekla,ze aspon vime,ze by mne melo mimodelozni minout,kdyz ta tekutina vubec neprosla.
Jsem zvedava,jak se bude tvarit,kdz k ni prijdu v pondeli na kontrolu.

Chtela jsem se zeptat,mam porad stehy,ktere si mam ve sprse vymyt.Ale ja se bojim na ne sahnoutmnatoz silou znicit.Na to jsem srab.Mela jste to nektera? Jak se jich mam zbavit,aby to nebolelo?

myskaaaa
23. črc 2009

lariri,já mela stehy v lednu a jeden se pustil sam skoro po týdnu, druhej rdžel jako blázen,ale d o14 dnu taky šel a z pupíka mi je po 14 dnech vystrihla sestřička na kontrole i kdyz byly taky vypadávací, prý to nevadí a když tam jsou 14 dní tak to taky neva... 🙂

dennisa
23. črc 2009

Já jsem měla stehy týden, ale klasický, vyndavala mi je po týdnu sestra.

seb
23. črc 2009

larri: mě stehy vytahovala sestra v nemocnici, říkali mi teda, že když si je budu sprchovat a masírovat, že se to rychlejc zahojí, ale já si na to taky nešáhla, myslíš, že ti dali samovstřebávací stehy ?
myskaa: mě se zdá to tví první hcg docela vysoký na mimoděložní, další odběry by ti měli narůstat každý třetí den na dvojnásobek, říká se obden, ale třetí den je taky ok, ale nejvíc průkazný je ultrazvuk, a na ten je u tebe možná ještě brzo, ve 4 týdnu nemusí být ještě nic vidět
jinak já při mimoděložním ani nešpinila, ani nekrvácela , ani neměla bolesti a to až do tý doby , dokud mi to doktoři nenechali rupnout ☹
držím palce, at je to ok

kalimero: potichounku gratuluju 😵 , kdy jdeš k dr. ?

myskaaaa
23. črc 2009

Seb díky.... na ultrazvuku jsem byla už 2x - jsem hlídaná v CARu a nikde nic vidět nebylo, ale prý je to vidět až nad hodnoty 1000hcg a ty já neměla a zřejmě nemám... ☹

dennisa
23. črc 2009

Mně třeba doktorka v nemocnici říkala, že tam měli mimoděložní ve 12.týdnu. To fakt nechápu, že se na to nepřišlo dřív. Prý už tam byla i srdeční akce. Je to šílený 😖

larri
23. črc 2009

mysko,kam chodis do CARu,pokud ti to nevadi.

dennisa
23. črc 2009

mysko, taky mi říkali, že až od 1 000 jednotek to jde vidět. Ale ty jsi ještě krátce těhotná, to ještě nic neznamená. Jak tu holky psaly, zítra to může vyskočit a bude to dobrý.

zuzka.o
23. črc 2009

Ahooooj holkyyyyyy 😵

Denni: to je super náhodička Denis+Zuzka 😀 Já kdybych se Zuzka nejmenovala, tak bych ho určitě dala svý dceři.

Mysko: co to tady čtu. Ač nerada, vítám tě mezi náma. Další nešťastná čekatelka na verdikt. Doufám, že se u tebe mimoděložní nepotvrdí. Já jsem tady špinila a hcg rostlo hodně pomalu, takže nebylo zbytí a jukli do mě a mimoděložní se potvrdilo a vzali mi P vejcovod. Žádný bolesti, těhu příznaky byly. Moooc ti držím palce, ať se to nepotvrdí. 🙂

Larri: mně je jako laikovi taky divný, proč ti tam ty vejcovody nechali.... slyšela jsem, žeje odstraňujou právě pro případ, že se může to mimoděložní stát. Ale asi ví co dělají, jsou to odborníci,... to je jenom můj pohled na věc.
To teda ta tvoje gynekoložka čučet na drát, žes měla mimoděl...... to pak napiš, jak se tvářila!

zuzka.o
23. črc 2009

Cože???? Ve 12tt????????? No to je strašný!!!!!!! 😲 😲 😲 😲 😲 😲

Já měla stehy vyndavací, ... přesně po týdnu mi je vyndavala sestra v nemocnici....auuuu, jeden byl už zarostle, v pupku, myslela jsem, že zhebnu! No a oni mi to sešili tak bezvadně, že jizvy mám " výstavní ".....je tak ošklivá, tmavá, chodila jsem na laser a nic nepomohlo, ani masírování 😖

dennisa
23. črc 2009

Chtěla jsem vám pro odreagování ukázat fotky z té svatby, ale má je manžel v notebooku a přijede až zítra večer. No tak pak je tam naházím. Nevěsta měla úžasnýýý šaty 😵

Zuzko, nás se každej furt ptal, jestli nejsme dvojčata, když nám naši dali stejný jména 😀
Brácha je o 2 roky mladší.

dennisa
23. črc 2009

Zuzko, mně ty stehy v pupíku taky zarostly a vyndání bolelo. A jizvy mi jsou taky vidět. Mám 3, ta na boku jde, ale ty dvě zbývající jsou skoro červený 😖

zuzka.o
23. črc 2009

Tak to je super ... a jak vám říkali zkráceně ... oběma Deni?

Teda, já mám ty jizvy fakt dost hnusný. Vyfotím ať se "pokocháte"! Ale teď nemám kablík k mobilu, sakryš.....
Červená je přesný výraz. Ještě tu jednu mám doonce vystouplou a v pupíku mi to sešili jako přes sebe 😠

dennisa
23. črc 2009

Jo jo, jsme Deni oba dva 😀

Taky mám jednu vystouplou a když na ní šáhnu, je to jak hrbolek. No je vidět, že to asi na sále nikdo moc neřeší.

jarka09
23. črc 2009

holky, já mám tu na pupíku taky děsnou, taky mi to tam nějak schmoustali, tak že tam mám pořád takovej camfourek kůže, která odstává, ale pomalu se to zmenšuje, tak snad budu za čas taky normální. Já si to snažím mazat a teď, když jdu i na chvíli na sluníčko, tak si to mažu vysokým faktorem.

zuzka.o
23. črc 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Holkyyyy, jedna aktuální z cestovky 😀 Jsem si tu jizvu chtěla vyfotit webovou kamerou,ale nějak to nejde, jsem hned na ulici a všichni sem vejraj.... 😅

dennisa
23. črc 2009

Zuzi, sluší Ti tooo 😵 😵 U Tebe bych si hned koupila zájezd, taková příjemná mladá paní 😎
No to by vypadalo blbě, kdyby sis tam štelovala kameru a někdo tě viděl 😀 😀

jarka09
23. črc 2009

😀 jo, to by bylo docela vtipný 😀

zuzka.o
23. črc 2009

hihihi.....jj, vypadá to blbě, tak jsem to zkusila pod stolem a docela se to vydařilo (když teda vezmu v úvahu levnou webcameru)
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Denni: dííííííííkyyyyyy 😵 😵 😵 😵 Se úúúplně červenááááám 😅

zuzka.o
23. črc 2009

Naproti přes ulici jsou boty, pán často stojí ve dveřích a čučí sem......tak jsem to cvakla ve chvilce nepozornosit 😀

dennisa
23. črc 2009

Zuzi, je to mázlý, ale barva jde vidět, tak to máme podobný obludy 😠 😅
Taky mám levnou webku, ale jsem střevo a fotit s ní teda neumím 😲