Zpoždění MS, hormonální porucha. Máte někdo zkušenost?

zuzkka88
1. kvě 2012

Ahoj, zajímá mě prosím, jestli jste některý měla/máte podobný problém jako já. HA jsem vysadila v lednu 2011. Od té doby mám MS jen trošku nepravidlnou, v průměru délka 27, 28 dní. Jen dvakrát 26 dní a dvakrát 31 dní (to hned po vysazení). Tento cyklus však začal menstruací po pouhých 24 dnech a do 12DC jsem potom špinila. Šla jsem s tím na gyndu, doktorka mě dole zkotrolovala, udělala ultrazvuk a prý tam žádná cysta není, že to bude asi hormonální (pak jsem jí ještě řekla, že ve stejný den, kdy přišla ms, jsem měla horečky a celý další týden (nejvyšší 39,1), prý to může být příčinou dřívější ms). Předepsala mi asi Norethisteron (nebo takového něco). Jenže než jsem se dostala k tomu, abych si to vyzvedla, tak špinění ustalo (asi do dvou dnů), tak už jsem si to nevyzvedla (i doktorka říkala, že už mám teda počkat na další cyklus). Tento cyklus ms dřív nepřišla, pro jistotu nepřišla vůbec (zatím). Jsem 33DC. Už před několika dny (asi víc jak před týdnem mě bolely prsa, to se mi občas stává těsně před ms), asi 5 dní (mimo včerejšek) mě pobolívá v podbřišku, to mi taky dělá před ms, ale v den kdy má přijít, max den předtím. A pořád nic. Několik měsíců jsem měřila BT, ovu probíhá. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak to váš doktor řešil? Co se dělo? A ještě by mě zajímalo, jestli nevíte, zda při takovém prodloužení cyklu dochází k ovu třeba v obvyklý termín a prodlouží se luteální fáze, nebo při této poruše je LF stejná (jak má být) a ovu se posouvá? Test jsem si dělala asi před dvěma hodinama a negativní. Doktorka říkala, že mám počkat do 40 DC a pak přijít.

Děkuji kdo dočetl až sem a děkuji tomu kdo mi odpoví

chcememimi
2. čer 2012

@rena1410
@rena1410 ja mam strach ze se to,po revizi vubec neudrzi ☹

rena1410
2. čer 2012

@chcememimi To ne...Spousta zenskych ma po revizi mimi.

chcememimi
2. čer 2012

I v tak vysokem stadiu?

rena1410
2. čer 2012

@chcememimi
@chcememimi Moje kamaradka byla na revizi ve 3mesici, ale ke konci. Takze to muselo byt tak 11 nebo 12tyden. A hned pak otehotnela a ma holku.

chcememimi
2. čer 2012

@rena1410 asi na to moc myslim....uz zase piji femigard a kontryhel a koupila jsem si vitaminky tak uvidime...

lucifer1987
2. čer 2012

@chcememimi Já mám po dvou potratech roční holčičku 🙂. Jednou v 9.tt a pak ve 13.tt 😉. Tak se neboj, určitě to vyjde.

rena1410
2. čer 2012

@chcememimi to vis ze to jednou vyjde. akorat jsme netrpelive 🙂

rena1410
3. čer 2012

@chcememimi Tak co? U me si myslim, taky nic nebude. Dnes na 14dnu odjizdim a tam nemam net. Takze tu nebudu.

chcememimi
3. čer 2012

@lucifer1987 doufam...ted se to neudrzelo :(

chcememimi
3. čer 2012

@rena1410 tak si to uzij a pak se hned ozvi 🙂

lucifer1987
3. čer 2012

@chcememimi ono to jednou vyjde 🙂 já si musela taky počkat a nejen já 😉

chcememimi
4. čer 2012

@lucifer1987 je to ale k zblazneni ☹ asi se tim moc stresuju

lucifer1987
4. čer 2012

@chcememimi já mám takový pocit, že bychom to asi měli brát líp, když už doma jedno zlatíčko máme 🙂 někdo stále čeká na to první a to je pak takový víc stresující ☹ nebo tak to aspoň mám já

chcememimi
20. čer 2012

@rena1410 tak jak jsi na tom?

rena1410
21. čer 2012

@chcememimi Ahoj, tak jsem zpatky. U me taky nic minuly cyklus. Ale asi 8 den po ovu me vystoupla teplota na 37,2, pichalo a dloubalo me v brise, celkove mi bylo jako po kocovine, motala se mi hlava, no proste pocinajici tehotenstvi. Ale mela jsem to dva dny a pak nic a pak MS. Takze si myslim, ze se to neudrzelo. Bylo to asi oplodnene, ale proste se tam stala nejaka chyba. JInak kontryhel zabira...cyklus presne po 28dnech 🙂 A citim ovulku a mam i plodny hlen. Ale teplota zatim nevyskocila. Tak cekam.

kamila222
21. čer 2012

ahoj, zkus si koupit těhotenský test. Mám vyzkoušený Predictor Early, ten určí těhotenství již 4 dny před očekávanou menstruací, je rychlý a spolehlivý.

macek01
21. čer 2012

Ahojky holky, mám dotaz. Chceme s přítelem miminko, ale až koncem září se chceme snažit, ale co se nestalo. Hlídám si plodný dny ty mám od 18.6 do 22.6. ale plodnej mám dneska... Dneska ve čtvrt na jednu v noci se tak pěkně milujeme, jo prášky už nemám měsíc a půl a listovku beru taky měsíc a půl. Takže se milujeme s gumčama, ale dneska v noci rupla ani jeden jsme to necítili a tak jsme jeli v klídku dál. No pak šok jako prase... Dost se obávám, že do toho spadnu když mám plodný dny a skoro 2 měsíce bez prášku co myslíte holky může se to stát??? Děkuji předem za info.pá 🙂

petanevesta
21. čer 2012

@macek01 stát se to může, ale být tebou jsem i ráda, protože po vysazení bývá hodně problémů s ovulací a otěhotněním, málokdo do toho vlítne hned - to mluvím z vlastní zkušenosti 😀

rena1410
21. čer 2012

@macek01 Tak to vis ze se to muze stat, kdyz vam praskla 🙂 A vadilo by to?

macek01
21. čer 2012

@petanevesta 🙂 děkuji za zprávičku... Já jsem tedy dost zvědavá, i teplotu mám vyšší což při ovu bývá...No uvidíme...

macek01
21. čer 2012

@rena1410 No plánovali jsme to až na podzim, ale tak stane se prd 🙂...

macek01
21. čer 2012

@macek01 Ale tak jako celý mesíc a půl si dáváme majzla jako prase a teď jeden omyl a bylo by to? to by byla pěkně velká náhoda ty jo... 🙂

rena1410
21. čer 2012

@macek01 to jo. Bud rada. My se snazime uz ctvrty cyklus a stale nic. Co ja bych za to dala.

macek01
21. čer 2012

holky a navíc mě od pondělka pobolívá bříško... takže asi ta ovu probíhá, ale dnes ráno taky... a mám i trošku citlivé bradavky...

rena1410
21. čer 2012

@macek01 taky mam ovulaci a to bricho me teda boli chvilema dost...

macek01
21. čer 2012

@rena1410 Čím víc si o tom tady píšu s vámi tak asi dnes mužíka znásilním 😀... No třeba už tam dávno je... 🙂

lili333
25. čer 2012

Tento test mi ukázal těhotenství již ve 3. týdnu a to večer. Je spolehlivý a velmi přesný.

ludmila333
28. čer 2012

Mám vyzkoušený těhotenský test Predictor Early. Tento test mi spolehlivě ukázal těhotenství z ranní i odpolední moči. Testovala jsem tři dny po vynechání MS a na testu byla jasná dálnice, jak ráno, tak odpoledne. Nedělá duchy (http://www.facebook.com/predictorcz je zde zábavný komiks o vývoji plodu tak na to mrkněte🙂