Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

andree01
13. pro 2009

presne jak pise Ele, radsi si hcg zaplatit a mit klid nez cekat a nervovat se.
JInak jsem byla ve stredu u Dr a vypada vsechno v poradku, dokonce to vypada na chlapecka 🙂 zatim na 99%, na plných sto rekne na dalsi kontrole a to bude 6.1. tam mi bude delat velky utz vsech organu. Byl tam se mnou i manza a docela ho to myslim vzalo, bez reci me chce vozit do prace autem...🙂 No a ja se uz taky zacinam tesit, dokonce citim asi prvni pohyby, hodne dole v podbrisku obcas jakobych dostala ploutvi, takovy jemny plesknuti...🙂 zacinam si to tehotenstvi uz uvedomovat.
Larri a co Ty, jak jsi dopadla?
A jak pise Zuzka kde je kalimero, lucbra, denniska a ostatni?

pettrraa
13. pro 2009

Andrejko moc gratuluji k 99% 😉 chlapečkovi a jaké máte vybrané jméno? moc gratuluji že je vše ok a kolikátý jsi tt já cítila pohyby kolem 16tt tak si to krásně užívej je to moc krásné být těhu 😉

andree01
13. pro 2009

Peti, zitra zacinam 19 tt, strasne to leti. jsem 3 dny po Zuzce 🙂
Jmeno se mi zatim libi Tobias, ale je to predbezne, klidne se to muze zmenit, jeden cas se mi libil Adrian, ale to se manzelovi nelibilo. Taky se nam libi Tomas, Adam... ale to jsou vsechno jmena, co se ted frci a to se nam moc nechce davat. Uvidime. Jinak i s vybavickou, nakupovanim a vsim okolo jsme jeste nezacali, cekame az po Vanocich, na leden unor

larri
14. pro 2009

Ahojky,
Ele,necítím vubec nic.Kdyby mne trošičku nepíchalo v podbříšku,tak ani o tom nevím.Nejhorší je,že si nepamatuji,jak to bylo minule.

Andree,já mám u sebe jednoho bojovníčka a čekám,jestli se mu bude u mne líbit.Testovat budu az na Vánoce,takže takový dáreček.Uvidíme,jestli dáreček na celý život nebo si opět popláču.

Zatím se snažim na to nemyslet a daří se mi to.Plánuji,kdyby to nevyšlo,co všechno budu delat po Novém roce-jako začít hubnout.....to si říkám každou chvílí,ale letos jsem se na to vyprdla.Těch hormonu co v sobe mám letos,to bych musela uplně nejíst a pořád cvičit.
Já mám bohužel smulu,když jsem dvakrát vysadila antikoncepci-kterou jsem brát nemusela,ale kdo to mohl vědět,tak jsem pokaždé přibrala 6 kg,ale až po měsící.Takže tyhle inkekce jsem neřešila.
Protože se léčím se štítnou žlázou,myslela jsem si,že je to tím.Ale prý ne.

Tak uvidíme,jestli budu přibírat více nebo se dám na hubnutí.
Tohle rozhodne jeden nebo více těhotenských testu. 😉

halpa
14. pro 2009

larri - já bych ti hrozně přála, abys nejdřív zhubla zvracením a pak už jen přibírala 😉 (myslím to dobře)

eleanthis
14. pro 2009

andree - gratuluju k chlapeckovi a jsem rada, ze se citis dobre 🙂 je to hezky.

Larri - tak uvidime. porad se tesim a porad si rikam, ze se mas -tak nejak uz pocitam s tvym tehulkovanim 🙂 stejne je to malej velkej zazrak, ze to dneska takhle jde, ze uz clovek neni odsouzenej na to, ze to proste nejde a konec. vzdycky se najde nadeje 🙂

ja mam nekdy takovy stavy, ze si rikam, co bude, hlavne se bojim, co mi reknou po ty operaci, aby byl vajecnik v poradku a vsechno slo... je to cekani. nekdy mi prijde, ze cekani na velky nic, protoze treba vubec necitim, ze by me ta cysta bolela, tak si reknu - treba tam uz neni, treba se primar pletl a ona praskla... v sobotu jsme valeli perniky a z toho hneteni a valeni jsem se celou noc nevyspala bolesti v boku... takze jsem najednou jasne vedela, ze tam porad je. taky mam strach, aby se neco nedelo i na druhy strane, protoze me obcas zaboli i tam... uz si pripadnu jak debil. furt me nekde picha a boli a ja se porad desim a prijdu si divne. pred rokem bych neverila, o cem dneska budu mluvit. navic se mi po dekoltu udelalo priserne akne. nebo nevim co to je, proste vyrazka. po potratu mi z ksichtu vsechno zmizelo, tak jsem si rikala dobry a za 4 tydny fuk a ted jsem jak pubertak. nastesti jen na dekoltu, ne na obliceji. asi hormony. pitoma cysta

ve stredu jdu do skolky podivat se na besidku.. reditelka dela kolem meho zmizeni jednu velkou nafouklou bublinu. nektery maminy vedely, ze jsem tehu a pak jsem ze dne na den neprisla, tak si urcite rikaj, ze se doma brichatim. a ja tam pozitri prijdu a brisko zadny. chci to nejak uvist na pravou miru, mne neva, kdyz se to provali, aspon si neprijdu tak blbe. pred prazdninami jsem tam nebyla 2,5 mesice a reditelka nikomu nic nerekla. pak jsem si prisla jak lenora, kdyz jsem se ukazala - a kazdy - vypadate dobre - bodejd bych nevypadala, pribrala jsem 3 kila a denne jsem si spinkala do desiti..., az jsem jasne rekla, ze slo o mimodelozni, bylo videt, jak to tem lidem doslo a zacli se chovat jinak, uz dokazali pochopit, ze se jen neflakam. to same je ted. akorat budu vykladat o potratu a o budouci operaci. no jak chcete omluvit 4 mesicni absenci na svym miste v praci, kdyz reditelka mlzi?

uz se na ty spunty i na nektery rodice fakt tesim... je to zvlastni, ze zacatku se mi fakt nestyskalo a rikala jsem si, ze jsem rada, ze si od nich odpocinu - zvlaste od nekterych. je zajimavy, jak je ta prace svym zpusobem navykova. cloveku ty maly lidi zacnou fakt chybet.

zuzka.o
14. pro 2009

Ahoooj holky ...tak se hlásím po slavícím víkendu, který se fakt podařil.

Tak předně chci LARRI mooooc povzbudit, držím ti palečky. A testování na Vánoce je prostě pohádkové, doufám, že vám Ježíšek nadělí mini miminko do bříška.

ANDREE: gratuluju k 99% chlapečkovi, to je paráda....já jedu na velký UTZ 22.12. a tam by nám taky měli říct, co čekáme. A zároveň se chci obejdnat na 3D a 4D, vidím to někdy na leden.

ELE: to je ale mrcha, ta cysta, co všechno způsobuje!!! Kamarádka měla potrat hned asi v 5tt, samovolný, takže mimi odešlo s mrchou... a doteď má rozházené hormony. Byla na hormonálním profilu a tam se to ukázalo. Takže tohle jsou velké změny a tobě se teda projevily tou potvorou!!!! Ach jo, to je trápení! doktoři budou dělat všechno pro to, aby ti tvůj vaječník nepoškodili.
Hm a ředitelka je teda pěkná blbka! Takhle mlží, dobře je, že tam budou rodiče, který to pochopí. Bude to pro tebe asi nepříjemný, jim oznamovat důvod tvé absence, ale co se dá dělat.

andree01
14. pro 2009

Larri, tak drzim vsechno co jde, at se zadari na Vanoce 🙂
Eli, Tobe at uz mas vsechno za sebou, jsi vycistena, zkontrolovana a nic nebrani dalsimu snazenicku. Navic je pak nadeje, ze otehotnis rychle, telo uz je prece jenom zvyklý 🙂
Zuzko, to taky budete mit hezky darecek k Vanocum, znat pohlavi. Ale vy to nereknete jsi psala, co?! To ja nevydrzela. Dr tam prý neco videl, sice za noc, pred tou kontrolou, odrodil 9 miminek, (rodi v Motole), tak byl asi dost unavenej, tak si to 1% mozny chyby nechal do priste....-)
Segra mi uz koupila oblecek, aniz by to vedela -svetle modry a mamka taky tusi kluka,taky uz mame pod posteli postylku, co mi dal kolega v praci, jenze tim ze se uz pomalu zacne nakupovat, tak jak jsem doted byla takova bezstarostna, ani jsem si to tehu moc neuvedomovala, tak ted zacinam mit strach, iaby vsechno dopadlo dobre a bylo to malicky v poradku. Asi ten strach je normalni a jsou to hormony, co holky?

zuzka.o
14. pro 2009

ANDREE: neřekneme.... to už mi říkala švagrová, že se to stejně nějak domákne! Nevím jak se toho chce domákout, ale pro jistotu poprosím doktora, aby to pohlaví nikam nepsal. Takže nerisknu ani koníka. Jako vždyť se mají všichni nechat překvapit, ... tenhle přístup mi štve! A to si pište, že se spousta lidí bude sakra snažit to zjistit!

Já jsem už dostala nějaké oblečky..... mám zelené, bílooranž i sv.modré.... a neutrální bílé pro novorozence. A taky hračky na kočárek.... a hračku do postýlky.

andree01
14. pro 2009

No hlavne davej pozor na koncovky 🙂 Tak toho mate vic nez my. ja se docela tesim po Vanocich, az bude cas a zacneme shanet kocarek atd

zuzka.o
14. pro 2009

JJ, taky se po Vánocích vrhneme na nakupování.....hlavně teda oříšek bude výběr kočárku! Hlavně aby se s ním dobře manipulovalo a nebyl to tank. Ostatní věci se dají dohonit, ale ten kočár bych měla ráda objednaný max do konce února.
ANDREE.... já do soboty neměla na miminka ani ťuk, opravdu ani jednu věcičku. To mi kamarádky zásobily. Všehovšudy mám 2x3ks newborn body (to ti je tak malinký jako pro panenku) + 2ks čepiček (jako pro Neználka) a pak různě velké body asi 3ks, no a ty plyšáčky na kočárek a hračku žirafku se dvěma maňáskama na prst (czech handmade). To je všechno. Takže toho fakt moc nemám. Ale zatím je čas.

pettrraa
15. pro 2009

ahojky Andrej to to letí už 19tt 😲 to máte vybraná hekzá jména tak jsem zvědavá které vyhraje
Zuzi to bude asi fakt oříšek vybrat kočár pro dovojčata kámoška co má dvojčata je jim asi 5m tak už má asi třetí 😀 ona je na kočárky pošuk 😀 už při prvním synovi jich měla nějak moc 😀
tak přeji at vybedrete pěkný a praktický
Andrej vy to budete mít trošku jednnodužší 😉
Ele to mě mrzí že máš furt nějaké trápeníčko kočko už abys to měla vše zasebou a mohli jste se na jaře snažit o mimi.hele to bud ráda že máš akné jen na dekoltu mě se po tom mimoni dělaj obr boláky na krku a na bradě jako zespod je to hrůza nevím jestli nejít na kožní nebo prostě počkat až se mi tělo hodí do klidu
už jednou jsem to takhle měla a to když jsem po 7.5 měsících přeslala kubíka kojit už teda nevím po jaké době to bylo pak dobré ale chodila jsem pak na leaser protože mi zlstali černé fleky a pomohlo to tak prostě jechtě počkám a pak uvidím co stím.
20.12 bych měla mít 3 mrchu po mimoni

pettrraa
15. pro 2009

Lari holčičko strašně moooooc přeji at na vánoce máš na testíku pořádné dvě // 😉

larri
15. pro 2009

Petra,děkuji.

Zuzi,mně se muselo o tobě někdy zdát,protože jsem si jistá,že si tady psala o dvou klučinách.A ted jsem zjistila,že to nikomu nechcete říct,tak je to blbost.
Nebo blbnu. 😉

larri
15. pro 2009

Jo a já jsem nikdy nechtěla kočárek X Lander.No a ted jsem se do něho zamilovala.

V práci denně projede tolik kočárku,takže mám z čeho vybírat. 😉

zuzka.o
15. pro 2009

PETRA: jj, po mimoni jsem měla krk, dekolt a záda plná boláků....fuj! A v těhu zmizely. Ono už v létě se nějak pomaličku ztrácely, ale jak jsem otěhu, frnk a jsou pryč. Ty hormony dělají divy.

LARRI: to jsi mi pobavila, že se ti o mně zdálo 😀 ...teda o miminkách 🙂

larri
15. pro 2009

Zuzi,já jsem na to přišla až ted,že se mi o tobě zdálo.Jak bych jinak věděla,že čekáte dva kluky?

pettrraa
15. pro 2009

Zuzi tak to já si asi ještě počkám než mi zmizí ☹
dnes jdeme do školky na besídku tak se těším no ale kubík marodí tak nechodí do školky ale na chvíli tam půjdem ono mu skoro nic není ale ze so na ne v noci v něm chrčelo zase se s tomíkem vystřídali tomík jde ted po týdnu zítra do školy a mě už z těch jeich nemocí hrabe ☹
včera jsem si šla večer s kámoškama posedět a pokecat fakt mi to bodlo
a dnes jdeme s manželem na večírek tak to se taky těším tchýně bude hlídat

zuzka.o
15. pro 2009

PETRA: to je děs, jak si to kluci předávají..... to by chtělo je oba nějak dopovat vitamínama nebo nějakou prevenci..... ach jo.

Jinak jukněte, co jsem dostala v sobotu k narozeninám od kamarádek za krásný věcičky na prcky (mimochodem to jsou moje první věci....hihi...si připadám jako krkavčí matka, že pro ně nemám nic zařízeného)

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

halpa
15. pro 2009

larri - já taky chtěla x lander, ale je hrozně malý a potvrdila mi to zkušenost kolegyně, která přesouvala malého z korby do sporťáku v pěti měsících, což se mi zdá hóóódně brzy. Já ještě jezdím s korbou...

pettrraa
15. pro 2009

Zuzi já je vitamínama cpu ale stejně prd platné mají asi oslabenou imunitu ☹
jééééé to jsou krásné věcičky

larri
15. pro 2009

Jéééé,těm klukum to bude slušet. 😉

Halpa fakt jo.To si musím tady vyzkoušet. 😀 😀 😀
A ty máš jaký kočárek?

halpa
15. pro 2009

já mám jane slalom pro a jsem max spokojená, až na autosedačku.

larri
15. pro 2009

JO,TEN JE TAKY HEZKY.

Já jsem puvodně chtěla ten španělsky myslím,ted si nevzpomenu,jak se jmenuje.Ale vyjde celá trojkombinace okolo 30 000,- a to se drahý na mne podíval a řekl,že za tu cenu má ojeté auto. 😠

pettrraa
16. pro 2009

Larri ten tvůj chlap je jako ten můj taky mi tenkrát řekl že by ho vyšlo ojeté auto levnějí než kočárek co se mi líbil 😀
tomu ty chlapy nerozumí 😒 🙂

zuzka.o
16. pro 2009

Chichi.... koukám, že ty mužský jsou všichni stejný! 😀

Mně se dneska nic nechce dělat.... jsem lenoch línej 😖 🤐

halpa
17. pro 2009

holky, já jsem měla s kočárkem stejný problém, ale úplně stejný. Ale jak jsem ho pořád otravovala a ukazovala levnější verze a pak si je i v prodejně osahal, tak jsem ho zlomila. A já ho nakonec sehnal za 18 tisíc se vším všudy - korba, sporťák, autosedačka.

larri - nevím, jestli je ještě nějaký jiný španělšký, ale jané je španělský kočár.

Ještě vám dám tip - kamarádka má leviro a je s ním hrozně spokojená.

eleanthis
17. pro 2009

zuzi - krasny vecicky, budou to fesaci a fesandy :D (kdyz nevime,co to bude, az to bude 🙂

ja jsem vcera byla na besidce ve skolce a vsechny rodice - co o to staly, jsem vyvedla z omylu, ze si doma valim zadek (ne, ze bych to nedelala :D ) - a mam z toho lepsi pocit, i kdyz cestou dom to teda byla pekna deprese, ze jsem se k tomu zase musela vsemu vracet v myslenkach a tak.. nicmene uz vedi, ze se mnou v breznu muzou pocitat a to doufam taky ne na dlouho. docela me prekvapilo, kolik mamin mi reklo, ze by sli na PN uz hned u prvniho tehu na zacatku, ze za ty nervy ve skolce to nestoji ty rizika pak... nojo, ted uz jsem taky chytrejsi. nektery me podrzely svyma zkusenostma a zazitkama... tak si rikam dobry. decka byly rady, ze me vidi, taky jim chybim... no priznam se, ze oni me taky.. i kdyz kdyz tam jsem, tak se na ne casto i zlobim... ale je to proste tak.. stejne jsou to maly pusici...

vanoce mame za dvermaaaaaaaa ja uz se tak tesim!

zuzka.o
17. pro 2009

HALPA: kočárek, to bude u nás boj! Už to fakt vidím, jak budeme hlasitě diskutovat nad barvou, typem, kam se s ním vejdeme popř.nevejdeme..... juj!

ELE: to je hezký, že tě takhle spousta maminek podpořila. A taky je mi jasný, že ta depka musela být hnusná.... znova se k tomu všemu vracet,.... já si po mimoni pamatuju, že nejhorší pro mě byly soucitný pohledy a konejšivý řeči. Nejlíp bylo si ze všeho dělat srandu..... Ale vůbec si nedovedu představit, že bych o mimi přišla dýl... to bych se o tom asi nechtěla bavit vůbec.
A dětičky tě rády viděly... to tě muselo zahřát u srdíčka
😵

Já se teda zatím na Vánoce netěším. Nevím proč, ale letos mi nějak neberou. Nemám dárky, s manžou to je těžký, co jsem nevymyslela já a nenakoupila, to není...... a balení ani nemluvím. Je to všechno letos nějak chaotické.