Celý druhý den po očkování pláče, je to normální?

hollybelly
28. kvě 2014

Je normální, aby šesti měsíční miminko druhý den po očkování celý proplakalo? od noci ji srážím horečky, měla je i při prvním a druhém očku a bez problémů, byla usměvavá, spala krásně v noci, teď úplný opak... nechce vůbec jíst, jen vidí flašku a řve, řve prakticky už od rána, v noci se převalovala a semtam řvala taky.... jsem už na dně dneska....chvíli si hraje a najednou se rozpláče, když je unavená a dám do postele, tak hysterák. Pláče i na rukou, nechce se nosit ani mazlit... prostě jen řve....přitom musí být už hladová.. dnes mi vypila jen 350ml mlíka a nic víc nevzala....přejde to brzy? měl to někdo taky tak?

speedygon
28. kvě 2014

Pediatr Ti bude tvrdit, že to bývá....doporučuji před dalším očkováním homeopatika Thuya occidentalis....měla by zmírnit negativní dopad očkování...ale taky bych zvážila alespoň odklad očkování, pokud je s pediatrem domluva...

sisaman
28. kvě 2014

@hollybelly také jsme to tak bohužel měli, né až takový extrém, ale taky to byl děs...může jí bolet hlavička a jinak to neumí dát najevo než pláčem ☹ já jsem další očkování (Prevenar) jsem odmítla, 4. Hexu jsem přesunula až na teď (17.měsíc) a MMR dáme až někdy za rok...určitě bych na to upozornila pediatra a žádala bych o zápis do zdr. dokumentace....jen mě napadlo-nerostou jí do toho zoubky?hlavně je důležité, aby hodně pila (vodu, čaj - pokud nekojíte)..pokud by to dnešní noc nebylo lepší, určitě bych zašla k doktorovi...držte se a ať je holčičce brzo dobře 😉

rebelie
1. črc 2014

@hollybelly Můžu se zeptat, jak se to pak dál vyvíjelo? Říkalas o tom pediatrovi? Jak reagoval? To, co popisuješ, je podle mě typický encefalický pláč - relativně častá komplikace po očkování, ale úplně banální mi to nepřijde... a mělo by se to hlásit na SÚKL - pediatr, nebo můžeš i sama http://www.sukl.cz/hlaseni-pro-sukl

pavelo
1. črc 2014

Bohužel nikdo neví, co miminku vlastně je po podání vakcíny. Nikdo to raději nezkoumá a nikdo to neví, ani výrobci. Bolest hlavy je pravděpodobná - dává to smysl z hlediska obsahu vakcín - poškození nervové soustavy, snad jen dočasné. Je ale fakt, že děti dokážou vydržet překvapivě hodně.