Používáme cookies. Více informací zde. OK

1. očkování oddálit či ne? Prosím názory pro i proti

kikitt
7. únor 2017
Prosím o názory na první očkování. Tři měsíce miminko. .
kika_21
7. únor 2017
Jestli věříš dětské doktorce-doktorovi, řídila bych se podle ní.Je nějaký důvod pro oddálení? Jinak je tu hodně diskuzí s velmi různými názory.🙂
panickatlamicka
7. únor 2017
Ockovat lze az od 10 mesicu, nic tim neporusis.Pokud bys ockovala miminko, dostane stejne mnozstvi vakciny jako 10 kg cvalik. Zaroven je dobre se s dr domluvit na 2+1a to bez ohledu na to, jak stare dite ockujes.V dobe chripek bych neockovala vubec. Tipla bych, ze prumerne maminky ockuji od pul roku....ja ockovala skoro v roce,
panickatlamicka
7. únor 2017
To slovicko ,,prumerne" lze precist dvema zpusoby, urcite se chapeme. 😃
panickatlamicka
7. únor 2017
Vetsina pribehu o nasledcich ockovani zacina prave slovy:,,Meli jsme duveru ve sveho lekare..." @kika_21
ninive211
7. únor 2017
Já ve 3 měsících dala Prevenar, hexu až v 6 měsících, nechtěla jsem to dávat naráz a ty pneumokoky jsem zároveň chtěla dát. Navíc dcera se narodila drobná, v těch 3 měsících možná teprve jen těsně překročila tu magickou doporučovanou hranici 5 kg, chtěla jsem prostě, aby to nebyla pro její malé tělíčko taková zátěž. Doktorka mě samozřejmě "musela" poučit o nebezpečí černého kašle, který "teď strašně řádí", ale tak rozhodnutí bylo na mě, ani jsem nemusela nic podepisovat o odkladu.
Určitě váhové minimum pro očkování miminka je 5 kilo, čím víc, tím samozřejmě líp, protože očkovací dávka je stále stejná. takže logicky pro 8kg miminko je to menší zátěž než pro čerstvě pětikilové. Další argument pro odklad je, že pokud by mezi NÚ byl třeba zpomalený motorický vývoj např., tak v tom půlroce už to poznáš, už má mimčo nějaký ten motorický vývoj za sebou a zjistíš, že se "něco" stalo. Nicméně toto je spíš výjimka, bych řekla, horší NU bývají po Priorixu (tzv. MMR vakcína, což je na rozdíl od hexy živá vakcína).
To, že musí být dítě zdravé a i ostatní členové domácnosti, je snad samozřejmost, v období chřipek a jiných viróz je to vždycky trochu riziko, dítě se může zdát zdravé, ale inkubační doba nemocí se různí a dítě se ráno může jevit zcela zdravé a večer už mít brutální rýmu. Že některé doktorky jsou ochotné očkovat dítě s rýmou (že to "nic" není) anebo týden po dobrání ATB, to snad ani není potřeba komentáře a od takových dá a trvat i na svém, že naočkuješ opravdu jen zcela zdravé dítě.
lenusaak
7. únor 2017
@ninive211 zrovna si uz začínám něco o očku zjišťovat a adi přesně takto bych si to představovala. Byla jsem zastancem, že jen základ a víc ani ranu ( dřiv) pomalu měním názor a ráda bych ty pneumokoky dala a zamlouvá se mi tvůj postup. Budes stejne postupovat i s červnovým chlapečkem? Mozná to oddalim na 4měsíce , aby byla mala naočkovana na chřipkový období už.

Holky a je lepší schéma 2+1 nebo je lepši se držet 3+1 ? Jak to s tím je? Veřím, že se něco nedělá jen z rozmaru a ma to svůj důvod ( 3+1) ale pokud je možnost lepši volby beru ji.
linee
7. únor 2017
Pokud si chces precist,zda ockovat a nebo ne a kdy,tak tady co prispevek,to nazor.Na MK je jich v diskuzich hodne. Rid se materskou intuici a zdravym selskym rozumem. Kazdy zasah do tela,predevsim ditete,nese sva rizika. Je to ale vse o "pravdepodobnosti"...
Moje zkusenost je ta,ze jsem nechala ockovat podle kalendare a mala byla v poradku.Z nepovinneho jsem nechala pneumokoky,rotaviry ne.
kika_21
7. únor 2017
@panickatlamicka Ano-naštěstí ji stále mám...Pokud bych neměla, neočkovala bych podle něj.Těžko můžu očkovat podle kuchaře nebo instalatéra. Naopak podle doktora zase nebudu vařit svíčkovou-dopadlo by to ještě hůře, než běžně a to už je co říct.😈Dělám to tak, že zvažuju ,zda horší jsou následky nemoci, nebo případné následky očkování. Mrzí mě, že neumím věštit-a to myslím teď vážně. Musím se spoléhat na informace, jakkoliv různorodé a doufat, že moje dítě nebude výjimka-jinak Hexu bych rozdělila-ne vše najednou...
luckylee
7. únor 2017
Myslim,ze nejdriv bys mela cist.Proti cemu se ockuje,jaky je vyskyt nemoci proti kterym se ockuje,jaky maji prubeh a co nejhorsiho se muze stat.Precti si pribalovy letak.Pak si nacti neco o nezadoucich ucincich vcetne osobnich zkusenosti jinych maminek.Pak teprve muzes udelat dobre rozhodnuti.Priklanim se k odkladu a schematu 2+1.Kazdopadne informace muzes cerpat zde- skupina Informovane ockovani a ''muze se hodit'' ,vakciny.net a treba Rozalio.cz
panickatlamicka
7. únor 2017
@kika_21 on nekdy ten instalater vi o ocku vic nez doktor,napr.tu nedavno maminka psala, ze ji lekar tvrdil, ze kdyz nestihnou naockovat booster do uplynuti doporucovaneho terminu, musi se cele ocko provadet znova.Ciry blud. Takze duvera ano, ale ne slepa.
panickatlamicka
7. únor 2017
Jak bys rozdelila hexu? Asi si sedim na vedeni....vestit by chtel umet asi kazdy 🙂 @kika_21
hohe
7. únor 2017
Zjistila bych si informace v knihách, pročíst si pro a proti... Naše děti mají pouze povinná očkování... Dcera hexu 3+1 a syn 2+1... Oba i přes očko prodělaly černý kašel... Pneumokoky jsme nedávaly z důvodu, že je mnoho kmenů a po nastudování jsme došli k názoru, že toto očko akorát tělo oslabí, místo, aby mu pomohlo... Pokud by si chtěla pneumokoky očkovat, tak určitě s rozestupem k hexe... Dcera ve svých 4 letech má pouze jednu MMR a syna to čeká v blízké době - ale jen kvůli jeslím, jinak bych to ještě odložila... Jinak první hexu jsme nechali naočkovat v 8m. Já nejsem úplně neočkovací typ, ale ani né 100% očko... Máme zlatou střední cestu, očkujeme s rozmyslem a ve chvíli, kdy je dítě a celá rodina zdravá, po nemocí rozestup min. 14 dní... Děti berou vitamin C a D...
kika_21
7. únor 2017
@panickatlamicka Právě -musíš mu věřit od začátku-my už chodili s dětmi k jeho mamince-prostě nikdy mi neporadila špatně-tady ženské říkají, že jablko prý nepadá daleko od stromu. Taky jsem se byla ptát na různé věci za těch 20 let i jinde, ale nakonec se ukázalo, že nebylo potřeba. Specifické děti s poruchou obranyschopnosti, nemocné děti-to už je vždy na zvážení-to všechny víme...
ninive211
7. únor 2017
@lenusaak Určitě budu chtít hexu zase nejdřív v půl roce. Akorát teď to vyjde před Vánoci v prosinci a k tomu zima, tak uvidíme, jak to bude s případnou nemocností,prostě když bude někdo nemocný, tak očkování samozřejmě ještě posunu. Co teda si chci prosadit a u dcery jsem si blbec neprosadila, tak schéma 2+1, dcera i přes odklad na 6. měsíc měla standardní schéma 3+1 (zbytečně! prostě při odkladu na půl roku a dále se očkuje zkráceným schématem, ochrana je naprosto stejná jako u schématu 2+1), chtěla jsem, aby bylo vše Ok kvůli školce (aby mi prostě do budoucna nedělala žádné problémy) a dr.řekla, že OK je to takhle (=je to dle vyhlášky, která myslím stále uvádí jako "správné" schéma to 3+1). Takže tehdy v ordinaci jsem jí to blbec odkývala a zbytečně nechala naočkovat v 6.,7.a 8.měsíci (a pak booster v 17 měsících). Ovšem od té doby bylo vydané prohlášení z Min. zdravotnictví, že dostačující očkování pro přijetí do školky je hexa ve schématu 2+1 a jedna dávka Priorixu.
Mimochodem, Priorix (MMR) nemá dcera dodnes, chtěla jsem původně "odklad"na min.18 měsíců (očkuje se nejdřív od 15 měsíců,to jí vycházelo na leden a to jsem fakt nechtěla očkovat), to měla rýmu, tak že pak jak se vyléčíme, že si máme přijít...no to jsem pak jakože "zapomněla", a pak bylo léto a vedra, pak v září zase dovča a v říjnu už jsem zase byla těhotná a v 1.trim. jsem očkovat nechtěla, následně stejně jsme od konce října na střídačku furt na hromadě...takže očkovat budu nejdřív na jaře, pokud budeme všichni zdraví (což je otázka). Do školky teda letos stejně nepůjde kvůli druhému prckovi- alespoň ne do státní,možná že zkusíme třeba na pár dní miniškoličku. Osobně vidím jako menší riziko nechat ji naočkovat, když já budu ve 3.trim., než když už bude doma čerstvý novorozenec.
Druhou dávku ale dostane, až co nejpozději to půjde.

Sem začni psát odpověď...

Odešli