Zpomalující se embrya - IVF

endyk
19. zář 2016

Ahoj holky, potřebovala bych vědět váš názor, co dělat.
Při 1. IVf bylo 9 vajíček, nechali jsme ICSI+PK, zbylo 1 k zavedení - bez úspěchu
2.Ivf - 12 vajíček, zase ICSI+PK, k zavedení zase jen 1 prý horší (kompaktace kvalita 2). Šanci moc nedávají.
(vždy ještě 4. den bylo aspoň 3-5 embryí v pořádku, pak se to horšilo).

Snažíme se 2 roky a rok s CAR, je mi 37 let, s přítelem žádné děti nemáme.
Mám PCOS, anovulační cykly, přítel spermiogram v pořádku, brali nám krev, ale nevím, zda dělali imunologii nebo genetiku.
Mezi 1. a 2. IVF jsem začala cvičit Mojžíšovu metodu, snažení doma.
Mám strach, že nebudeme mít děti. ☹

V CAR by nás hnali do dalšího pokusu, ale nevím, co víc pro to udělat, abychom zbytečně nepřicházeli o pokusy.
Jde zvýšit kvalitu embryí? Pomohly by lázně? Nebo jaká vyšetření podstoupit? A kde si o ně říct? Má smysl dělat PK, když zbyde jen 1 embryo horší kvality? (Připadá mi, že CAR nic nechce řešit, je to pro ně jen obchod) 😒
Děkuji za rady, třeba s tímto máte zkušenosti.

evulina77
19. zář 2016

@endyk na polycystické vaječníky je dobré držet bezlepkovou dietu. Nějkde jsem to četla,že prý v zahraničí to je doporučováno. Moje neteř také měla polycystické vaječníky a přes rok držela dietu a při poslední kontrole u doktora má vaječníky v pořádku, sám se divil. Takže to mám i ověřeno a neteř drží bezlepkovku dál, i když nemá alergii na lepek, respektive ji nemá potvrzenou z krve a taky jiné potíže neměla, jen ty vaječníky...

no_title
19. zář 2016

Na kvalitu vajíček pomáhá u PCOS Nosifol, aspoň 3 měsíce před IVF 2 sáčky denně.