1.očkování. Proti čemu se vlastně očkuje?

ocicka
20. lis 2007

Ahojda, holky tenhle tyden mane jit na prvni ockovani ve 3. mesicich. A tak jsem se chtela zeptat proti vsemu se vlastne ockuje?

brnda
20. lis 2007

ahoj je to očkovani proti zaškrtu,tetanu,davivimu kašli,virove hepatide B a proti obrne.mimčo musi byt uplne v pořadku nesmi mit rymu ani kašel a musi mit zahojeno raminko po očkovani na tuberkulozu to delaji už v porodnici,nas kvuli tomu neoočkovali a prvně jsme byli až ve 4 mesicich

karotky
20. lis 2007

Tak my měli při 3.vakcíně Hexa rýmu a oočkovali nás.Pokud dítě nemá nález na průduškách a nemá teplotu vyšší než 38 C,tak se očkovat může.U nás s Hexou začali až v 4.měsíci,protože jsme neměli žádnou reakci na TBC. 😖

med
20. lis 2007

Terka zatím taky není očkovaná. Na kontrolu ve 4 měs. jdeme za týden, tak doufám, že už nás doktorka oočkuje. Po jak dlouhé době se pak očkuje 2. a 3. dávka?

brnda
20. lis 2007

očkuje se po mesici

suki
20. lis 2007

My jdeme taky za 14 dní na očkování,ale nechápu proč se očkuje proti žloutence B, vždyť ty dětičky nemájí žádnou šanci to někde chytnout. Přenáší se krví a spermatem, což nechápu, kde by to naše děti chytli. Přijde mi to jako zbytečná zátěž na takový malý organismus. Nás na to taky neočkovali a může se na to očkovat až bude riziko nákazy vyšší, ne? Např. v pubertě.

niega
21. lis 2007

Tak my máme 4,5 měsíce a očkovat nás bude paní doktorka až v pěti. Ta tubera je prostě pořád nějak nezhojená 😒 ...

danullinnka
21. lis 2007

Ahoj niega,malý bude mít v neděli 5měsíců a taky ještě není naočkovaný,taky se nechce hojit TBC ☹ ale už se mi to zdá lepší,v úterý jdem zas na kontrolu,tak snad už v těch 5měs.ho naočkují.
Brnda-mě taky dr.říkal,že se bude očkovat 5,6,7 měsíc,tak snad už to budem mít za sebou.

lukin
21. lis 2007

suki: Prý se dá žloutenka chytnou i slinami.

pho
21. lis 2007

Malého naočkovali poprvé až v 8 měsících, taky neměl zhojené očkování proti TBC. A reakci po očkování žádnou neměl. Je lepší, tu hepatitidu mít naočkovanou, protože pokud by ji náhodou dostali, tak to má pro tak malé děti většinou fatální následky - trvalé poškození jater, cirh=oza, nádory.

sokolka
21. lis 2007

Tak nás očkovala mudra taky až ve 4 měsících. Prý je to lepší,že už to lépe i snášejí než v těch 3. Ale když jsme tam přišli poprvé tak se mudře nezdál malýho krček a radši to o týden odložila. A to neměl ani teplotu ani nic jiného. Jen já jsem byla po angýně... 😒

petraluk
21. lis 2007

Ahoj holky. Nás bude mudr očkovat až ve 4 měsících, jelikož jsme měli nějaký průjmy, byli jsme v nemocnici a tak to máme odložený, aby to nebyl pro malýho takový záhul. 😉