Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
5. říj 2007

Hezké ráno všem...najednou mám pocit, že jsou všechna slova tak prázdná...Honí se mi hlavou spoustu myšlenek a otázek...Proč do háje neudělali rovnou císařský řez, když miminko žilo??? Proč čekali na samovolný porod??? Je spousta PROČ a já si to všechno nějak nedokážu srovnat v hlavě...PROČ SE TOHLE DĚJE HODNÝM LIDEM, KTEŘÍ PO MIMINKU MOC TOUŽÍ A CESTA ZA NÍM NEBYLA JEDNODUCHÁ??? Když jsem psala diplomku na téma nedonošených novorozenců, strávila jsem u nich 3 měsíce a miminka s váhou 500g tam byla naprosto běžná...otázka je, jaký by byl jejich další život, protože se dá předpokládat nějaké poškození...ale to jsou všechno jen úvahy a doktoři snad věděli, co dělali...
Včera jsem přišla domů a probrečela jsem celé odpoledne i večer, nejsem schopná nic dělat ani se na nic soustředit...myšlenkama jsem u tebe, Martinko...drž se a buď silná...bude zase líp...
Mílo, my jdeme dneska s manželem poprvé do CAR...Jsme objednaní na 14,30 hod., tak jsem zvědavá, co s námi budou provádět...
Holky, dávejte na sebe veliký pozor, taky vás mám všechny ráda...

lucikpetik
5. říj 2007

ahoj holky, jdu vas jen pozdravit, nejak mi dosla slova a ani se mi priznam se nechce psat, nejak me to vzalo - hodne....
marti drz se, jenom preji, at ta velka bolistka brzy preboli...

mila30
5. říj 2007

Zuzi, také nechápu..a jak píše Lucka, mě se taky nechce psát a myslet a vůbec jsem strašně naštvaná jak je ten život nespravedlivý, každá cikánka co chlastá a hulí a nepracuje, chová se jako zvíře a má plno dětí a stará se o ně hůř jak o zvířata a my...co se snažíme, jsme vzorné a tohle se stane!!!!!nezlobte se, omlouvám se těm, co věří v Boha, ale já nevěřím, že Bůh je spravedlivý!!

maova
5. říj 2007

Ahoj holky, moc moc děkuju za podporu. Zachránit miminko nebylo možné, bylo to moc brzy a ve 23. týdnu je to potrat a ne předčasný porod. Mělo by moc slabé plíce a nezvládlo by to. Paní doktorka říkala, že je lepší, že se to stalo teď, než za dva za tři týdny, kdy už by se snažili ho zachránit, ale bylo by to jenom trápení pro všechny.
Moc nemám sílu podporovat vás ostatní v tom, co vás čeká. Tak mě omluvte, ale držím všem při dalších vyšetřeních palečky.

blanuleplus
5. říj 2007

Holky, mě to hrozně vzalo... Pořád na Martinku myslím a nemůžu to pochopit... Mám teď strašnej strach o našeho drobečka, protože vím, že v mém případě to může být mé poslední těhotenství. Jestli se ukáže zhoršení po porodu, tak už mi další nedovolí... Martince moc přeju, aby jí z toho všeho ošklivého dostalo co nejdřív další miminko. Nic lepšího na takový smutek asi není...

zuzan
autor
5. říj 2007

Blani,takhle prosím neuvažuj...musíš myslet pozitivně, už kvůli miminku, i kvůli sobě... Já vím, že je to rána-pro nás všechny, ale brzy bude zase líp a Martinka je strašně silná, věřím tomu, že brzy nabere nové síly a bude bojovat dál...
Marti, nevěděla jsem, že bylo moc brzy, myslela jsem si, že v tomhle stádiu už je miminko schopné samostatného života, tak se omlouvám...Samozřejmě se rozhodneš sama za sebe, jen pokud k tomu můžu říct svůj názor, možná by teď bylo lepší chvilku počkat, než se z toho tělo i srdíčko trošku dostane, nabere nové síly...však sama nejlíp poznáš, až přijde ta správná chvíle jít do toho znovu...
Mílo, rozumím tvým slovům...taky si říkám, když vidím cikánku, které může být sotva 20 a má kolem sebe 3 ušmudlaný děti, kde je ta spravedlnost... Tenhle rok byl i v mém životě hodně zlomový a ač jsem částečně věřící (nemám ohledně víry tak úplně jasno), tak bylo hodně situací, když jsem pochybovala o Bohu a říkala si, kdyby přece byl, tak by zamezil neštěstím, tragédiím a nespravedlnosti, která na světě je...

mila30
5. říj 2007

Blani, nesmíš takhle přemýšlet!!!! Já vím, že to je těžké teď o tom nemyslet, ale zkus se prosím nestresovat a mysli na vašeho drobečka v bříšku. Prosíííím.
Toto prosím ať těhulky nečtou !!!! Ne, že bych nechtěla, ale nechci vás stresovat. Tak holky těhulky prosííííímmmm nečíst.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A Marti, napíšu něco čím tě nechci utěšit, ale je to podobné a ze života :
Moje kamarádka čekala dvojčátka a v 6 měsící také potratila, během dvou měsíců byla v pořádku a hned první měsíc snažení se jim zadařilo a znovu dvojčátka a krásně je donosila a má krásné děti 🙂.
Můj kolega a jeho žena čekali miminko a při porodu zemřelo, po 3 měsících se mohli začít snažit a hned první měsíc se jim zadařilo a mají krásnou holčičku. Takže i tobě a vůbec nám všem snažilkám se zadaří a to 100% 🙂 . Věř a víra tvá tě uzdraví.

zuzan
autor
5. říj 2007

Holky, jen jsem vám chtěla popřát hezký víkend - alespoň v mezích možností...

lucikpetik
5. říj 2007

taky preji vsem hezky vikend...

romcatko
5. říj 2007

Ahoj holky, moc se sem nedostanu.. v práci vůbec a večer občas.
Ale takové zprávy je hroné číst. Martinko, tak moc bych ti chtěla nějak pomoci, pofoukat na bolavou duši..ale ono to nejde. Ta rána musí být hrozná. Snaž se mít kolem sebe lidi, kteří tě teď podrží a podepřou... kdykoliv budeš chtít za námi přijít, přijď. Nechápu, nerozumím tomu, proč se věci ději... občas se snad děje i něco, co ani žádný smysl nemá a je to jen kruté. Přeji moc a moc sil.

mila30
8. říj 2007

Dobré ráno holky.
Zuzi jak jsi dopadla? Moc jsem na tebe myslela?
Přeji hezký den...

zuzan
autor
8. říj 2007

Ahoj holky, tak vás zase zdravím po víkendu, který utekl neuvěřitelnou rychlostí - v pátek po CARu jsme zajeli na chviličku do lesa a přivezli si z něj 45kg Václavek, takže jsem měla o zábavu na celý víkend postaráno a myslím, že letos už nechci houby ani vidět...
Mílo, jsi moc hodná, žes na nás myslela...A jak jsme dopadli v CAR? Musím říct, že jsem odtud odcházela mnohem klidnější a vyrovnanější, než jsem do té doby byla... Všichni moc milí, prostředí příjemné...začalo to na recepci, kde si od nás sestřička vzala kartičky pojišťoven, aby nám vystavila dokumentaci, s tou nás pak zavedla k doktorovi, který s námi probral naprosto všechno, sestavil rodinnou a zdravotní anamnézu mou i manželovu, domluvili jsme se, že oni budou ti, kdo bude navrhovat různé postupy a my řekneme buď ano nebo ne... Hned na první návštěvě potrápili manžela, odebrali mu krev (to abych se přiznala, ani přesně nevím kvůli čemu) a odevzdal sperma na vyšetření... Já dostala žádanku na krev, na kterou mám přijít druhý, třetí nebo čtvrtý den menstruce (mimochodem teplota klesá ☹((, takže nepomohl ani František ani Dornova metoda ☹(( A až půjdu na krev, tak nás pak objednají na půlku cyklu, kdy přijdu na ultrazvuk kvůli prokázání ovulace... Taky jsme se bavili o té laparoskopii, tak jestli jinde problém nenajdou, taky mě bude čekat, ale dr. nám všechno tak hezky vysvětlil, že bych se jí už ani tolik nebránila...Každopádně jsem ráda, že zvolili postup od nejjednoduších vyšetření a že se začalo něco dít...
A jak jste si užili víkend vy? Marti, jak je? Říkala jsem si, kdyby jste si chtěli s manželem udělat výlet do Jižních Čech, tak klidně kdykoli přijeďte...klidně i na pár dní...

lucikpetik
8. říj 2007

ahoj holky, tak vas zdravim po vikendu, taky mam dojem, ze ani zadny nebyl.
zuzi tak to je fajn, ze mas z CAR takovy dobry pocit...snad se uz konecne bude neco dit.
Marto na tebe myslim porad, proste jsem myslenkama porad s tebou. a jak ti je? nemyslim na dusicce, to je jasne, ale jinak? boli neco?

zuzan
autor
8. říj 2007

Ahoj Luci, co tvé nevolnosti? Už je to dobrý, nebo tě pořád zlobí? Mílo a kdy tebe čeká další vyšetření? Teď až v polovině cyklu ultrazvuk, nebo ještě něco předtím?

mila30
8. říj 2007

Zuzi, tak to je super, že máš z toho tak dobrý pocit a že se té laparoskopie ani tolik nebojíš, víš ona má také něco do sebe, zkontrolují ti úplně všechno a to je také moc dobře 🙂 .-
Takže držím palce, aby všechny výsledky dopadly dobře a hned se začalo něco dít a pak... 🙂 😉 .
Já teď čekám na MS, měla by každým dnem přijít a 5DC musím začít jíst hormony a 10 nebo 11 DC musím na UTZ a podle toho jak budou vypadat folikuly se rozhodne jestli bude IUI nebo nebude.Takže já zatím čekám 🙂 .
A Lucí jak je vlastně tobě? Je to už lepší nebo tě prcek ještě trápí?
Martí a co ty kočičko ? Jak je ? Pořád na tebe strašně moc myslím a v duchu ti posílám strašně moc sil a štěstíčka, ty ho teď potřebuješ mnohem víc než já.

lucikpetik
8. říj 2007

holky diky za optani. myslim, ze je to uz lepsi, nevolnosti trosku ustupuji, tak snad to bude lepsi a lepsi, jen me obcas poboliva hlava, tak nevim, co je zase tohle...

blanuleplus
8. říj 2007

Ahoj holky,
Zuzko, Milo, budu drzet palce. Jsem rada, ze Zuzka sla do toho CARu a myslim, ze se rozhodla spravne. Ja si natrenovala s MM v sobotu cestu k Apolinari, protoze jsem mela takove divne pravidelne se opakujici krece a po Martinky smutne zkusenosti jsem tam radsi volala a rekli, at se prijedu ukazat. Nastesti je vse v poradku, mozna jen mi ted zaclo vic rust brisko a mam tam mozna nejaky srust po mimodeloznim, ktery to tam drazdi...ale stejne mam absolutne klidovy rezim plus magnesium v konskych davkach. Uz je to lepsi, ted spis obcas silne bodnuti a pak je to zas dobry. No nejradsi bych, aby uz si nas MM od Apolinare odvazel oba v poradku domu... Marti, moc na tebe myslim, kdybych ti mohla nejak pomoct, tak se urcite ozvi...a dekuji, ze jsi me upozornila, ze nemam nic hazet za hlavu...
Luci, ty si koukam taky nevis, co vymyslet driv, vid? 😉 Doufam, ze to brzy prejde... 😉

mila30
8. říj 2007

Blani, to jsem ráda, že je nakonec vše v pořádku 🙂 .Pořádně odpočívej a nic nedělej ať jsi v pořádku 🙂 .

blanuleplus
8. říj 2007

Tak jsem prave zjistila, ze za 8 tydnu mam postupky a unorovy termin s mrnousem nestihame. To znamena maximalne mesic na dodelani vsech kostlivcu a dalsi mesic sprtani od rana do vecera 😖 Takze zadnej extra klidovej rezim nebude. Maximalne se budu snazit ucit co nejvic v posteli, ale potrebuju hlavne sedet u pocitace 😒 Ale muzu vam rict, ze kdybych to dala, byl by to super darek k vanocum 🙂

zuzan
autor
8. říj 2007

Blani, díky za držení palečků...taky jsem ráda, že je všechno v pořádku a hlavně žes k doktorovi jela... Ono asi není pokaždé úplně dobrý si říct, že je to dobrý a že to zase přejde, obzvlášť v tomhle případě... Ke zkoušce ti držím palečky a věřím, že si ten vánoční dáreček nadělíš...

lucikpetik
8. říj 2007

ahoj blani...to vis, nevim co by...jinak me taky obcas pichne nalevo nebo napravo, dost divne...jsem rada, ze jdu k tomu jinemu doktorovi tento tyden, ze to bude zase jiny pohled....
to uceni ti vazne nezavidim...ja te obdivuju, ja bych to nedala.

zuzan
autor
8. říj 2007

Holky, já jen hlásím, že jsem to dostala ☹(( Hezký zbytek dne

lucikpetik
8. říj 2007

😒

blanuleplus
8. říj 2007

Zuzko, je skoda, ze to nevyslo samo, ale aspon ted obehas vsechna vysetreni a bude to 😉 Ja vas s Milou a Romcatkem uz nemam ani jako "snazilky", ale "tehulky cekatelky", ze proste budete kazdou chvili hlasit ty vysneny // 😅
Luci, ja jsem na to taky zvedava...no hlavne, at uz nejsou zadny komplikace 😖 Kdybych musela do nemocnice, tak je to v haji...takhle si maknu, ale snad se to podari. No a pak jeste nejak zvladnout dva rocniky... Pichnuti nevadi, to jsem mela na zacatku porad a ted taky, blby jsou krece, ktery se vraci, ale urcite budes ve skvele peci. Pak nam nahlas, jak jsi byla spokojena. U Apolinare byly doktorky moc mily, prestoze jsem otravovala v 10 v noci, nez jsem se rozhoupala jet...

lucikpetik
8. říj 2007

blani tak to je fajn, pokud jsou doktorky mile, dela to hodne...nepripadas si tam jak vetrelec
a proc bys musela do nemocnice,prosim te co to tu placas, zadna nemocnice....

blanuleplus
8. říj 2007

To vis, ze se budem sakra snazit 😉 Ale bylo mi receno, ze kdyby se to nelepsilo nebo zacly jiny problemy, tak prijet uz i s taskou... A doma akorat na zachod a zpatky do postele. No, trosku hresim na to, ze vysetreni bylo v poradku a ze ty silny krece prestaly, ale stejne, kdyz se pupik rozboli, jdu si radsi lehnout. Domluvily jsme se s doktorkou, ze se uvidime az u porodu, tak to hodlam dodrzet 🙂

romcatko
8. říj 2007

Tak vás zase zdravím, Blani, jsem ráda, že to dopadlo dobře.
Lucí, opatrujte se.
Na MArťu taky pořád moc myslím... musí to být teď hrozné. Neumím si to představit.
Zuzi, je mi líto, že další měsíc nic, ale už jen to, že se to díky CAR pohne - chodíte do Artu v Budějcích? Věřím, že třeba stačí málo a povede se.
Milo, někomu se po Clostíku a IUI zadaří, tak třeba bueš patřit mezi ně.

mila30
9. říj 2007

Hezké ráno holky moje 🙂 .
Zuzí já to také dostala, ale u mě se to dalo čekat jelikož u mě nebyla ovu. Ale víš co, já poprvé nemám vůbec žádné bolesti,jen trošku tlak v podbřišku a na té právé straně vedle stydké kosti jsem měla místo kde mě před MS a při MS stráášně bolelo až jsem měla slzy v očích a dnes? NIC 😀. Takže si myslím, že ta Dornova metoda určitě tomu přispěla a myslím si, že teď je ve mě vše na správném místě a tak si říkám, že to určitě s tou pomocí musí každou chvíli vyjít a totéž bude i u tebe a ještě by jsmě měli Romčátko donutit na to rovnání, určitě jí to pomůže 🙂 .Co ty na to Romí? A jak je vůbec Romí?
Blani, prosím nestraš nemocnicí a šup šup do postýlky a odpočívat! To je rozkaz vojíne 😀 .
Lucí a ty se také opatruj ještě si pořád pamatuji jak jsi rychle vstala a píchlo tě v bříšku, takže taky ... klid a pohodu a nepřemáhat se, ju? 😉
Martí? Jak je? Pořád na tebe myslíme kočičko naše.

zuzan
autor
9. říj 2007

Ahoj holky, Mílo u tebe vím, že to už musí vyjít, protože to by byla fakt záhada, kdyby byla ovulka zase na špatné straně, ale to se nestane, takže vzhrůru do dalšího měsíce 🙂 Já z toho ani nejsem smutná, počítala jsem s tím a nějak vnitřně jsem tenhle měsíc ani nedoufala, že by to mohlo vyjít, jen jsem MS čekala až tak zítra, tak mě takhle brzy překvapila...zas budu moct jít dřív na další vyšetření a myslím, že bez laparky je u mě ta šance minimální, ani nevím proč, ale jsem o tom přesvědčená 🙂
Blani, ty to nepodceňuj...já vím, že to k tomu svádí, když zrovna nemáš žádné obtíže nebo bolesti, ale nezapomínej na prevenci a šetři se...stejně tak i ty, Luci... Blani, těhulky-čekatelky, to zní moc hezky...též by ty čekatelky co nejdřív odpadly a zbyly jen těhulky...
Romísku, přesně jak píšeš, chodíme do Artu tady v Budějovicích - teda chodíme, zatím jsme tam byli jen jednou, ale zítra tam zaběhnu na krev a přibližně za 2 týdny tam půjdeme s manželem pro výsledky spermia a na ultrazvuk... Co by nás čekalo dál zatím nevím, i tak bylo těch informací, co na nás pan doktor vychrlil až až, že jsme ani všechno nestíhali pobrat 🙂 Ale byl moc ochotnej a vstřícnej, tak nám určitě všechno detailně vysvětlí - i význam laparky mi vysvětlil tak, že už se jí tolik nebráním...Bylo to opravdu úplně jiný jednání, než když mi můj dr. jen stroze řekl, že mě pošle na laparoskopii (já vím, že jsem se ho mohla zeptat, z jakého důvodu, ale v tu chvíli mě to tak zaskočilo, že jsem se na otázky ani nezmohla)... Automaticky jsem čekala, že začne jednoduchými vyšetřeními a ne rovnou operací 🙂 A co se Dornovy metody týče, tak má Míla pravdu a pokud bys chtěla, určitě to vyzkoušej 🙂 Já se teda od včerejška svíjím v křečích, protože takovéhle bolesti břicha jsem snad ještě neměla, ale třeba je to tím, že to všechno ještě nemám pořádně dorovnaný 🙂)) Dokonce jsem si včera i vzala prášek na bolest i přesto, že jinak všechny prášky zásadně odmítám...
Tak a koukám, že jsem se zase rozpovídala, tak končím a jdu pracovat 🙂 Mějte se krásně, těhulky se opatrujte, snažilky nepřestávejte věřit, že jednou to vyjít musí a ty Martinko, přijď mezi nás...čekáme tu na tebe a třeba by ti chvilky tady s námi mohly to těžké období aspoň maliličko ulehčit...Všechny na tebe myslíme a jsme s tebou, aspoň takhle na dálku...

maova
9. říj 2007

Ahoj holky, vy jste všechny tak strašně hodný, že jsem všechno dočetla a brečím u toho. Strašně moc vám děkuju, moc si toho vážím. Nějak mi to nejde, něco vám psát, protože je mi strašně divně. Každý den je nálada jiná, někdy plačtivá, která už ale ustupuje, pak se zase dostavuje velký strach z toho, co bude příště, jindy jsem zase naprosto bezmocná a cítím se sama. Tak nějak chvílema nevím, co si počít sama se sebou. Někdy si vyčítám, že jsem třeba k doktorovi nejela dřív, že jsem přece měla vytušit a asi i vytušila, ale nepřikládala tomu všemu význam, že něco není v pořádku. Nejhorší jsou pro mě rána po probuzení, přes den je mi už trochu líp.
Omlouvám se, že jsem to tady na vás tak vychrlila, možná jsem se potřebovala vypsat a bude mi zase dobře. Moc moc moc vám všem děkuji.
A i když nebudu reagovat na každou zvlášť, myslím na vás na všechny a držím všem palečky, ať jste všechny v pořádku a brzy tady máme samé těhulky.