Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

blanuleplus
26. čer 2007

Zuzko, take Ti to moc preju, stejne jako vsem. Moc rada bych slysela dalsi a dalsi dobre zpravy... A pokud si pamatuju, tak si byla na operaci jen mesic prede mnou a myslela jsem, ze se vam zadarilo hodne brzy. Ze jen my jsme byli uz rok se snazici... Myslim, ze se velice brzy dockate. 😉 Ja tomu zatim nemuzu moc uverit. Bala jsem se, ze kdyz se nezadarilo na dovoleny, ze to ted bude hodne tezky, ale manzilek se prekonal... 🙂

zuzan
autor
26. čer 2007

Blani, díky, jsi hodná 🙂 Já vysadila prášky v pulce listopadu, otěhotněla jsem někdy mezi Vánoci a Silvestrem a posledního ledna mě operovali...od té doby ale nic ☹(( S vámi se to nedá srovnávat...máte už hodně za sebou a o to víc si miminko zasloužíte...Kdy půjdeš k doktorovi? Už jsi objednaná? Určitě to bude jen formalita a všechno je v naprostém pořádku, stejně jako u Marti 🙂

lucikpetik
26. čer 2007

ahoj holky, zrovna to tu vsechno procitam a rikam si, jak se to tady uz zmenilo ta diskuze, jak je to uz takove radostnejsi...
a Blani, co testik, budes delat dnes? nebo zitra? ja zkusim vydrzet do zitrka, tak moc bych si to prala, ze o to vetsi to bude zase zklamani....

blanuleplus
26. čer 2007

Zuzko a vy jste se snazili hned? Nam se to ted podarilo necekane brzy, vlastne jako 2. cyklus. Jinak to bylo 6 a 4 mesice poctivyho snazeni. 😉 Tak nepropadej smutku, prosim. At si nemusim vycitat, ze vam tim ublizuju. Spis jsem chtela, aby to pro vas bylo povzbuzeni... Kdy cekas MS? Jsem presvedcena, ze do konce leta jste tehulky vsechny. Ver mi 🙂

blanuleplus
26. čer 2007

Luci, nevydrzela jsem a testovala 😅 Co ma taky clovek v 5 rano delat, kdyz je mu blbe 🙂 Navic je to jedina utecha, ze to bude dobry, carecka byla o trosicku silnejsi... Jestli jsi dnes vydrzela, tak to zkus az rano a moc pred spanim nepij, at je koncentrace co nejvyssi. Budu na Tebe myslet a preji //.
Asi dneska zavolam k dr. a zkusim se domluvit, jestli mi udela UTZ pred odjezdem. Ten ze me bude mit radost... 😖 Ja jsem za cely zivot nebyla na gynde tolik, co poslednich 5 mesicu.

lucikpetik
26. čer 2007

blani to neres, at si tam mysli co chteji, navic ted uz tam jdes opravnene...a to vis, ze nas tady tvoje a martiny zpravicky potesi, ikdyz kazda vam urcite zavidi...ja zkusim vydrzet a otestuju se teda zitra rano a pisnu vam, ikdyz vysledek je vic nez jasny, ale nadeje umira posledni, uz me neboli ani ty prsa, takze vse je zase v normalu...

zuzan
autor
26. čer 2007

Blani, tak jsem to vůbec nemyslela...moc vám to přeju a jsem ráda za každou radostnou a šťastnou zprávičku...jen si říkám, kdy se budu moc těšit i já...Vždyť to všechny znáte, jak vám bylo, když vám někdo z okolí oznámil, že čeká miminko 🙂 Já budu v pohodě a brzy mám v plánu se k vám přidat 🙂
Luci, tobě držím všechny pěstičky...Mě teď MS končí, takže máme celý měsíc před sebou - bohužel ale ten sudý, takže šance minimální...Snad to srpen rozlouskne a pokud ne, rozhodla jsem se, že v září začneme podnikat 🙂 Jednak se objednám k dr., aby vymyslel, co dál a pak taky zažádáme o adopci...

blanuleplus
26. čer 2007

Zuzko, ja vim... A neumim si predstavit, co bych delala, kdyby to ani tentokrat nevyslo. No, snad bude vse v poradku a smulu jsme si uz vybrali. 😉 Myslim, ze s tim sudy/lichy to neni moc smerodatny. sice se vajecniky stridaji, ale mezi bylo tehotenstvi. Nam by to podle toho taky vychazelo pristi mesic. A kdyz si vzpomenu, jak jsem doufala, ze to muze vyjit na dovoleny, ze tam budem plodny mesic, i vajecnik me bolel na spravny strane...no a nakonec to byl asi mesic uplne bez ovulace. Takze se pekne snazilkujte (to me teda vubec nevadilo 🙂 ) a at nam tu za mesic hlasis //.

zuzan
autor
26. čer 2007

To mi se snažíme 🙂 Často i několikrát denně 🙂 Mívám pocit, že se o víkendu vždycky snažíme dohnat celý týden, kdy spolu nemůžeme být 🙂 I tím jsou ty naše šance dost snížený...ono trefit se s ovulací na víkend je docela zázrak 🙂 Ale co se dá dělat... Blani a ty na sobě poznáš ovulaci? Měříš teplotu? Já jsem v naprosté nevědomosti a ani žádné změny na sobě v době ovulace nepociťuju...jen vždycky spočítám 14 dní od MS plus mínus 4 dny a víc to neřeším... Víš co, ono i ten váš případ svědčí o tom, že to má asi fakt příjít v době, kdy to čekáme nejmíň a v tom je to kouzlo 🙂 Mám radost, že se vám to povedlo a moc držím pěstičky, ať je všechno tak, jak má být...

lucikpetik
26. čer 2007

Zuzi tak to ja taky vubec netusim, kdy je den ovulace...pocitam to naprosto stejne jako ty....a ktery mesic je ten spravny a ktery ne, tak to taky nevim, Blani ty to vis jak? rekl ti to doktor?
jak ja uz bych taky chtela, ale i tak to pak budou nervy, jestli je vse v poradku apod.
a Zuzi vy zadate o adopci? neni jeste brzy??

mila30
26. čer 2007

ahoj holky, jsem na tom stejně jako zuzka, s přítelem se teď do svatby vídáme pouze o víkendu a to je opravdu těžké se s ovulací trefit 😀 , nehledě na to, že já stejně nepoznám kdy jí mám. Před operacema jsem to věděla přesně, teď ne...a jak říkáš zuzko, zatím to neřeším, hodně lidí říká o dovče se to podaří, ale mě těžko když to mám 2 dny po příletu dostat 😀, ale nepanikařím, prostě to vyjde potom 🙂 , a ty vaječníky holky... mě říkalo hodně doktorů, že správně by mělo být že se každý měsíc střídá levý a pravý vaječník, ale prý to tak z 80% nebývá, často prý ovolují oba dva a někdy třeba i 2 měsíce za sebou ovuluje ten samý...tak si pak vyber 😉 myslím si, že až takhle se kontrolovat nemá cenu, a jak píšeš .. v tom je právě to kouzlo, že člověk kdy to čeká nejméně to najednou přijde 🙂

blanuleplus
26. čer 2007

Zuzko. my teda ten pripad nejsme. Sli jsme tenhle mesic "tvrde do toho" 🙂 Protoze si taky neumim zaridit ovulaci na vikend a v pracovnim tydnu to zadna slava neni, tak jsme se snazili dodrzet alespon doporucovany 11., 13., 15. a 17. den klasickeho 28 denniho cyklu. Aby si ale manzilek nepripadal, ze je to az tak "na povel", cekala jsem na nej nachystana v sateckach... 😀 Teplotu jsem zacala merit az po operaci, abych vedela, jestli se telo nastartovalo, jak ma. Nevim, jestli je to pravda, ale me predminulej a tenhle cyklus vychazel ukazkovej a minulej uplne rozhozenej. Ale treba to bylo jen tou dovolenou...

mila30
26. čer 2007

Tak na to se Blani chystáme hned po svatbě, to jsem zvědavá jak nám to půjde 😀, koupila jsem si sexy prádélko i když na mě až tak sexy není, ale on má velkou představivost 😀, ale abych řekla pravdu i když bych si chtěla měřit BT, tak ani nevím jak a hlavně bych asi nebyla svědomitá.. 😒

lucikpetik
26. čer 2007

no jak to tady tak ctu, tak asi taky neco zacnu delat, merit teplotu nebo tak podobne...
zacinam si rikat, jestli nejsem tak trosku pozadu....
no my tento mesic taky teda tvrde pracovali co druhy den...ale asi bych to chtela hodne rychle...

zuzan
autor
26. čer 2007

Mílo, jak píšeš, taky bych nebyla moc svědomitá a hlavně nevím, jak dlouho by mě bavilo vstávat o víkendu v 6 hod. jenom kvůli měření 🙂)) Většinou míváme obzvlášť po ránu úplně jiné starosti 🙂)) Taky si říkám, že děláme všechno proto, aby se zadařilo a nějak to pořád nemá ten správný efekt... Taky mám docela hokej v tom, co jsi napsala o vaječnících 🙂)) Ale asi na tom něco pravdy bude a pak je to jen a jen pozitivní zprávička 🙂 Nechtěla bych, aby se naše tulení stalo honbou za miminkem, takže takhle to bude aspoň trošku adrenalinovější a hlavně už nebudu v té představě, že ta možnost je jen ob měsíc...to je fajn...
Luci, pustila jsem se do razantní diety (teda dneska jsem začala), ale už fakt poctivě, protože už se na sebe nemůžu ani podívat do zrcadla... A to, který měsíc je šance větší jsem spočítala tak, že operace byla posledního ledna,takže únor ano, březen ne, duben ano, květen ne, červen ano...
Ale když to tak vezmu, tak po tom, co napsala Míla jsou takový výpočty naprosto nesměrodatný 🙂
Blani, s těma šatičkama je to moc hezký 🙂 I nás je to ale tak, že můj manžel je tak trošku zvířátko, takže i kdybych na sobě měla tepláky, tak ho to neodradí 🙂 Naštěstí jsme ale oba stejní, takže nám to naprosto vyhovuje 🙂

mila30
26. čer 2007

Já holky tohle vůbec nepočítám, který měsíc ano, který ne, hlavně mi doktor říkal, že bez ovulačních testů nebo právě měření té BT to nemá cenu a někdy i má, ale stejně to nevyjde. Takže já to nechávám, nic nepočítám a věřím tomu, že podle spermiogramu je můj skoromanžel nadsamec jak tvrdili v CAR a jednou se spermijky probojují tam kam mají 😀. Já bych se asi při takové kontrole sama sebe za chvíli zbláznila 🙂, ale obdivuji ty, které to dokážou 🙂

lucikpetik
26. čer 2007

aha zuzi, vidis, tak to me nenapadlo to tak pocitat. nejak mi to tady blbne a nechce se mi to tu prihlasit, nebo me to odpoji.
tak to ti zuzi drzim palce v diete, ja prave poobedvala jahodove knedliky, takze to dietni zrovna moc neni 😀 ale maji se zkazit, ze? 😀
jinak mam pocit, ze me zase pobolivaji prsa, uz jsem asi magor a vsugerovavam si to

blanuleplus
26. čer 2007

Holky, mam jet na zkousku (test) a vuuubec se mi nechce. 😒 Navic mi zas zacina byt spatne a bricho se ne a ne umoudrit...
Zuzko, to je dobre, ze si to takhle uzivate. Abych rekla pravdu, my si takhle uzivame dovoleny. To mam pocit, ze toho stihneme vic nez za celej rok 😅 Ale kdyz manzilek pracuje, musim ho trosku vic vyprovokovat 😀
Pri mereni BT stejne nevite dopredu, jestli ovu byla, ale aspon to muzete zkontrolovat a par cennych info se z toho da ziskat. Ja napr. mela po prvnim potratu asi malo progesteronu, tak jsem to podle BT ted kontrolovala. Nejdriv jsem jen chtela vedet, jestli je vse ok a merila poctive v 6:30 😒 Ale ted kdyz jsem se vzbudila, v rozmezi tak hodiny a taky to funguje. Naopak mam ted problem vydrzet tak dlouho v posteli a vstavam uz v 5 🙂
Mas muj obdiv. Ja se teda aspon snazila cvicit, protoze potrebuju novy rifle a ve vsech jsem vypadala hrozne. No, ted si je ale stejne asi kupovat nebudu 🙂

lucikpetik
26. čer 2007

jo tak to bych si taky chtela rict, abych nemusela hubnout... 😀

lucikpetik
26. čer 2007

no nic, asi uz stejne jdete vsichni domu, ja taky dneska koncim. jdu povysavat a pujdu ven. udelala jsem poradek v uctu, bylo to narocne..
zitra na me myslete, kez by se na testiku objevily //

romcatko
26. čer 2007

Ahoj holky, to jsou krásné zprávy 😵 😵 Třeba se opravdu toto tématko změni po létě na těhulky s 1 vejcovodem po miomoděložním. U nás to bude horší, protože i tak jsme se snažili skoro 23 roky a manžel má špatné spermijky. Tak uvidíme. Zítra jdu do CAR domluvit se co dál. Nevím, ale nechce se mi se snažením čekat ty 3 měsíce. Vy jste poctivě počkaly?

blanuleplus
27. čer 2007

Dobre rano 🙂 Luci, cekam netrpelive na vysledek 😉
Ja jsem se vcera prozradila pred mou milou svagrovou...odpoledne se mi udelalo spatne, tak jsem usnula a na zkousku nejela. Spala jsem asi hodne tvrde, kdyz zvonila svagrova u dveri. Tak jsem vyskocila (uz to mi neudelalo vubec dobre) a sla otevrit, ona mi podava nadherny svazek levandule (kterou jinak miluju) a jak jsem to ucitila, akorat jsem stihla zablekotat: "Promin, asi budu zvracet" a bezela na zachod... 😅 Vcera jsem si zacla uzivat tehotenstvi se vsim vsudy... 😀 Dokonce jsem vypadala tak spatne, ze manzilek chce zrusit Italii. To je skoda, kdyz uz jsme dali zalohu, kterou nam asi nevrati...
Romci, ja cekala 2 MS, protoze mi delali i kyretaz, tak aby se uplne vymenila sliznice v deloze. Zkusila jsi davat manzilkovi nejaky vitaminy? Ja hlavne musela odnaucit MM, aby si daval notebook na klin. Uveril mi az po jednom dokumentu, kde snizovali chlapum schvalne plodnost tim, ze si maceli varlata v teply vode.

mila30
27. čer 2007

Ahoj holky, Blani mám z tebe ohromnou radost :-, jen tak dál a za chvíli nám budeš hlásit jak ti krásně roste bříško, společně s Martou a postupně se tady budeme přidávat všechny 😀 , to je jasńačka, o tom nelze pochybovat 😉. A Romí, snaž se to vydržet alespoň 2 měsíce, teď se to zdá jako strašně dlouhá doba, ale uteče to strašně rychle, uvidíš 🙂 , nehledě na to, i kdyby jste nečekali a ty si otěhotněla, tak se může stát, že díky tomu, jak nebudeš ještě pořádně zahojená, by si to nemusela ani donosit a to je pak horší, po těch dvou měsících se můžete do toho pořádně opřít a pak to bude ráz na ráz, uvidíš 😀. A jak píše Blanka, vím, že pro muže na lepší spermijky opravdu pomáhají nějaké volně prodejné vitamíny, tak v té pauze co teď budete mít, je může baštit a pak až se začnete pokoušet, budete perfektně oba dva připravený 🙂 . A Lucko, jak ty??????? Moc na tebe myslím a jsem strááášššnnněěě nedočkavá jak ti dopadl testík 🙂 .

lucikpetik
27. čer 2007

ahoj holky, tak co si myslite, no zase nic. v noci jsem se budila jak jsem byla nervozni, hned rano udelala testik a dve carky by tam byly tak akorat, kdybych je tam primalovala...zase zklamana, ale v pohode, co se da delat. podle vypoctu zuzky v cervenci nic, v sprnu jsem bez manzela v chorvatsku, v zari nic a tak leda zase v rijnu....coz jsou super vyhlidky, ale tak nejak by to odpovidalo podle tech karet, co mi vylozila na zacatku roku kartarka, ze to bude az na konci roku nebo pristi rok...koncim s jakymkoliv testovanim, a jdu do diety s tebou zuzi, dneska si jeste s manzelem zajdeme na vecu a zitra jdu do toho, konecna....alespon pet kilo...
a blani parada, zacinas si to uzivat, asi ti je nevolno i za martu 🙂)

blanuleplus
27. čer 2007

Luci a co MS? Dokud nedorazi, porad je nadeje 😉 Ja uz zase spinim a zacinam byt z toho spatna...mozna zajdu k doktorovi, ale bojim se, abych nedostala vynadano, ze tak brzy plasim a ze jsem se nemela ani testovat... 😖

romcatko
27. čer 2007

Blani, to jsou moc pěkné zprávy. Ale raději se nech opatrovat i od Mudr. Ať víš, že je vše OK.
JJ, manžel bere všechny možné vitamíny, dnes jde na kontrolní spermio, tak uvidíme. Ono mu to hrozně "lítalo". Nejdřív blbý, pak ještě horší, pak katastrofální, pak se to po vitamínech zlepšilo skoro do normálu. Tak uvidíme co dnes. Odpoledne písnu, co mi řekli v CAR.
Luci a já nevím, možná bych na ty "střídající se měsíce" tak úplně nesázela. Sice je toasi pravděpodobnější, že je jeden dobrý, druhý plönkový, ale dokud to není potvrzeno na UTZ, tak nikdy nevíš. Třeba zrovna v červenci nebo v září 😉

lucikpetik
27. čer 2007

blani neblazni a utikej k doktorovi, tehotna jsi a tim, ze poprve nebylo vse ok, tak neres a radeji bez, nez si pak vycitat, ze kvuli nejake krave sestricce se neco zanedbalo...ale ty mas vse ok, tak neplas, jen pro jistotu zajdi...
a MS, tezko rict, chodi ted dost nepravidelne, po 33 dnech, po 36 dnech, tak ji cekam nekdy v pristim tydnu asi
ty jsi mela MS po kolika dnech?

mila30
27. čer 2007

Ahoj Luci, ještě není nic ztraceno, MS si ještě nedostala a hlavně, já měla MS 2x za sebou a při tom jsem byla těhotná, sice mimoděložně, ale byla...tak ještě vyčkej 😉 a jak píše Romčátko na měsíce kdy jo a kdy ne, bych opravdu nesázela, tělo si dělá co chce a když si budeš myslet, že tenhle měsíc nic, tak ono zrovna jo 🙂, nech to času a na přírodě 😉

blanuleplus
27. čer 2007

Uz jsme se dohodli s manzilkem, ze jdeme na vypravu za doktorama. 😒 Z neho mam zas desivy sny, protoze ma propadle ockovani proti tetanu a ze surfovani ma samou ranu na nohou a pak tam beha bos po brehu...
Prvni MS po operaci byla 5 tydnu, pak 28 dni, 32 a ted by to bylo taky asi 28. To znamena zitra... A mesice nema smysl pocitat 😉

lucikpetik
27. čer 2007

no mesice nepocitam, ale treba kdyz si budu rikat, ze pristi mesic nic, neupnu se na to, tak treba vyjde....
ale musim to prestat resit...
tak pak dej blani vedet, jak jste dopadli u doktoru..