5letá prohlídka. Kam se očkuje?

izzylka
2. pro 2021

Ženský prosím, na 5.letce čeká syna i očkování..teď si nejsem jistá, co že to je...tetanus, černý kašel nebo tak?
Tak jsem se jen chtěla zeptat, kam se to píchá (zadek, ruka) ? A měly po tom vaše děti nějaké problémy? Teplota, bolest nebo tak? 🤔
Čeká nás to v pondělí, tak jen ať se na to připravím 😂

klokanka31
2. pro 2021

@izzylka Nebude to ta 2.dávka spalniček, zarděnek a příušnic?

jancaand
2. pro 2021

Nevím přesně co, ale dává se do ruky.. Syn měl ruku trochu zarudlou a místo vpichu ho bolelo, ale jinak bez teploty.

izzylka
autor
2. pro 2021

@klokanka31 to já právě už nevím 🤣🤣 uplně mi vypadlo, co že dr řikala že to bude 😂
@jancaand super, a jak dlouho ho to bolelo? Bude moct normálně druhý den do školky? 🙈😅

terezuka
2. pro 2021

Tetanus, zaskrt, cerny kasel, nejspis vakcina Adacel. Ucinky byvaji mirnejsi nez u hexy.

izzylka
autor
2. pro 2021

@terezuka to bude asi ono 🙏🏻 syn neměl nic moc ani po hexe, tak snad bude i tohle ok 🙂 děkuji 🌹

tahejhula
2. pro 2021

Nejčastěji asi Adacel (di, te, pe). Určitě bych volila nedominantní paži.

neomenia
2. pro 2021

Mezi 5. A 6. Rokem je přeočkování Adacel ( černý kašel, tetanus a záškrt) too je do paže- do svalu, někdy pak bolí ruka, a přeočkování Priorix ( spalničky, zarděnky, příušnice), to je pod kůži do paže, nekdy pak za 5-12 dni teplota, vyrážka, ale vzácně.

eviicka
2. pro 2021

Je to ten Adacel, doktorka mě varovala, že bolesti ramene bývají celkem časté. U nás to byla i horečka, ale už cestou z ordinace začal kašlat (před očkováním byl úplně zdravý), takže si myslím, že tam byla začínající viróza a horečka nemusela souviset jen s očkováním.

marcicek84
2. pro 2021

@izzylka je to dalsi hexa a dava se do ruky u nas 4 dny opuchlina jak prase,ale jinak bez teploty a oak zase regres se vyvoji ted uz jen 3 mesice opet se projevil predevsim v reci...budou chtit preockovat i priorix,po nas chteli za mesic to jsem odmitla,sla jsem s dcerou az pul roku pote,tam nebylo nic krome regresu ve vyvoji hlavne v reci opet 3 mesice...

tahejhula
2. pro 2021

@marcicek84 "hexou" se nepřeočkovává. Je to třísložkový Adacel. Alternativně Boostrix, ale mám dojem, že není dostupný. Dříve se přeočkovávalo třísložkovým Infanrixem, ale jelikož se jedná o vakcínu určenou k primovakcinaci, byly po něm větší reakce.

marcicek84
2. pro 2021

@tahejhula jo jmenuje se adacel,ale v ocko kalendari maji obecne hexu,tak pro pochopeni jsem pouzila takto...

tahejhula
2. pro 2021

@marcicek84 Hexa je šest nemocí, v pěti letech se přeočkuje proti třem z nich. V deseti letech pak nastupuje Boostrix Polio, kde se přeočkuje proti čtyřem (di, te, pe a polio). Ani v očkovacím kalendáři není uvedena hexa.

tahejhula
2. pro 2021

Viz https://www.google.com/amp/s/www.nzip.cz/clanek...
Mimochodem, mají tam uvedený M-M-RVAX Pro, což je alternativa Priorixu. Touto vakcínou se u nás začalo více očkovat od chvíle, kdy měl běžnější Priorix výpadek.

nazka
2. pro 2021

@izzylka ahoj, zrovna včera jsme byli. Dostala očkování do ramene tetanus a za měsíc má jít na spalnicky. Naše doktorka nechce očkovat najednou. Jinak tam kreslila obrázek, kontrolovali váhu, výšku, tlak, páteř, zuby, oči, paměť, mluvení, břicho..

izzylka
autor
2. pro 2021

@nazka super, děkuji za čerstvé info 🙏🏻