Anketa - povinné očkování, jak jsou na tom vaše děti?

romcovaklarka
6. srp 2013

Zajímaly by mě v praxi souvislosti očkování / neočkování a zdraví dětí. Budu ráda, když budou odpovídat maminky, které jsou "pro" i "proti" očkování - proto jsem to ostatně založila jako otázku a ne jako diskusi 😀 😀 😀
Prosím o odpovědi k dětem alespoň 18 měsíců starým - odpovědi typu jsou nám tři měsíce a zatím jsme neočkoval nejsou v této otázce k věci 🙂 Pro více dětí můžete vyplnit pod sebe víckrát.

1. Uveďte prosím věk dítěte.
2. Má dítě povinná očkované? - ano / ne (případně "má jenom hexu, nemá mmr" apod., pokud chcete, můžete doplnit i co má za nepovinná očkování)
3. Pokud je očkované, zaznamenaly jste u něho nějakou DLOUHODOBOU negativní reakci? Můžete napsat i věci, u kterých si nejste jisté, že jsou z očkování - ono asi často se to nedá říci úplně jistě.
4. Jak je na tom vaše dítě s nemocností (nemusíte vypisovat, ale třeba srovnáním s vrstevníky apod., jen pro představu), případně trpí často na nějakou konkrétní nemoc?
5. Nakazilo se někdy vaše dítě (ať už očkované či neočkované) některou z nemocí, na které se "povinně" očkuje? Jaký byl průběh?

A já začnu:
1. syn má 2 roky a měsíc
2. má celou hexu v prvních možných termínech, MMR nemá.
3. po první hexe (netvrdím, že to souvisí - časově ale ano) atopický ekzém, alergie na BKM - po roce věku vymizela
4. Jednou měl rýmu, jednou lehkou virózu a jednou Šestou nemoc.
5. Ne.

dana3262
7. srp 2013

1.3,5roku
2.4xhexa a tbc
3.narodil se s ekzemem, nepřála jsem si, aby Ho ockovali na tbc, ale nevyhoveli mi (po pár měsících to zrušili). Ekzem ma dodnes.
Po hexavakcine se po asi 15min pozvracel obloukem. Pry to nemůže mit souvislost...ja vím, ze ma. Zvracel za život tak 3x a nikdy ne obloukem.
4.Ma velmi oslabenou imunitu. V 1,5r prodělal (pravděpodobně 2x za sebou) osklivou virózu s vysokými horeckami. Atb mu byly předepsaný, ale ja mu je nedala. Od te doby se léčí na alergologii a imunologii, užívá leky atd..
5.Neprodelal

1.skoro 2r
2. 2x infanrix Hib, čeká nas jeste 1 davka
3. Myslim, ze mu po očkování začaly apnoicke pauzy u pláče. Nenadechuje se a několikrát upadl i na zem.
4.Přijde mi jako zdravý. Vždy vse chytí od staršího, ale jen virózy..
5.neprodelal

majatob
7. srp 2013

1. 5let/3,5 roku/2.5roku
2. mají všechna povinná, u prostřední jsem odmítla TBC, které bylo ještě povinné
3. větší reakce jen u prvorozeného - po TBC problémy s hnisáním (objevilo se až po naočkování hexou, z kalmetizačního střediska bylo další očkování povoleno, ikdyž už tenkrát neměl úplně obvyklou reakci), veliká bolestivá boule hnisu v místě vpichu - docházeli jsme na plicní a "léčili" to do 3 let. Teď po očkování v 5 letech mu bolestivě opuchla půlka zadku, dva dny jen ležel a ledovali jsme., nebylo to teda dlouhodobé, ale nepříjemné a podle doktora velmi neobvyklé.
4. mají 1-2x ročně ATB (většinou na dovolené, kde nechci riskovat a radši jedem na pohotovost), jinak jen rýma, kašel, všechno od sebe chytí a točí se to dokola. Ale čím jsou starší, tím se mi zdá, že je to lepší, snad nenadělá paseku letos školka.
5. neprodělali

berynka
8. srp 2013

Starší dcera:
1. 6 let
2. hexa, MMR
3. žádná reakce
4. ve 21 měsících zánět ledvin (e-coli), pak občas běžné nachlazení, s nástupem do školky jednou zánět průdušek, zánět středního ucha, rotaviry, neštovice
5. ne

Mladší dcera:
1. necelých 5 měsíců
2. hexa
3. žádná reakce
4. před očkováním v 7 týdnech zánět průdušek
5. ne

milmic
8. srp 2013

Dcera:
1. 2,5let
2. ano, hexavakcína + prevenar
3. dlouhodobá - rozvoj atopického ekzému
4.není příliš nemocná
5. nenakazila se.

Syn:
1. 5 měsíce
2. ne
3. nic
4. zdravý
5.ne
.

kikimaruska
8. srp 2013

1) Syn 5 let
2) všechna povinná očkování (v té době i TBC-na dvou letech), v prvním půlroce měsíčně. Synagis (RS VIRY) díky rizikové skupině + Prevenar + Havrix (na dvou a třech letech)-Žloutenka
3) na to že byl extrémě nedonošený a Prevenar se dával společně s Hexou, měl ukázkové reakce, max.byl trochu teplejší, ale jinak nic (a to jsme měli z neurologie doma pro případ i Diazepam-nikdy jsme nepoužili)
4) nemocnost- ve 12 měsících si prodělal silné neštovice, pak v 16 měsících silné rotaviry (málem umřel, 10 dní na kapačkách na infekčním oddělení), jinak má záněty průdušek a astma, ale to je připisováno nedonošenosti a dysplazii plic po porodu.
5) ne, žádnou nemoc nedostal a nikdy neměl zánět středního ucha-tuk tuk,akamarádky obě děti (od 8 měs.po 4 roky je prodělaly už několikrát).

lucyvivien
8. srp 2013

1 ) 4 roky
2) máme všechny
3) nic
4) nebyla nemocná max. rýma
5) ne

u druhého dítěte očkovat nebudu

jessika
8. srp 2013

1. 10 měsíců
2. žádné ještě nemá, zvažujeme pediacel v jednom roce
3.----
4. asi ve 3 měsících (leden) slabá čirá bílá rýma
5. ne

cuci25
8. srp 2013

1) 19 měsíců
2) má Hexu (jedna dávka ještě chybí), MMR (také jen jednu dávku), Prevenar
3) nikdy žádná reakce nebyla, maximálně v kojeneckém věku byla druhý den více spavá
4) zatím nebyla vážně nemocná, v zimě měla asi 3x rýmu, nic velkého, bez teplot
5) ne

kacernice
8. srp 2013

1. 3 roky
2. TBC, hexa, prevenar, priorix tetra
3. po druhé dávce hexy a první pevenaru 5 dnů horečky 38 a vyšší, pak bez reakce, po první dávce priorix tetra 8 dnů horečky 39 a vyšší, druhá dávka bez reakce
4. 2x do roka rýma
5. ne

1. 4,5 měsíce
2. 3x hexa
3. podrážděnost, jeden den zvýšená teplota do 37,5 u každé dávky
4. -
5. ne

verusa.j
8. srp 2013

1. dcera 17 měsíců
2. zatím neočkovaná
3. -
4. - rýma, jednou šestá nemoc
5. ne

brisalek
8. srp 2013

1.dcera 4 roky
2. Je očkovaná + priorix tetra(s neštovicema) + prevenar, budu nechávat asi žloutenku a uvažuji okolo 6-7 let o klíšťové encefalitidě, protože máme chatu v oblasti s vysokou infekčností
3. reakce pouze někdy v den očkování večer zvýšená teplota
4. do 2 let byla zcela zdravá (ani malou rýmu neměla...), od 2,5 začala choditdo školky takže od té doby asi 3-4 do roka viroza a 2 x za poslední 2 roky měla angínu. Řekla bych , že lepší než průměr u dětí v kolektivu'🙂
5. ne

janazzz
15. srp 2013

holky, prosím, co je to mmr? Děkuji.

ivulla
21. srp 2013

1. syn 4,5 roku
2. Ano, včetně tehdejší TBC + synflorix + žloutenku
3. mezi 3. a 4. měsícem (po jedné - druhé dávce hexy + synflorixu) atopická dermatitida - nevím, zda to má souvislost, v současné době je "vyléčen" a asi rok se ekzém nevrací. 😉; zvýšené teploty, horečky, po 1. hexe + synfl. otoky na nohách - rozehnaly studené zábaly.
4. Nemocný je spíš méně, ale v kolektivu se tomu zabránit nedá. Před nástupem do MŠ nemocný nebyl. Zánět stř.ucha mu i píchali - přes synflorix...
5. Ano, zařadíme-li synflorix mezi "povinné" (což není, vím) a považujeme-li ho za ochranu před zánětem středouší - dostal poprvé atb (věk přes 3roky), vleklo se to, hrozili trháním mandlí.

1. dcera 2 roky
2. hexa + synflorix, MMR zatím ne, ale chystáme se - chtěla jsem odložit po 2.narozeninách.
3. bez jakýchkoliv reakcí (ani teploty)
4. prakticky nemocná nebyla
5. ne

xmarg04
4. zář 2013

1. Syn 27 mesicu
2. Jen hexu (zacali jsme ve 4. mesicich, dal podle planu), mmr odlozeno do cca 3 let, pokud vubec, nemam z toho dobry pocit
3. po poslední davce hexy lokalni otok, nic dramatickyho, za 2 dny ok
4. téměř ne, občas ryma, jednou vetsi viróza
5. ne

dcera 11 mesicu - zatím Pediacel od 7mi mesicu ve schématu 2+1 (zatím dve davky) - bez reakce

kopretina77
4. říj 2013

mame včechna povinná očkování,reakce žádné,vše v poho u všech tří dětí

leni78
4. říj 2013

Syn 10 let, ockovan na vše povinne, vážné neurologické komplikace, které postupně přicházely po ockovanich, zvýšená nemocnost, špatne průběhy nemocí s komplikacemi. Žádnou dalsi vakcínu nepripustim očkovat.
Druhý syn 15 měs, nikdy nebudu očkovat, taktéž u dalších dětí, které se mi narodí.

kinsi
6. říj 2013

1. 3 roky,3mes
2. tbc- ano, hexa 3x ( v 10m, v 12m a 2,5roku), iné nemá
3. po tbc lymfadenopatia v nadklučku so spont.evakuaciou po cca 6mes, keloidna jazva poočkovaní i po lymfadenopatii
4. jedno z najzdravších detí, aké som kedy videla, nikdy nijaké ATB, max deň -dva soplíky(nikdy nebolo treba odsávať) , teplota, inak stále zdravá
5. nie

mám ešte takmer 10m neočkovaného syna, ten je trochu chorľavejší (soplíky, teploty), ale tiež nič vážneho, nikdy nemal ATB

mesicnice
30. čer 2015

1. syn 6 a půl roku, po porodu S.C.ve 40.týdnu
2. TBC, 4xhexa
3. neutišitelný pláč po TBC (4.den po porodu), myoklony - záškuby ve spánku po 3.hexe, dermatitidy na nožičkách, plačtivý, úzkostný, vzteklý, zánět ledvin po 4.hexe
4. 4x ATB do pěti let, 2x zánět středního ucha, od pátého roku zdráv, jen běžné virozy a dětské nemoci vše bez komplikací
5.ne
1. syn 2roky
2. neočkován
3.-
4. v prvím roce 5. a 6.nemoc, ve druhém roce střevní viroza, neštovice - vše zvládl bez komplikací, dosud žádná ATB
5. ne