Beru ATB, proto chci odložit očkování kojené dcery

mogwaika
2. črc 2014

Holky mám na Vás dotaz. Včera mi Dr. nasadila ATB Duracef 500mg na zánět prsu, které ve stopovém množství přecházejí do mléka. Malá by zítra měla jít na 3. dávku Hexy a Prevenaru 13 a mně instinkt velí očkování odložit, přijde mi to jako velká zátěž pro pětiměsíční mimčo najednou. Nevíte o nějakém důvěryhodném zdroji, o který se při argumentaci pro odložení opřít nebo naopak o něčem, co by mě uklidnilo, že plaším zbytečně? Po druhé dávce měla malá na stehně rudý flek a zatvrdlinu, proplakala dva dny. Doktorka a sestřička zněly po telefonu velmi nepříjemně, prý bych tím narušila očkovací plán a že moje ATB nevadí a malá bude normálně naočkovaná. Druhá dávka proběhla 2.6. Díky

mogwaika
autor
2. črc 2014

jen pro upřesnění, plně kojím

milmic
2. črc 2014

Já bych rozhodně odložila.
Už jen pro tu minulou reakci, pláč dva dny po očkování není normální.

Nevím, nakolik souvisí Tvá antibiotika na zánět v prsu s možností ovlivnění očkování, ale mě osobně by se tato situace nelíbila a trvala bych na odložení očkování. Očkovací plán nenarušíš, to na TEbe asi jen chce tlačit. Když bude dítě nemocné, taky musíme očkování odložit a nic se nenaruší.

katyxq
2. črc 2014

Vy jste zákonný zástupce dítěte, vy rozhodujete 😉, pokud očkovat nechcete a nebo z jakéhokoliv důvodu očkování chcete oďložit, dr. to jen oznamte, nic víc není potřeba ... rozestuo mezi dávkami může být (a je to tak i lepší) až 2 měsíce (dokonce lze i půlrok)- viz tabulka na konci http://www.vakciny.net/principy_ockovani/pr_11....

mogwaika
autor
2. črc 2014

ta reakce minule byla sice bouřlivější, ale tím spíš se mi nechce prodlužovat tu agónii před každým očkováním, když pak budeme mít půl roku pokoj. Spíš se opravdu bojím těch ATB.
S tím rozestupem je to na hraně, mají od pondělí čtyři týdny dovolené, takže bychom to stihli tipťop, za předpokladu, že bude malá zdravá, asi proto tak váhám, jestli jen nejsem zbytečně hysterická

katyxq
3. črc 2014

@mogwaika právě proto, že byla silnější reakce, je dobré nechat tělíčko dítěte aspoň trochu zregenerovat a dát rozestupy co nejdelší (s další dávkou se dají čekat spíš horší reakce než slabší, jak se tox. látky z vakcíny v těle kumulují)