Bojím se očkování mé malé, nejsem až moc hysterická?

ivajaro
14. bře 2013

ahoj maminky,
Ve středu máme jít s mojí v neděli 4. měsíční holčičkou na očkování. Ve 3. měsíci jí neočkovala, protože mi v měsíc před tím ležela se zápalem plic v nemocnici.
Jenže se strašně bojím toho aby neměla nějakou rekaci na to očkování, kolem nás všechna miminka měla docela vážné reakce. No a ke všemu Nelinky tatínek, jednou po očkování jako mimino zkončil v nemocnici. Hrozně se toho bojí, že se jí něco stane. ☹

tulanek
14. bře 2013

Vubec nejsi hystericka!!!Taky jsem se bala a moc ,jak budou holcicky reagovat ,ale nastesti mely jen jeden den horecku a to bylo vse...Moc drzim pesti ,at je mala bez reakce!!! 🙂

mates22
14. bře 2013

Hysterická nejsi určitě, jen zodpovědná, ty reakce tu jsou, i když je pediatři moc neřeší. Držím palce, aby to proběhlo bez reakce. Když si trochu tady po koníkovi zapátráš, najdeš i některé rady, jak zmírnit případné reakce, co dávat před očkováním, myslím, že nějaká homeo (ty ale u nás obecně zklamaly na celé čáře, ale ono je to dost subjektivní), možná i nějaké bylinky, kapičky nebo tak, nevím přesně. Chce to prostě trochu pohledat. Důležité je nenechat se nikdy uvrtat do kombinovaného očkování, jak to někdy pediatři navrhujou (že jako hexa do jedné nohy a prevenar do druhé) - jednak je to přespřílišná zátěž a druhak pak nikdo neví, na co byla reakce, kdyby něco. A taky vyžadovat, aby sedoktorka koukla do krku, do nosu a poslechla, je důležité, aby dítě bylo zdravé , samozřejmě to nikdo nikdy nezaručí, ale aspoň toto málo se udělat dá. Ale určitě to bude dobré, těch opravdu vážných reakcí je procentuelně málo.

alisek
14. bře 2013

nejseš, poslední dobou je to velice diskutované téma, asi jediná rada, očkování rozděl, apo 14 dnech naočkovat druhou vakcínu a tak i sdalšími dávkami očka, reakce by mohla být menší než když se očkuje oběma vakcínama, tak jsme to měli my alehorečky nás bohužel neminuly ale žádné jiné potíže neměl,jinak já ted taky bojuju s reakcí po očku MMR, tu jsem mu nechala až na ted (2 a 3/4 r.)

bosorkajarka
14. bře 2013

tak to očkování ještě posuň, čím starší dítě tím menší pravděpodobnost problému. Ja plánuji očkovat až po roku 😉

puckal
14. bře 2013

Taky jsem se bála ale nakonec všechny 3 očkování bez reakce, akorát byl víc chovací a knourací 😉 Držím palce, at je to i u vás, strachu se napoprvé nezbavíš 😉

abecedka
14. bře 2013

Nech si ho ještě odložit! Vůbec nejsi hysterická, často jsou obavy oprávněné. Je to tvé dítě, tvoje rozhodnutí! Nikdo tě nebude nutit ani rozhodovat za tebe.

teerka
14. bře 2013

Hysterická? vůbec ne. Vždyť takový svins.va co nich píchaj nenechaj chladnou snad žádnou maminku. Já se bojím při každém přeočkování a to už mám druhé dítě. Taky nás to za chvíli čeká, 4 dávka a nejraději bych tam ani nešla. Jinak hůř reagujou děti, co maj kravní skupinu 0. tak snad se vás to netýká. Nakup panadoly, nurofeny, tvarohy na zábaly a držím palce, snad budete bez reakce.

katka_brno
14. bře 2013

tak si to zatím odlož do roka a pak uvidíš více info tady https://www.modrykonik.sk/skupina/1799/ nebo mi písni IP

kitinka76
14. bře 2013

na nežádoucí reakce po očkování existují nějaké homeopatika - tedy jestli na to věříš 😉

antarres
14. bře 2013

My jsme také žádnou vážnou reakci neměli, jen na Priorix tetra, ale s tím jsme počítali, že můžou být horečky. Tak držím palečky.

veruska007
14. bře 2013

Já bych se očkování nebála, dnes už jsou jiné vakcíny než bývaly dřív. Dokonce mám děti 2 roky od sebe a některé vakcíny jsou i v tom krátkém čase jiné. U nás byla téměř všechna očkování bez jakékoli reakce, výjimečně měli kluci zvýšenou teplotu, ale to dostali nurofen a divočili dál. Tak se neboj. Já nechala očkovat mladšího i když byl nachlazený a neměl taky žádnou reakci. Tak neboj 😉

kettynka1234
14. bře 2013

Ahojky, buhužel ti nikdo nezaručí, že tvá malá bude bez reakcí. Naše dvojčátka byla očkovaná na hexa vakcínu, malej měl teploty a malá do týdně zánět průdušet, po vyléčení další zánět průduše ( oba s antibiotyky) a doteď se potýkáme s exémem. Před vánoci byly dvojčata očkovaná 4 dávkou hexa a od té doby jsou stále nemocní ( zánět průdušet, kašel, .....) MMR dávat nebudeme! Je to individuální, je plno dětí, které jsou maximálně s teplůtkou. V horším případě........... Také se bojím jakého koliv očkování.

anina32
14. bře 2013

Naše doktorka očkuje už od devíti týdnů, ted na půlroce má můj malej už za sebou 3 dávky hexy, 3 dávky synflorixu a 2 dávky rotarixu, žádné komplikace nebyli, asi paradoxně čím byl mladší tím nesl očkování líp. Vím že se tu hodně mluví o tom že hodně maminek očkování odkládá a někdo třeba radši zaplatí deset tisíc pokutu a neočkuje vůbec, ale já jsem ráda že už to máme odbyté 😉

mm_mm
14. bře 2013

Ahojky, jestli jsi hysterická, tak to potom já taky. Šílím před každým očkováním, zjišťuju všemožný informace o vakcínách a pak je mi ještě hůř...Před prvním očkováním jsem se šíleně bála, byla jsem úplně vynervovaná, po očkování jsem lítala kolem malý s teploměrem a pořád jí měřila. V noci jsem 3x vstávala a měřila teplotu, jestli se náhodou něco neděje....nedělo. Kamarádky miminko mělo horečky 40 a taky to vydrželo, trvalo to jen jeden den. Těžko se to říká, ale zkus na to nemyslet...

suzsssie
14. bře 2013

Tvůj strach je naprosto oprávněný. Pořádně si toto téma prostuduj, aby sis potom něco celý život nevičítala! Navíc, když byla malá nemocná.. pokud chceš očkovat, tak rozhodně ne dřív než v 1 roce.. My jsme naočkovali standardně první dávku hexy, dcera byla úplně zdravá a skončili jsme týden v nemocnici sanitkou... po této zkušenosti už nebudem očkovat vůbec.. a to nám to naštěstí dobře dopadlo.. je spoustu případů, kdy to nemá dobrý konec. ☹

radush7
14. bře 2013

Ahoj, úplně tě chápu....
Dcerušce je skoro 6. měsíců. Očko jsem doteď odkládala, od našeho pediatra jsem asi před měsícem naše tři děti odhlásila (už je nějaký vyhořelý a popíjí). Nová pediatrička je vyloženě očkovací, tak jsem u ní nechala jen kluky (12,10) a kartu dcery mi dala. Sháněla jsem pediatra, který dělá i FRM - viz. druhý odkaz. Ke konci března k němu jedeme. Je to sice 40 km po dálnici, ale je i alergolog a imunolog. Sestra byla vstřícná, říkala, že do půl roka odklady na přání maminek respektují, ale říkala jsem jí, že chci očkovat až po roce a možná ne všechno. Pojedu tam a uvidím. Názory na očko se různí, já mám první dvě děti očkované jen vším povinným - jsou relativně bez problémů.
Začala jsem se o očko zajímat, když po něm našim známým zkolabovalo dítě. Před tím jsem si myslela, že co řekne doktor, je vždy ku prospěchu ... . Myslím, že systém zneužívá neinformovanosti rodičů a toho, že je to relativně krátké období v životě, kterého se to týká. Pokud ti nezůstane v zájmu vyšších zájmů nějak postižené dítě. Ta Eleková popisuje i postupy, jak je možné eliminovat nežádoucí účinky očkování, pokud se rozhodneš pro očkování.
http://www.inspirativni.tv/petr-sedlacek-potreb...
http://zdravi.e15.cz/clanek/mlada-fronta-zdravo...
Potom články k očkování na webu celostní medicíny + mudra Eleková a další ... Mařádek, Dostál, Lebenhart, Hnízdil.
Tak se měj Radka

alma13277
14. bře 2013

Bojíš se oprávněně. U druhého mám více informací a bojím se také. Pokud byla malá nemocná, očkování bych odložila nebo zkusila očkování ve specielním centrum třeba jen čtyřkombinací, která je slabší než hexa vakcína. Petr Sedláček v odkazu od radush7 je velmi přínosný, taky doporučuji 🙂

kikina9
14. bře 2013

Ahoj, jsem na tom podobně jako ty. Za 2 týdny máme jít na první očkování Hexavakcínou, taky začínáme až ve 4 měsících, protože když měl prcek 3 měsíce, tak starší dcerka měla chřipku, a já měla strach, aby to od ní nechytil, tak jsem ho očkovat nenechala.
A čím víc se to blíží, tím mám větší strach ☹ Jasně, vím, že riziko vážných komplikací po očkování je malé, ale co když to postihne zrovna mé dítě 😒
No, moc jsem ti neporadila, ale držím palečky, aby se očkování obešlo bez nežádoucích účinků 🙂

holly02
14. bře 2013

Kikina9, taky jsem při představé očkování své dcery hodně nesvá, a ta představa mě děsí, takže jednoduše neočkuju. Radši poslechnu instinkt, než pak bědovat, že jsem ho neposlehla 😖

tkanicka
14. bře 2013

Víc než očkování jsem se teda osobně bála těch nemocí, proti kterým se očkuje... vím, že teď už jsou téměř vymýcené, ale v rodině máme několik úmrtí dětí právě na nemoci z hexy, sice už z dob dřívějších, ale i tak....

nuonuon
14. bře 2013

Zkus zavolat do Motola do očkovacího centra a poradit se tam, co ti řeknou, když jste měli reakci v rodině.

vlckulka
14. bře 2013

Hysterická nejsi, každá matka se bojí a očkování prostě zátěž pro malé tělíčko je. Také jsem se každého očkování bála a byla jsem vlastně ráda, že neuroložka u jedné holčičky doporučila očkování odložit z důvodu nedonošenosti a naše doktorka je velmi rozumná, tak prostě odložila očkování u obou. První hexavakcínu dostaly v téměř 9ti měsících a až nyní ve 32 měsících dostaly poslední dávku Priorixu. Doktorka vyžadovala, aby dítě bylo před očkováním 14 dnů zdravé a v případě, že by byl nemocný někdo z rodiny, tak očkování také odložila, což považuji za velmi rozumné. Při Hexavakcíně měly horečku jeden den, při Priorixu byly bez reakce.

nae
15. bře 2013

Tak očkovanie posuň, kým malá trochu nevyrastie. Podľa vyhlášky to možeš urobiť slobodne, nehrozí ti za to žiaden trest (ani pre pediatra). Očkovanie v očkovacom centre je v pricípe také, že dieťa monitorujú, naládujú diazepamom a podobnými imunosupresívami (aj profylakticky).
Doveruj svojmu vnútornému hlasu, nie tomu, čo hovoria ostatní. Držím palce...

katyxq
15. bře 2013

Hysterický nejsi, podle mě se bojíš naprosto oprávněně - http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po... (přečti si i ostatní díly, jeden popisuje jak postupovat, pokud oćkovat chceš)
Já lituju, že jsem svoje instinkty neposlechla, malá dostala 3x hexu, ale nic víc nedostane, dál tuhle ruskou ruletu se zdravím dítěte odmítám hrát, jsem ráda, že už se snad dala dokupy 🙂.