Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

marcelllllka
10. říj 2014

@moldanubia po clostíku jsem u ní byla po 14 dech

kacaba1212
19. říj 2014

Ahoj devcata, dlouho jsem tu nebyla, jelikoz me prepada depka, ze se nevede otehotnet a to od cervna se znovu snazime. Jak ctu, tak nektere z Vas uz jsou tehu. Drzim Vam palecky    Snad se nam to take povede. Prekvapuje me, ze Vam uz doktor dava injekce apod. U me je ticho po pesine. Jen v listopadu mam prijit na cytologii.

martinakl
19. říj 2014

@kacaba1212 ahoj. Ja myslela,ze doktori to resi nejdriv po pul roce snazeni? Ale chapu te. Preci jen ut to par mesicu je.. drzim ti moc moc pesti,at to brzo klapne!!

kacaba1212
20. říj 2014

Doufám, v listopadu jdu na tu cytologii, tak snad se dozvím další postup a ne čekat. I když, bylo by to určitě lepší. Jednou jsem nahoře, jednou dole. Vždy to čekání před MS. Děkuji Ti.🙂

martinakl
20. říj 2014

@kacaba1212 Moc dobře si to čekání pamatuju, i když já nemám co říkat. Otěhotnela jsem pokaždé napoprvé. Akorát to většinou dopadlo špatně.. Listopad je za chvíli, tak řekni doktorovi, ať už to řeší. Třeba budete mít dárek k Vánocům 😉

moldanubia
21. říj 2014

@kacaba1212 mě by to doktor zatím taky nenasadil, když kromě toho chybějícího vejcovodu nemám jiný problém...ale škemrala jsem. Jsi na tom stejně jako já, taky se snažíme od června...MS má přijít v pondělí, tenhle týden bude nekonečný....taky mi to už leze na mozek...

kacaba1212
21. říj 2014

@martinakl Ty jo, to je mi lito. Reknu mu to, nez porad cekat a nevedet. Rikam si, nemyslit na to, ale nejde to.

kacaba1212
21. říj 2014

@moldanubia Takze stat za svym. Ty jo, take jsi byla dubnova? Vim, ze tu bylo vice holek. Uz jsem zacala zoufat, ze vsechny jsou tehotne. Meris si bazalni teplotu? Ja tento mesic zacinam, hodne MT to pomohlo. Drzimpalecky. Ja ocekavam 1.11. MZ

martinakl
21. říj 2014

@kacaba1212 Já jsem byla lednová.. ale já bych musela jedině na IVF a taky najít taťku 😀
Holky, moc moc vám držim palce, ať vám to brzo klapne 😉

moldanubia
22. říj 2014

@kacaba1212 jj, 2.4.... taky mám pocit, že tady už všechny otěhotněly🙂. Já mám dostat ms v pondělí27....auuuu, jsou to nervy, dnes mě lehce bolí břicho, jako před ms, tak z toho asi nic nebude :(, chjo a to jsem tam měla 5folikulů...na straně, kde mám vejcovod...takže buď v klidu, ono na nás taky dojde 🙂 Bazálku jsem si měřila, ale s hormonama to nemá smysl, ty jí ovlivňují, ale byla jsem v šoku, jak to funguje...až vysadím hormony, určitě se měřit budu....

kacaba1212
24. říj 2014

@moldanubia Držím palečky, pondělí je za chvilku a snad to dopadne dobře 🙂 Je pravda, že s hormonama to nemá smysl. Já měřím teď první měsíc a mám to nějak rozházené. Tak nevím. To čekání, jak to nechce utíkat. Ještě jednou držím palečky. 🙂

elana
27. říj 2014

@ptjj Ty už jsi 17.tt...to snad neni možný 😅 Jak je, všechno v pořádku? Už se mimčo ukázalo, jestli Vojtíškovi roste brácha nebo ségra?

elana
27. říj 2014

@moldanubia tak co...mešká, mešká? 🙂

ptjj
27. říj 2014

@elana ale je to možný 🙂 Zatím to vypadá všechno ok, akorát si moc nepřipadám těhotná 😀 čekám teď, až začne kopat, ale zatím nic 😒 při screeningu to vypadalo na holčičku, tak uvidíme, jestli se to potvrdí.

nonacek
27. říj 2014

ženy také jsem prodělala mimo děložní těhotenství,ale zajímalo by mne jestli jse u některé z vás opakovalo? snažíme se o miminko a boji se aby se to neopakovalo.

elana
27. říj 2014

@ptjj tak to je super, budete to mít jako my, mě se to moc zamlouvá, bráška ochránce a malá panenka 🙂 Tak ať to dobře dopadne celé, i kdyby se spletli (PS: ale oni se nepletou, mě to u obou dětí řekli taky hned ve 13.tt a trefili se).

elana
27. říj 2014

@nonacek stát se to může...ale za dobu trvání této diskuze pamatuju myslím 3, kterým se to opakovalo (koukni jak je diskuze stará). Teď asi nejaktuálněji Ti k tomu může napsat
@martinakl 😒

nonacek
27. říj 2014

@elana Děkuji ti 👀

moldanubia
28. říj 2014

@elana meska uz druhy den,ale na testu snehobilo :(

elana
28. říj 2014

@moldanubia hm hm hm...tak uvidíme. Mohly ty folikuly, když jich bylo 5, popraskat postupně a tak se trošku prodloužit LF, pokud to fakt neklaplo. Ale dokud není červená, naděje je vždycky.

moldanubia
28. říj 2014

@elana taky jsem si rikalá, ale večer jsem začala slabe špinit, takže jsem ráno znasilnila manžela, dala si horkou vanu a červené víno, v kuchyni se mi louhuje hermankovy čaj a dam si pul hodky na rotopedu...buď dostanu ms nebo infarkt...

martinakl
30. říj 2014

@nonacek Ahoj. Mne se opakovalo. Mezi mimodeloznima jsem dvakrat otehotnela normalne v deloze. Je fakt,ze o nikom dalsim,komu by se to opakovalo nevim. Pravděpodobnost je asi dost nizka. A i tak to neni zadna velika tragedie. Ivf to jisti. A diky tomu,ze jde jen o "technicky" problem,je sance na rychly uspech pomerne slibna 🙂

nonacek
30. říj 2014

@martinakl díky za odpověď,holt nic není nemožné 😩

ptjj
31. říj 2014

@moldanubia tak co, MS nebo infarkt? 😉 a nebo ještě lepší zpráva?

moldanubia
1. lis 2014

@ptjj nakonec ta ms... nu coz,dam jeste jedno kolo hormonu a pak jsme si s manzelem rekli,ze zo do jara nebudeme resit...ale furt ve me hloda,jestli treba nezkusit to IUI....

ptjj
1. lis 2014

@moldanubia IUI je podle mě v případě mimoděložního úplně k ničemu, jen bys do sebe cpala zbytečně hormony, a to není nic zdravého........vím, jak moc bys chtěla, ale asi bych to nechala fakt spíš na chvíli přírodě

kacaba1212
2. lis 2014

@moldanubia Ty jo, to mě mrzí. Ale taktéž bych to nechala bez hormonů apod. Ono to určitě přijde, uvidíš.

moldanubia
3. lis 2014

@kacaba1212
@ptjj
holky, dík moc, máte pravdu....asi to fakt moc řeším...a 4 měsíce snažení je prd i při obou vejcovodech....jenže když si člověk řekne, že za tři týdny mohl rodit...

kacaba1212
4. lis 2014

@moldanubia mam ten samy problem. Take na to myslim, mela bych stejny termin. ☹ I kdyz me to ted dost casto prepadne, rikam si, ze to tak zrejme melo byt a ten pravy cas nastane. Musime si drzet palecky 🙂 Moc sem nechodim, protoze je depresivni, kdyz nektera z nas je tehulka a ja porad nic ☹ Samozrejme, holky, preji Vam to!!!

moldanubia
4. lis 2014

@kacaba1212 to máme stejný problém 🙂. Ze začátku jsem byla nadšená z každého těhotenství a teď si říkám...Kdy já? Ale jak píšeš ty, to neznamená, že bych to holkám nepřála! Jen ať hezky těhotněj a my díky tomu víme, že to jde 🙂.