2. dávka spalničky, zarděnky, příušnice. Onemocní znovu?

evelen
18. říj 2013

Ahoj holky,
máme před sebou druhou dávku spalničky a spol. Zvažuji, zda do toho jít, popř. jak argumentovat pro případné odsunutí. Dcera po první dávce onemocněla, a přestože jsme nachlazení léčili, skončily jsme v nemocnici se zánětem průdušek. P. doktorka připustila, že to může být vedlejší účinek očko. Prosím o váš názor, zkušenost, můžou se problémy po druhé dávce opakovat? Požádaly byste dr, aby očkovala až někdy později, kvůli předešlým komplikacím?
Moc děkuji
Evelen

ckei
18. říj 2013

@evelen já u syna toto očkování odložila, ale už tu první dávku a dostane ji až někdy po druhém roce života. V tomto případě bych už 2. dávku doočkovat nechala a to v řádném termínu, a to i přes nežádoucí účinky, a tedy 6 měsíců po té první, když už jste se rozhodla toto očkování dávat a nechala jste již tu první dávku dát, tak bych tu druhou neodsouvala, neboť pak si nejsem jistá samotnou účinností daného očkování.

evelen
autor
18. říj 2013

sakra, ckei ☹, to teda nemám radost. samozřejmě ti moc děkuju 🙂. já totiž před první dávkou netušila, jaké haló to může způsobit :-/

evelen
autor
18. říj 2013

omlouvám se za tykání, pustila jsem se do psaní automaticky... 🙂 děkuji ještě jednou...

petule246
18. říj 2013

@evelen - nám se taky blíží druhá dávka očkování a syn měl opravdu šálenou reakci, resp. dr. říkala, že to byla asi souhra různých okolností, ale očkování určitě sehrálo svoji roli - měl zánět průdušek na hranici zápalu plic + totálně rudý "spalničkový" oči (prostě silný zánět spojivek). Doktorka je rozumná, takže 2. dávku malému odložila tuším o 3/4 roku, ale stejně jsem (zatím) lehce nervozní, jak to bude tentokrát probíhat.

evelen
autor
18. říj 2013

petule, děkuji! u nás to bylo také na hranici se zápalem plic. prosím tě, tvá dr odložila druhou dávku i přesto, co píše ckei? tedy, že by mohlo nasatat riziko menší účinnosti, když už máme tu první dávku za sebou? díky.

terinda
18. říj 2013

Rozmezí druhé dávky je 6-12 měsíců.

petule246
18. říj 2013

@evelen - ano. Ale teď jsem koukla do očkováku a první dávku měl 1.3. a v lednu si máme zavolat na termín na druhou dávku, takže mu to neprotáhla o ten třičtvrtě rok, ale jen o pár měsíců. Ale každopádně sestřičce říkala, ať mi napíše termín na druhou dávku co nejpozději to půjde, takže nějaký "odklad" možný je. no teda u adama byli dost přesvědčivé ty "spalničkové" oči, fakt moc nešlo pochybovat, že to je reakce na očko, i onemocněl přesně nějaký ten 10. den po očkování, takže to sedělo bohužel na ten priorix. A Adam měl loni fakt docela na prd imunitu, tento rok už vypadá líp, tak doufám, že i reakce na očko bude lepší.

petule246
18. říj 2013

@terinda - aha, tak to jsem nevěděla, myslela jse, že se chodí po půl roce.

evelen
autor
18. říj 2013

@terinda děkuji, to je pro mě velmi podstatné 🙂, uklidnila jsi mě, snad to tedy může počkat aspo|ń do jara.

evelen
autor
18. říj 2013

@petule246 my měli tu první 8.3. , tak to máme skoro stejné 🙂. požádám naši doktorku o totéž jako máte vy. ten pobyt ve špitálu už bych si nechtěla zopáknout 😢

petule246
18. říj 2013

@evelen a podruhý to už bude lepší, já tomu věřím ... držím palce

luthien.k
18. říj 2013

@petule246, @evelen maximální interval mezi kombinovanou vakcínou proti spalničkám, příušnicím, zarděnkám je dokonce 3 až 5 let 😉 Viz. "promeškaný termín očkování" zde: http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/MMR....

katyxq
18. říj 2013

@luthien.k v jiném článku http://www.vakciny.net/principy_ockovani/pr_11.... Petráš uvadi i 10let a víc 😉

eficenka
18. říj 2013

@evelen
na slovensku stačí 1 dávka ( druhá tuším až po 6ti letech...) já byc hsi to nelajzla... poničit imunitu dítěti? a pak zbytečně napravovat? odmítla bych..

martaa
18. říj 2013

Po takové reakci bych už další dávku MMR určitě nedala to je vysloveně hazard!

katyxq
18. říj 2013

Navíc očkování MMR nemá stanovenou horní hranici, do kdy má být naočkováno ... takže lze naprosto legálně odkládat, odkládat, odkládat ... nekonečně dlouho 🙂.Po takových reakcích bych už neočkovala (a taky neočkujeme 😉).

ckei
18. říj 2013

@evelen není zač děkovat...já sama totiž jako dítě zažila tak šílenou reakci na toto očkování, že mě dávali dohromady několik měsíců, proto vím, co to dokáže (samozřejmě to vím z vyprávění od mamky, já si to nepamatuji). Nicméně moc držím pěsti na druhou dávku tohoto očkování, aby byly reakce co nejmenší, pokud možno žádné! 😉

cuci25
18. říj 2013

@evelen odlož druhou dávku a řekni doktorovi, že kvůli reakci při té první přijdete třeba až než prcek nastoupí do školky a pak ještě uvidíš co a jak. Doktor ti nemůže nic říct, mě sám doktor říkal, že druhá dávka se může klidně očkovat až ve třech letech,ale lepší je prý po půl roce od první dávky. Já to taky odložím, i když jsme žádnou reakci neměly, když to tak čtu, mám z toho strach ☹

evelen
autor
18. říj 2013

jste skvělé 🙂. cítím se mnohem líp, bála jsem se, že jsem hysterická. děkuji vám všem za podporu 🙂

ckei
18. říj 2013

@evelen jak je psano vyse,posunout podani druhe davky je urcite mozne (i odklad na nikdy). Jen ten pulrok je doporucena doba mezi vakcinami😉

daisyr
18. říj 2013

@evelen ona se ta druhá dávka dává stejně jen jako "posilovací", resp. u určitého procenta dětí se nevytvoří protilátky po první dávce a tak se automaticky podává druhá dávka všem, ale je dovoleno prodloužit nebo nikdy nedat, jak píší holky. Já bych také už druhou nedala, nebo třeba před pubertou zjistila u syna protilátky na příušnice a doočkovala podle toho.

katja77
19. říj 2013

Kdyby můj.syn měl takovou reakci, v žádném případě bych nepokračovala!!! Žádný doktor Tě v tomto nebude přemlouvat.....Všechny ty smutné a tragické příhody dětí z MK, začaly většinou takto “nevinně“ jedním nežádoucím účinkem a skončilo většinou mnohem horším.......Takže, buďte opatrná.......

julietta111
19. říj 2013

Moje dcera měla taky na tohle očkování velkou reakci. 10 den 40 horečky, trvalo to 2,5 dne pak najednou nic. Očován nám sama Dr. odsunula a bude se očkovat až ve 2,5letech. Nikdy na žádné jiné očk. reakci neměla.

saminomimino
19. říj 2013

@evelen já bych neočkoval už nic,jistota že ho to po druhé dávne ochrání je mizivá,spíše se zvíší riziko že se něco po...