Budete očkovat děti s astmatem?

petrak15
24. lis 2021

Ahoj, zajímalo by mě, jestli budete nechávat očkovat pfizerem pětileté děti, pokud mají alergie nebo astma. Já jsem nerozhodná, manžel je pro, já se bojím, ale taky mám strach z další dušnosti a jipu. Oba s manželem očkování máme. Mluvila jsem o tom s doktorkou z detske kliniky v nemocnici, ale ta je očkovací typ a ta by to píchla i do úplně zdravých dětí. Asi kontroverzní téma, ale u nás bohužel aktuální.

maca917
24. lis 2021

@petrak15 vážně to chcete píchat do dětí ? 🤔

petrak15
autor
24. lis 2021

@maca917 nechci, ale jiný vir poslal dceru 2x na kyslik, takže přemýšlím..

marge_s
24. lis 2021

@petrak15 nevahala bych. (Syn ma jine problemy, pujde hned jak to bude mozne, druhe dite taky, abychom rizika jeste snizili). Davka je upravena-tretinova, u astmatika jednoznacne prevazuji benefity. Ty pribehy z usa detskych jipek jsou sakra nepekne cteni. Delta se vyradi i na detech :/
Jo a bat se budu, to je jasny 🤣 to se bojim vzdycky

zmrzlinka
24. lis 2021

@petrak15 budu očkovat.Obe děti.

drep
24. lis 2021

Nechala bych, resp. Nechám až to půjde i své zdravé tříleté dítko. PIMS jsem vyhodnotila jako větší riziko než vakcínu.

te_reza
24. lis 2021

Ne, ještě jsem se nevzpamatovala z reakce na MMR

levandulovy_caj
24. lis 2021

Naštěstí nemám astmatické děti, ale astma mám já sama a už kvůli tomu jsem se nechala očkovat. Mě "rozbije" kdejaký dětský kašel, který holky dotáhnou z kolektivu domů. Mít děti s astmatem, tak je určitě nechám očkovat 🙂

barmil
24. lis 2021

@petrak15 dala jsem dceru kvůli hematologickemu onemocnění, které mám též. Me samotnou dostalo na Jip ve FNKV i blbe EBV, takže covid by pro nás byl fatální. 18mes syn zatím projevy dedicneho onemocnění nemá, všechna očko zvládá levou zadní, takže až bude dost starý a bude moci být očkovaný, tak ho nechám též.

mamikry
25. lis 2021

@petrak15 Necham ockovat obe deti, vir ma cim dal vetsi silu a uz jednou mi ho prinesly ze skoly a polezely si v teplotach, vcetne pulrocniho. Zadny prubeh bez priznaku. Do toho ted strach z PIMS. Pokud by deti mely astma, nevahala bych vubec.

inssomnia
25. lis 2021

@petrak15 mám astma (záchvaty spuštěné zadýcháním a chladným vzduchem), moje mamka taky, očko bez jakékoli reakce a následný covid já bez příznaků a mamka vůbec (i když se starala o čtyři nakažené). Zato brácha (těžký alergik a astmatik) očkování nestihl, stejný covid ho složil na měsíc a ještě není 100% v cajku. Z očkování má tedy obavy a ani jeho alergolog/imunolog si není jistý, jestli je pro něj aktuálně vhodné. Takže já bych očkovala, dokud to nemáte... :/

mimi1004
25. lis 2021

@maca917 Zbytečný dotaz, nic vám po tom není 😡
@petrak15 Dcera není astmatik, ale jak to povolí, půjde taky. Taky mám proto své důvody 😉

mimi1004
25. lis 2021

@drep Prosím tě, nevíš v jaké fázi schvalování je u nás to očkování dětí mladších 12 let?

janule1940
25. lis 2021

Za mě jen zkusenost-synovec astmatik a alergik,8 let,v nemocnici zatim 3x,vzdy při viroze,vzdy ho dali do kupy a poslali domu,nikdy teda nebyl hospitalizován.covid prodělal uplne v klidu,parkrat smrknul.tak jen,ze astma a alergie neznamenají automaticky těžký průběh.

mamikry
25. lis 2021

@mimi1004 Posledni zprava, co jsem zachytila, je, ze by mely jit vakciny v Evrope do distribuce kolem 20. prosince. Aktualne by je mela posuzovat EMA. Ale mam dojem, ze v Izraeli uz se deti v tehle vekove skupine ockuji, takza FDA je jiz patrne schvalila.

mimi1004
25. lis 2021

@mamikry Děkuji 😊

maca917
25. lis 2021

@petrak15 Tak se na to zeptejte ještě jiného doktora a když řekne že v pohodě tak je nechte naočkovat.

maca917
25. lis 2021

@mimi1004 tak paní tady o tom píše, takže to asi nebude tajné.
A co je na mém dotazů zbytečné ? Prostě se jí ptám.

mimi1004
25. lis 2021

@maca917 Kdyby ses zeptala, jaké má tato konkrétní holčička zdravotní problémy, tak vůbec nereaguju. Ale dotaz, který jsi položila, slýchávám ve svém okolí od úplných antivaxerů a popíračů a jsem na něj už alergická. Tak promiň.

petrasipkova1
25. lis 2021

Ano, nechám. Dcera má astma, na kortikoidech, cely říjen měla zapal plic, teď už chodí do přípravky a ja trnu, zároveň ji nemůžu izolovat, to se na ni podepisuje hoodne. Je to strašná doba 😓

petrak15
autor
25. lis 2021

Děkuji za názory, pomohlo mi to. Nechtěla jsem dotazem vyvolat hadky, i když tema ockovani je hodne výbušný. 🙈
A taky rozumím, ze dr v nemocnici bude pro ockovani, protoze je u nemocných deti a vidi toho spoustu.
Dcerka je predskolacek, do vanoc bude doma i s mladsim sourozencem, jsem se rozhodla, protoze ve školce v jeji tride je covid a hygiena to posoudila, že dite bylo bezpriznakove, a tak vesele jedeme dal, pozorujte svoje deti.